Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

alergia

02 maja 2008, 15:53

Dziewczyny maja córka ma alergia (na co to do końca nie wiadoma)ostatnio pojawiły sie jej plamy na plecach a dzisiaj jak to zobaczyłam to sie przeraziłam to sa juz otwarte rany :ico_placzek: Obrazek i nie wiem co robic czy smarowac to hydrokortyzonem ?? czy stosowac srodki nawilżające ?/ Właśnie po hydrokortyzonie to sie tak pogorszyło!Pomocy

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

02 maja 2008, 19:05

na twoim miejscu natychmiast odrzucilabym hydrokortyzon, widac dziecki on nie sluzy,za to dla swietego spokoju poszlabym do szpitala i pokazala te rany lekarzowi aby powiedzial co dalej mam robic ......

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

02 maja 2008, 21:55

Kochana ja również nie leczyłabym tego na własną rękę skoro nie wiadomo no co mała jest uczulona. Jako że teraz weekend majowy najlepiej zgłoż się z córcią do szpitala po poradę.
Slyszałam że na odczyny alergiczne można stosować wapno w płynie, ale pewna nie jestem.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

02 maja 2008, 23:37

madzia22, :ico_szoking: wg mnie w takim przypadku to tylko lekarz moze cos zdzialac... niczym nie smaruj tych zmian skornych bo mozesz zamiast pomoc, to tylko zaszkodzic...
proponuje zrobic w najblizszym czasie testy uczuleniowe... takich spraw nie nalezy lekcewazyc... lepiej przeciez zapobiegac jak leczyc :ico_oczko:
zycze duzo zdrowka dla corci

Awatar użytkownika
aska
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 737
Rejestracja: 22 mar 2007, 00:16

03 maja 2008, 00:56

madzia22, Twoją córeczkę powinien obejrzeć lekarz i to najlepiej dermatolog ,na własną rękę lepiej niczym nie smaruj bo na takie ranki nie wszystkie maści można stosować a hydrokortyzon do takich należy
Moja Basia też jest alergikiem i kilka razy w roku dostaję podobne zmiany na skórze .U niej stwierdzono atopowe zap.skóry .Najgorzej jest w okresach silnych pyleń ,ale każdorazowo takie zmiany konsultuje z lekarzem .Wydaje mi sie że tak najlepiej i najbezpieczniej dla dziecka
pozdrawiam i zdrówka życzę córeczce

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

03 maja 2008, 08:37

madzia22, ABSOLUTNIE IDZ DO LEKARZA,MÓJ SYNEK(według zdjęcia)ma coś podobnego,tylko że na głowce to jest dość duża łuszcząca się plama,a na reszcie ciałka pjedyncze większe i mniejsze plamki.
Trzy razy zmienialismy leki,miał robione badanie czy to nie grzybica(na szczescie nie),i teraz dostał bardzo silny lek dla dorosłych na zakazenie bakteryjne,i dodatkowo syropek przeciwalergiczny.
ZADEN HYDROCORTIZON,i z dzieckiem nie rob nic na własną rekę,bo tylko mozna pogorszyc

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

03 maja 2008, 22:05

dzięki za pomoc byłam u lekarza ale nie było pediatry i się nic nie dowiedziałam lekarz stwierdził zebym to smarowała wazeliną :ico_szoking: i zgłosiła sie w ponidziałek do pediatry. I tak zrobie z tym ze pójde prywatnie.Bo sie więcej dowiem :ico_oczko: .
MONIKABfr a na testy kto daje skierowanie pediatra?? płaci się za to ?
Aśka to co ma twoja córa to tylko na skórze ? czy ma jakies inne objawy?

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

03 maja 2008, 22:46

madzia22, prawde powiedziawszy to nie orientuje sie w polskiej sluzbie zdrowia (mieszkam za granica) ale mysle ze po takie skierowanie to mozna do rodzinnego lekarza sie wybrac :ico_noniewiem:
jesli chodzi o cene...rowniez ci nie pomoge niestety, moze ktoras z dziewczyn na tt bedzie wiedziec?
jesli chodzi o smarowanie tych zmian wazelina :ico_szoking: to pierwsze slysze :ico_puknij: moze nie skonczylam medycyny ale dla mnie to troche dziwne... moze lepiej wstrzymaj sie ten dzien lub dwa? :ico_noniewiem: sama nie wiem :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aska
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 737
Rejestracja: 22 mar 2007, 00:16

04 maja 2008, 00:16

madzia22, u mojej Basi to dochodzą jeszcze objawy typowe dla alergików kaszel i katar .a te zmiany są bardzo swędzące zwłaszcza po kąpieli i trzeba je smarować po kilka razy dziennie nawet do 3 tyg .
skierowanie na testy daje alergolog bądź pulmonolog ale do każdego z nich musisz mieć skierowanie od lekarza rodzinnego do dermatologa dostaniesz sie bez skierowania
a co do wazeliny hmmm też pierwsze słyszę na takie zmiany ...ja stosuje preparaty typowe dla atopowego zap.skóry ,ale najpierw niech specjalista obejrzy Twoją córcie i określi co to jest.

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

04 maja 2008, 08:26

madzia22, na jakie testy?
i po co do pediatry?tylko dermatolog,albo alergolog mogą Ci powiedziec co to jest,skoro to sa zmiany na skórze,i oni kierują na dalsze badania.
Pediatra leczy ogólne choroby,do dermatologa dostaniesz się bez skierowania,a do alergologa niestety skierowanie jest potrzebne

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość