maua
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:11

Najlepsza różnica wieku między dziećmi

21 maja 2008, 13:50

Ile mam, tyle pewnie będzie różnych zdań na ten temat.
Podzielcie się swoimi doświadczeniami odnośnie różnicy wieku między Waszymi pociechami.

Sabinka ma w tej chwili prawie 19mcy i powoli kiełkuje we mnie myśl o rodzeńtwie dla Niej.
Wstępnie zaplanowaliśmy starania na przyszły rok.
Czy 3 lata to "dobra" różnica?
Lepiej mniej czy więcej?

Co Wy na to?

NICOLA_1985

22 maja 2008, 08:06

ja mam siostre 1,5 roku młodsza ode mnie i zawsze uważałam, ze mała różnica wieku to zły pomysł bo bardzo ze sobą rywalizowałyśmy.. za to znam dużo rodzeństw między ktorymi jest około 5 lat różnicy i tam nie ma kłótni bo każde ma zainteresowania na swój wiek a jak są dorosli to różnicy nawet nie widać (a jak rodzice dobrze to rozegrają to i zazdrości można uniknąć). ja o rodzeństwie dla karolinki bede myslała za około 5 - 6 lat nie wcześniej - zreszta nie tylko ze wzgledu no poglądy różnicy wiekowej.

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

22 maja 2008, 08:45

ja od zawsze wiedziałam, że im mniejsza różnica wieku między dziećmi tym starsze mniej wykochane :-) i bardziej zazdrosne przy pojawiającej się "konkurencji" :-) 5 lat to akurat, dziecko wyjdzie już dawno z fazy ciągłej opieki, robi się na tyle samodzielne, że przy następnym nie trzeba się "kserować", żeby sobie poradzić :-D
napatrzyłam się zbyt wiele na zazdrosne 1,5 dzieci, które jeszcze ze smoczkiem i misiem w łapce witają młodsze rodzeństwo i mamę, która "gdzieś zniknęła" na kilka dni a wraca z innym dzieckiem....

lilo

22 maja 2008, 13:27

Zapraszam do dyskusji tutaj http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... 4&start=20
Identyczny temat już istnieje.

maua
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:11

22 maja 2008, 13:27

Ja się boję, że jeśli się nie zdecyduję szybko na drugie dziecko (czyt. ok. 1-2), to potem się nie zdecyduję już w ogóle, bo się zrobię za wygodna ;-)
A ja chcę jeszcze trochę pożyć :D

octavi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 07 gru 2007, 20:39

22 maja 2008, 22:25

ja mam 34
mąż 33
córcia 13
a synio 1 roczek będzie miał w niedzielę...

córka szaleje dzień i noc na jego punkcie, kąpie go od pierwszego dnia, przy najmniejszym jego piśnięciu jest od razu przy nim, oni są jak bliżniaki syjamskie... on tylko by z nią siedział... karmi i opiekuje się nim... ja się śmieje - że jestem jego matką tak na 20% tylko... :-D

po szkole przychodzą zawsze jakieś koleżanki i razem szaleją z paprykiem... ach co on ma za radoche jak widzi te czarownice... :ico_haha_01:

maua
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:11

23 maja 2008, 10:25

Ja czasem żałuję, że się wcześniej nie zdecydowałam na pierwsze dziecko. Teraz miałabym odchowaną dwójkę ;-)

No ale ... tak jakoś wyszło.

Gdybym chciała mieć ponad 10letnią różnicę między dziećmi, to by mi prawie 40stka na karku stuknęła, a jednak tak późno to bałabym się mieć drugie dziecko.

Eh, dylematy, dylematy ...

Ale, dzięki, Dziewczyny, za opinie ;-)

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

24 maja 2008, 14:01

Dla mnie 1-2 lata to też zbyt mała różnica wieku
myslę ze jak KAcper będzie miał ok 4-5 lat to zdecydujemy sie na drugie,raczej nie wcześniej,choć coraz częsciej myślę że juz bym chciała,ale on jest jeszcze mały i wymaga dużo uwagi,poświęcenia sie tylko jemu,jak będzie starszy napewno będzie łatwiej
będzie umiał sie zająć sobą,potrafił mi pomóc w niektórych sprawach,nie będe może aż tak "rozrywana" przez dwójkę :ico_oczko: jak by to było teraz

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

26 maja 2008, 22:15

mama-emilki pisze:Juz chyba to stwierdzenie gdzieś tu padło, że i tak najwiecej zalezy od wychowania,podejścia rodziców i tak samo zazdrość może być miedzy dziećmi u których różnica wieku jest 2 lata jak i 10

dokładnie zgadzam się z Gabrysią :one:
Między mną a moją siostrą jest 5 lat różnicy a i tak zawsze jedna o grudą była zazdrosna...
wzszystko zależy od wychowanioa rodziców...

Ja na przykład marzę o tym żeby między moimi dziećmi było góra 4 lata róznicy...

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

05 cze 2008, 16:03

ja zawsze uwazalam ze najlepsza roznica miedzy dziecmi to 2 3 lata ,u mnie jest 7 lat roznicy miedzy dziecmi za duzo :ico_szoking: ale tak wyszlo
czasami zastanawiam sie nad jeszcze jednym dzieckiem ale to chyba nierealne przy dwojce jest co robic a jeszcze do tego Gabi jest nadpobudliwa i zaczyna histeryzowac :ico_olaboga: a Daniel choruje przewlekle,ale moze nic nie wiadomo :ico_szoking:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość