Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

Anemia w ciąży

28 maja 2008, 11:56

Dziewczyny napiszcie swoje sposoby na podniesienie żelaza we krwi.
Ja mam obniżony poziom i lekarz kazał jeść dużo czerwonego mięsa a ja nie przepadam za mięsem - co jeść w zamian???

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

28 maja 2008, 12:53

margarita83, ziarna ziarna i jeszcze raz ziarna. Przede wszystkim słonecznik i dynia.

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

28 maja 2008, 13:01

Ewcik, dziękuję - o tym jeszcze nie słyszałam. Mam ziarna słonecznika w domku, już po nie lecę :-)

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

28 maja 2008, 13:05

margarita83, moja lekarka była świecie przekonana że brałam żelazo, a przez całą ciążę jadłam słonecznik i dynię i wyniki mi się baaaaaardzo poprawiły

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

28 maja 2008, 17:28

Ewcik pisze:margarita83, moja lekarka była świecie przekonana że brałam żelazo, a przez całą ciążę jadłam słonecznik i dynię i wyniki mi się baaaaaardzo poprawiły


A powiedzcie mi jeszcze w jakich ilościach jadłyście te nasiona słonecznika i pestki dyni???

NICOLA_1985

28 maja 2008, 20:10

ja miałam cała ciąże anemie zreszta ja mam anemie od urodzenia także u mnie to juz norma nie zwracam na to uwagi jedynie w ciązy o siebie dbałam teraz już nie biore zadnych leków... w ciąży brałam żelazo w tabletkach i jadłam buraki i czerwone mięso a gdy wyladowałam w 6 miesiacu w szpitalu z powodu zapalenia stawów bo mam reumatyzm ( nie umiałam chodzić powłuczyłam za soba nogę tylko jedna była sprawna w miarę.. ) dostawałam żelazo w zastrzykach (czarna oleista konsystencja.. fee) bolało cholernie ale wyniki troche sie poprawiły.

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

29 maja 2008, 04:41

margarita83, nie umiem powiedzieć Ci w jakich ilościach to dziennie jadłam. Stawiałam sobie pełną miseczkę na stole i jadłam. W tesco albo carefourze kupowałam w kilogramowych paczkach (około 8zł złaciłam)i to mi starczało maksymalnie na tydzień.
Rzeczywiście jeszcze sok z czerwonych buraków i kakao też mają w sobie dużo żelaza. Teraz niedługo będą młode buraki, więc masz szczęście, bą są słodsze niż te zimą. Ja na dwa buraki dodawałaj jabłko i to do sokowirówki.

NICOLA_22 pisze:w ciąży brałam żelazo w tabletkach(...) dostawałam żelazo w zastrzykach (czarna oleista konsystencja.. fee) bolało cholernie ale wyniki troche sie poprawiły.

ja ogólnie unikam wszelkiego rodzaju leków. Zarówno w tabletkach jak i w zastrzykach. Natura sama nam daje to co lekarze chcą nam podawać w postaci syntetycznej

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

30 maja 2008, 14:54

Ewcik, no ja też zaczęłam korzystać z instrumentów typu sokowirówka ale nie ma jeszcze młodych buraczków więc przepuszczam stare, razem z marchewką i jabłkiem :-D :-D :-D

Ale wypatrzyłam sok z czerwonych buraków z jabłkiem w kartonie z Hortexu i jest całkiem niezły, dodaje tylko troszkę soku marchwiowo-jabłkowego i naprawdę można wypić :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ulkawu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 92
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:54

30 maja 2008, 18:05

cytrusy plus produkty, zawierające Fe poprawiają jego wchłanianie
wapń plus produkty, zawierające Fe - osłabiają jego wchłanianie
żelazo hemowe - produkty zwięrzęce - najlepiej przyswajalne
żelazo niehemowe - produkty roślinne - gorzej przyswajalne

czasami nie ma wyjścia i trzeba brać tabletki ale lepiej tego unikać, bo nadmiar żelaza w ciązy też nie jest dobry. siostra mojego kolegi pisała pracę dyplomową na temat żelaza w czasie ciąży. przeczytałam ją całą i muszę przyznać, że się dowiedziałam mnóstwa ciekawych rzeczy.

ps. oczywiście anemia moze też wynikać np. z niedoboru wit. B12, niekoniecznie z niedoboru żelaza..

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

31 maja 2008, 12:18

Jeżeli chodzi o okres ciąży to najczęściej występuje obniżony poziom żelaza :ico_noniewiem:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość