fable
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 72
Rejestracja: 25 maja 2017, 18:47

zdrowe gotowanie

28 sty 2021, 15:40

Podobno gotowanie w garnkach emaliowanych jest zdrowe, bo emalia zabezpiecza stal przed złym działaniem kwasów. To prawa? Myślę o zakupie kompletu garnków. Na co zwracać uwagę? Mam na myśli takie jak tu
htp://naczynia.olkusz.pl/garnki-emaliowane
htp://www.olx.pl/oferty/q-garnki-emaliowane/

NaczyniaOlkusz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2021, 13:17

Re: zdrowe gotowanie

14 lip 2021, 13:27

Gotowanie w garnkach emaliowanych jest zdrowe ze względu na to, że garnki emaliowane zachowują się jak szkło. Powłoka emaliowana nie wchodzi w reakcję z żywnością i nie wydziela szkodliwych substancji, dzięki temu jest bezpieczna dla alergików, dzieci i osób starszych. :)
Przy zakupie garnków emaliowanych warto zwrócić uwagę na grubość stalowego szkieletu garnka. Tanie, dyskontowe garnki mają grubość około 0,5 mm. To bardzo mało. Warto zwrócić uwagę na garnki marki Belis, które są grubości od 1,2 do 2,0 mm.

Olkka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 15 wrz 2019, 21:31

Re: zdrowe gotowanie

29 gru 2021, 13:56

Również staram się zfrowo gotować. Choć nie zawsze w tygodniu mam na to tyle czasu ile bym chciała. Ostatnio np. znalazłam fajny przepis na sakiewki ze szpinakiem w takim wydaniu https://drosed.pl/przepis/sakiewki-ze-s ... ydzianego/ i przyznam, że wychodza na prawdę smaczne a do tego nie sa trudne w przygotowaniu;)

Majkaaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 134
Rejestracja: 27 maja 2017, 15:49

Re: zdrowe gotowanie

04 lip 2022, 14:31

U mnie dziś zdrowe, smaczne i lekkie roladki cukiniowe https://drosed.pl/przepis/roladki-cukiniowe-z-ryzem-i-kurczakiem/ łatwe w przygotowaniu i idealne na taką ciepłą pogodę.

Awatar użytkownika
alejakpl
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 28 sty 2021, 01:01

Re: zdrowe gotowanie

04 lip 2022, 22:08

Jutro w leśnym zakątku ugotuję zupę warzywną na kości schabowej, reszta składników to warzywa - taka wodzianka.

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości