Justa1982
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 13 mar 2007, 15:33

ostrzeżenie dla kobiet farbujących włosy!!

12 maja 2008, 20:19

Witam, chciałam opowiedzieć Wam co mi się przytrafiło i jednocześnie przestrzec Was przed samodzielnym farbowaniem włosów w domu. Od jakiegoś czasu robię sobie balejaż blond platynowy. Ponieważ miałam już odrosty postanowiłam udać się do fryzjera, jednak dzień wcześniej spotkałam się z koleżanką która poradziła mi bym zrobiła sobie odrosty w domu, gdyż wyjdzie mi to dużo taniej. Posłuchałam jej, kupiłam sobie farbę platynowy blond, niestety włosy na odrostach wyszły mi żółte, nie było tego tak widać ale ja postanowiłam działać dalej, poleciałam szybko do sklepu i kupiłam silniejszy rozjaśniacz i ...przeraziłam sie efektu, włosy były pomarańczowe u góry a popielate na dole! Szok! Wyglądałam komicznie a zarazem przerażająco!! Na drugi dzień rano w chustce na głowie poszłam do fryzjera, i on był przerażony. Miałam popaloną skórę głowy, otwarte rany z których coś się sączyło i dużo mniej włosów na głowie niż wcześniej. Powiedział mi że to cud że nie straciłam włosów!!! Błagałam go jednak żeby coś z tym zrobił i powiem Wam że udało się!! Ale trzęsłam się ze strachu czy nie wypadną mi włosy, nałożył mi troche brązu i troche platyny i nawet się wyrównało. Niestety na głowie nadal mam strupy, i włosy strasznie rzadkie ale zainwestowałam w świetna ale drogą maseczkę i daję ją po każdym myciu, niestety musi minąć przynajmniej pół roku by włosy wróciły do poprzedniego stanu. Powiem Wam że to był mój pierwszy i ostatni raz kiedy farbowałam sama włosy a nauczke mam do końca życia! Pozdrawiam!

ana30
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:18

12 maja 2008, 22:45

No to współczucia.ja farbuję w domu,ale moja mama mi farbuje.Jest z zawodu fryzjerką-choć nie pracuje w tym zawodzie.Ja farbuję włosy na ciemne bordo i jestem zadowolona.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

13 maja 2008, 11:34

Justa1982, ło matko,współczucia...ja bardzo długo farbowałam sobie sama w domku ale nie rozjaśniałam tylko zawsze kolor nakładam i nigdy nic takie sie mi nie stało :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Ewelina83
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 588
Rejestracja: 08 sie 2007, 11:02

13 maja 2008, 11:53

Justa1982, ostatnio mialam calkiem podobna sytuacje tylko ze juz po pierwszej farbie mialam jakis odcien rudo zolty i zaraz poszlam do fryzjera juz nie kombinowlaam :-) ale to tez byl moj ostatni raz w efekcie cala impreza kosztowala mnie duzo drozej :ico_wstydzioch:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

13 maja 2008, 18:59

Justa1982, wposlczuje bardzo ,moze jestes wyjatkowo uczulona z jakis skladnik tej firmy,ja np doslownie dostalam lupiezu po szamponie pantin provi i tez mialam rany na glowie i juz nic nie chce miec do czynienia z ta firma :ico_oczko:

GraziekPiotrek
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:04

14 maja 2008, 19:31

O rany ?Justa współczuję. Ja zawszee farbuję w domku ale też nie sama i też nie rozjaśniam, ale i tak na długo zapamiętam Twojego posta.

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

14 maja 2008, 20:18

Justa1982, ja zawsze farbuję w domu... skoro popaliło Ci skórę głowy to może za długo trzymałaś ten rozjaśniacz??
i wydaje mi się, że nie powinno się nakładać jeden po drugim... trzeba zrobić przerwę conajmniej jednodniową - a i nie wiem, czy w instrukcji nie jest napisane o 14 dniach... zajrzyj na ulotki, jeśli jeszcze je masz...

pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

01 cze 2008, 13:28

ŁŁŁŁŁŁŁooooooo matko ale sobie załatwiłaś włosy no ale powiem Wam tak spokojnie możecie farbować włosy kolorami ciemniejszymi w domku bo one nie zawierają takich silnych substancji jak te które farbują na blond wiec z takim farbowaniem to tylko fryzjer niestety nie ryzykujcie jeśli nie macie doświadczenia mam nadzieje ze wszystko sie jakoś zagoi :ico_sorki:

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

19 cze 2008, 13:04

Paulina82, masz racje, te jasne farby mają dużo utleniacza a jak ktoś jeszcze ma uczulenie na jakiś składnik to efekt wiadomy...
Justa1982,współczucia !

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

20 cze 2008, 23:29

To ja w podstawówce miałam panne która chciała sobie zrobic włosy na blond na sródku głowy wypaliło jej te włosy masakra to wyglądało

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość