mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

odwolanie od decyzji.....

08 kwie 2008, 09:02

wiem ze przyjdzie odp negatywna czyli ,ze nie przyznano bliskiej mi osobie zasilku pielęgnacyjnego ze wzgledu na jego chorobe ,ma co prawda potwierdzona niepelnosprawnosc umiarkowana przyznana na stale -tetniak nie nadajacy sie do usuniecia .ktore badania potwierdzily ze powstal w okresie plodowym lub jak byl malenkim dzieckiem....dzis nie ma nikogo aby ktos potwierdzil czy byly jakies dokumenty potwierdzajace ta chorobe (kiedys nie bylo tez tomografii) i nie ma tez osob ktore by mogly cos wiedziec na ten temat.... za to uslyszelismy ze dzis zaden lekarz nie wyda na pisemnie takiej decyzji ,pomimo tego co pokazuja badania ....... i dlatego prosze czy ktos wie czym mozna sie sugerowac by napisac takie odwolanie ?pewnie porywam sie z motyka na slonce ,ale moze warto napisac takie odwolanie .........w decyzji potwierdzajaca niepelnosprawnoscv lekarz orzecznik napisal ze trudno ustalic od kiedy powstala choroba....


moze ktos bedzie umial mi pomoc .....

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

08 kwie 2008, 12:32

Radze ci napisać to odwołanie "papier przyjmie wszystko" a może akurat się uda. Moja mama ma zasiłek pielęgnacyjny to jest 153zł miesięcznie. Mama ma 1 grupę inwalidzka miała wylew. Niestety to nie ja załatwiałam tę zasiłek więc nie mogę nic więcej poradzić. Mojej mamie nie dali renty bo zachorowała 3 miesiące za późno ten kraj jest poroniony, :ico_zly: w ogóle nie pomaga potrzebującym. Napisz to odwołanie może akurat coś sie zmieni.

ana30
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:18

08 kwie 2008, 14:16

mal, ja dostaję taki zasiłek.Właśnie w tym roku koniec Maja kończy mi się okres orzeczenia(miałam na 3 lata).mIałam umiarkowany stopień niepełnosprawności.Teraz muszę iść do lekarza u którego się leczę;wypisuje mi wniosek i z tym idę tam gdzie orzekają stopień niepełnosprawności.Jak mam to orzeczenie to idę do ośrodka pomocy społecznej i składam wniosek o zasiłek pielęgnacyjny.
Jeżeli tak jak mówisz u ciebie ta osoba ma stałe orzeczenie to powinna dostać ten zasiłek.Podam ci strony na których może dowiesz się jeszcze więcej.
http://www.mops.gda.pl;
http://www.gdaskon.gdansk.pl/index.html.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

08 kwie 2008, 16:43

myszka_f, wlasnie zamierzam tak zrobic .. bardzo wspolczuje sytuacji w jakiej mama twoja sie znalazla ...rzeczywiscie niektore pomysly sa bardzo poronione

ana30, pierwszy link mi sie nie otwiera ..nawet nie wiedzialam ze o zasilek mozna sie starac poprzez MOPS,ja skladalam w UM ...

wlasnie babka w UM powiedziala nam ze po prostu opisac cala sytuacje i mozna pokserowac cala dokumentacje szpitalna (notabene choroba wykryta dopiereo byla w pazdzierniku zeszlego roku )i to zalaczyc do odwolania ,boje sie jednak ze to moze nie wystarczyc bowiem orzecznik nie jest wstanie powiedziec/napisac a my udowodnic od kiedy powstala choroba ....widac badania sobie a inni sobie .......

[ Dodano: 2008-04-08, 17:01 ]
ana30, czy ty tez masz legitymacje potwierdzajaca niepelnosprawnosc? powiedz mi kto ja powinien wydac ?

ana30
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:18

08 kwie 2008, 21:33

Może żle mi się wpisało.
www.mops.gda.pl

[ Dodano: 2008-04-08, 21:39 ]
Mam legitymację inwalidzką-załatwia się tam gdzie kiedyś wydano orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.Trzeba wziąść ze sobą to orzeczenie i zdjęcie i powinni zrobić tę legitymację.Zawsze sie ma jakieś ulginp.na autobus.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

08 kwie 2008, 22:54

mal, - ciężka sprawa bo wiadomo że w dzisiejszych czasach papiery są najważniejsze :ico_noniewiem: pozbieraj skrupulatnie wszystko co się da każdą epikryze ze szpitala jeżeli nie posiadasz a wiesz gdzie i w jakim czasie to idz do szpitalnego archiwóm i postaraj się coś pozyskać. Może jednak znajdziesz jakiegoś lekarza który mógłby opisać przypadek tej choroby i spróbowałby oszacować jak zadawnione są to zmiany. Wtedy spróbuj jescze raz myśle że łatwo nie będzie ale warto się odwołać i spróbować bo jak pisałaś jest to bliska Ci osoba - dla swoich bliskich zawsze warto walczyć. Życze jak najpomyślniejszego obrotu spraw.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 kwie 2008, 18:32

ana30, bardzo dziekuje za info :-)

edulita, wiem ze to trudna sprawa ,jak czytam ustawe o swiadczeniach to jest wlasnie ta owa data wazna ...a wtedy byla wojna i porod przyjmowala akuszerka i kto wtedy slyszal o progranie wczesnego wykrycia wad rozwojowych ,czy tomografie...ech


naprawde bardzo dziekuje wam dziewczyny i za informacje i za dobre slowo :588:

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

09 kwie 2008, 20:36

ciesze się że mogłam pomóc.

fasolka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2007, 19:27

10 kwie 2008, 21:03

Straszne jest to nasze orzecznictwo i nasi lekarze też... Witaj Ana widzę że nie jestem tu sama hihi tzn ja też mam stopień umiarkowany niepełnosprawności. Ja z kolei jedną całą ciążę spędziłam na zwolnieniu( bo tak powinnam) a przy drugiej w przychodni zmienił się lekarz,(ginekolog) który stwierdził że ciąża to nie choroba i mam chodzić do pracy.... no i chodziłam pierwsze trzy miesiące póki nie padłam.... fizycznie... po zasiłku macierzyńskim ( bo w pracy rozwiązali ze mną umowę z dniem porodu) starałam się o rentę to dwie komisje miałam, chodź to cud że jeszcze chodzę i to widać gołym okiem... bo odważyłam się donosić dwoje dzieci i jestem po studiach więc może oszukuję ech.... szkoda gadać.... ale warto walczyć....Ja też mam taki zasiłek z Mops, i udowodnione pogorszenie stanu zdrowia w okresie zatrudnienia i udało mi się tą rentę w końcu wywalczyć ale do 2012 roku... A nóż widelec cudownie ozdrowieję :ico_zly: .... Boże jak bym chciała....Pozdrawiam cieplutko

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość