jogobella
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 401
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:56

11 mar 2007, 23:19

no ja po 20 tygoniu:) a co i jak kupujemy to opisujemy tu:) serdecznie zapraszamy:)

[ Dodano: 2007-03-11 ]
http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... 5fa7#13910

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

12 mar 2007, 04:58

ja jeszcze nic nie mam. Mariusz trochę wierzy w te zababony żeby przed porodem nic nie kupować :-? ja tam bym już wpadła w szał zakupowy ale on stwierdził że dopóki nie będzie pewny w 100% że z bebu wszystko jest ok to nic nie kupimy. Dobrze że w tym tygodniu kolejne usg. Może uda mi się go namówić na zakupy po świętach. Bo poród tuż tuż, a nie chcę biegać po sklepach jak dzidzia będzie sie miała rodzić albo co gorsza zaraz po urodzeniu

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

12 mar 2007, 08:54

Ewcik i tak cie podziwiam , ze jeszcze nie wpadlas w szal zakupowy - ja juz mam prawie wszystko .. :-)

Awatar użytkownika
-indigo-
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1514
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:20

12 mar 2007, 11:14

Mój mąż nie miał nic do gadania. Odczekałam trzy miesiące, a zaraz potem wpadłam w ciuszkowe szaleństwo. Okupowałam allegro prawie codziennie. Na przełomie 5-6 miesiąca zabrałam się za pozostałe sprawunki. Teraz za chwile zaczne siódmyi zostało mi już niewiele. I dobrze, bo teraz z kasą krucho, a większość już mam. Jeszcze tylko łóżeczko, wanienka, przewijak, kocyki i takie tam pierdołki. Za drogie to wszystko, żeby tak kupic wszystko na raz. A tak nie odczułam tego wydatku aż tak dotkliwie.

Myślę, że pierwszy trymestr jest najbardziej niepewny. Później juz można pomalutku kupować. No ale ja przesądna nie jestem...

Awatar użytkownika
Limonka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:46

12 mar 2007, 12:06

Zgoła nieśmiało po 27tc. Po 30 pełną parą.

Nie wiem, czy do wyprawki można zaliczyć książeczki, ale pierwszymi rzeczami, jakie kupiłam mojemu maleństwu były wierszyki polskich klasyków, które czytuję mu od 20tc.

Awatar użytkownika
Leatka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 372
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:52

12 mar 2007, 12:14

Ja też uważam że lepiej wcześniej wszystko kupić, po pierwsze rozłożą się wydatki a po drugi potem na "ostatnich nogach" trudno będzie latać po sklepach, a na mężczyznach nie ma co polegać bo nie rozróżniają kaftanika od koszulki :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

12 mar 2007, 14:24

Ja tez zaczelam kupowac gdzies od 3/4 miesiaca powolutku raz ciuszki raz cos inne a wozek i lozeczko kupimy w maju a pierdolki caly czas skupujemy i jest oki

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

12 mar 2007, 15:21

ja też chciałabym wszystko powolutku kupować, a nie potem wszystko na raz. Co do wydatków większych to się nie boję bo na początku ciąży założyliśmy konto dla Bebu na które wpłacamy pieniążki z pensji lub jak się pojawią jakieś dodatkowe fundusze. Już się kawałek tego uzbieralo.
Mam wrażenie że nie wytrzymam do kwietnia i postawię na swoim i zaczne lupować. Tym bardziej że pojawiają się teraz takie śliczne wiosenno letnie ciuszki. :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

12 mar 2007, 16:16

:-D Ja na razie mam niewiele. Kilka spioszkow, sliniaczek z Kubusiem Puchatkiem... Nie wiem czy do wyprawki mozna zaliczyc album ciazy i ramke na zdjecie z USG... Ale to tez kupilam, zaraz na poczatku ciazy. :) Teraz postanowilam poczekac do nastepnego USG. Moze uda mi sie dowiedziec czy czekamy na chlopca czy na dziewczynke... I wtedy sie zaczna zakupy!!! :-D

Awatar użytkownika
Serduuszko
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:47

12 mar 2007, 17:56

heh pamietam jak było to ze mną wściekalam się bo nie moglam wiedziec kogo miec bede coreczke czy syneczka ojej ... no i przeboje z niemieckimi ciotkami heh alez wkoncu nie ma to jak liczyc na siebie sama. Kocham kupowac na Allegro juz staram sie swoj drugi nick zapelnic kometarzykami hehe a praktycznie wszystko do mojej niuni no i jak chodze do sklepow to nie wyszlam ani razu nie kupujac czegos dla nuny a tu jabluszko a tu soczek a tu grzechotke. roznie roznie bywa. Ale kocham allegro. Teraz znow szykuje nowy wozeczek dla mojej luny bo tamten potrzebuje oddac komus kto bardzo potrzebuje wozeczka na maja a nie jest wstanie kupic. Ale z wyprawka to szalalam mimo ze nie widzielam kogo mam. co potem sie okazalo polowe ciuszkow a nawet wiecej jak polowa Laura nie ubrala ani razu. Lepiej zaopatrzyc sie w smoczki buteleczki chusteczki pozytywki maty itd pierdolki jak w mase ciuszkow ! statrczy na prawde pare bluzeczek pare kaftanikow spioszkow na 2 miesiace po 10 sztuk a nawet po 5 bo dzidzi ino spi je i kupi robi potem po 3 miesiacu to znow rozmiar wyzej i o 2-4 wiecej sztuk i tak sobie to zaplanowac a nie tak jak ja hehe ze potem wszystko nowe ani razu nie ubrane i za malutkie juz na lune... :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość