Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 92
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:54

Alergeny domowe - kurz, roztocza, pyły - jak zwalczać?

29 kwie 2008, 18:45

Wiem, że były, są i będą te paskudztwa w domu i nie ma możliwości ich usunięcia w 100%, ale co robić aby jak najwięcej ich likwidować? Co ile powinnam prać zasłonki? Czy lepiej używać najpierw szmatki elektrostatycznej do kurzu a potem na mokro czy tylko na mokro? Czy warto kupić odkurzacz dla alergików (słyszałam, że takie są)?

Aleksandrowicz
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 823
Rejestracja: 16 sie 2007, 17:59

30 kwie 2008, 23:15

Witaj, gdy u nas były podejrzenia alergii na roztocza kurzu to - usunelismy z domu wszystkie firany, no prawie..oprócz takiej króciutkiej, pozbylismy sie dywanów..co do ścierania kurzu, robiłam to bardzo często, dalej tak robię no i ja po prostu wycierałam mokrą ścierką bez jakis detergentów tylko w z woda i mydłem dla dzieci..nie dawałam tez synkowi żadnych pluszowych zabawek, tylko i wyłącznie plastikowe

[ Dodano: 2008-04-30, 23:16 ]
aa i mamy w domu taki spray Alergof czy cos takiego czym spryskalismy materace i tapicerke w aucie

[ Dodano: 2008-05-01, 22:47 ]
dodam jeszcze, że fajnie mieć w domu odkurzacz z filtrem hepa, my mamy właśnie taki - Electroluxa ergospace, nie wiem czy jest to typowy odkurzacz zwalczajacy roztocza, moze sa jakies specjalistyczne, ale odkurzacze z filtrem hepa zatrzymują zanieczyszczenia w srodku a nie tak jak zwykłe odkurzacze, które cześc oddają spowrotem na zewnątrz..wiec te z hepa w ogóle sa zalecane obecnie, zwłaszcza przy malutkich dzieciaczkach..

Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 92
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:54

21 maja 2008, 23:16

dziękuję ogromnie za pożyteczne rady. już cześć wyczytałam i w sumie już wprawiłam w życie, kupiłam tez specjalne szmatki z mikrofibry, staram się jak najczęściej ścierać kurze, zmieniłam firanki na kolorowe rolety. jest dużo lepiej.
poczytałam sobie też o odkurzaczach właśnie z filtrami hepa. zainteresował mnie głównie taki wodny firmy robert thomas. może ktoś się spotkał z nim? podobno zatrzymuje ponad 99,9% kurzu.
ograniczyłam też pluszaki (zostawiłam tylko 2 ale staram się je częściej prać), no i wszystkie książki odkurzyłam i pochowałam do szafek tak aby nie stały i nie kurzyły się...

luina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2007, 15:44

25 maja 2008, 22:40

Ja muszę przyznać, że ten odkurzacz TwinTT to mi życie uratował. Myślałam, że we własny domu zwariuję, kompletnie nic nie przynosiło ulgi, nawilżałam powietrze, kupowałam jakieś preparaty na alergię i do nosa, zeby sobie ulżyć, ale nwieie to dawało. W końcu mój szef zaczął mi zachwalać, że jego żona wynalazła w internecie taki odkurzacz, który jest idealny dla alergików. Wypróbowałam i długo się nie zastanawiałam. Różnica jest nie do opisania.

Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 92
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:54

26 maja 2008, 11:31

luina, hm, dziękuję za opinię. zawsze dobrze poznać opinię osoby, która ma i używa a nie tylko ze strony internetowej i reklam. w takim razie poważnie się zainteresuję. patrzyłam na stronie i mają jeszcze jakiegoś twina T2 ale Ty masz twina TT aquafiltera, tak?

luina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2007, 15:44

27 maja 2008, 17:48

Tak, tak TwinTT Aquafilter - może nienajtańszy, ale doszłam do wniosku, że przecież nie kupuję go na rok tylko na lata, więc wychodzi nie tak drogo.

Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 92
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:54

30 maja 2008, 18:00

ok, dzięki za pomoc :*

aha, dziewczyny, a słyszałyście coś o pościeli antyalergicznej?

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

21 sie 2008, 15:00

Mój synek jest uczulony na kurz, a też AZS - nasz sposób to odkurzacz roboclean - sprawdza się genialnie dokładnie sprząta (materac z łóżeczka, wózek,dywany, podlogi, parapety,książki, zabawki id) filtruje powietrze do wody dodaje pare kropli płynu likwidującego roztocza i bakterie. U na ratuje życie i mogly zostać dywany. To kosztowny wydatek ale się opłaca zdrowie dzieci najważniejsze.

Sky
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2009, 10:42

01 wrz 2009, 13:14

Pościel antyalergiczna jet uszyta ze sztucznych włókien (które ponoć można prać, ale jakoś nie przypominają wygodnych poduszek po kontakcie z wodą), nie wyobrażam już sobie spanie na poduszkach z pierza.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

05 wrz 2009, 23:00

my też mamy pościel antyalergiczną i to prawda,trochę się zniekształca po praniu,może te droższe nie,my mamy te tańsze :ico_wstydzioch: Z zasłon juz na początku zrezygnowałam,z dywanów,pruszaków,kocy! meble półkowe zamieniliśmy na wielką szafę,nie trzeba tak często wycierać pułeczek,no ale nie każdy ma na taką zmianę pieniądze i chęć;) a co do pruszaków,pewnie,że lepiej mieć mało a zamiast prać co tydzień(niszczą się) to można je na noc dać do zamrażalnika,jeśli mamy ich dużo to nie przejdzie chyba ,że po kilka co noc.Dobrze mieć własnie rolety bo na żaluzjach dużo się zatrzymuje.Dobrze mieć odkurzacz odpowiedni( ja nie mam ) bo ścieranie na mokro...niby ściera kurz ale w wilgotnych warunkach roztocza się rozmnażają.Ja po odkurzaniu spryskuję powietrze wodą od sufitu po podłogę i ścieram wszystko dobrym mopem.niestety tej wilgoci przez to nie unikam ale mimo wszystko jest dobrze.
u nas dochodzi jeszcze alergia na jedzenie więc mimo wszystko nie jest łatwo :ico_noniewiem:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość