Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

Auto sprowadzone z Niemiec

07 cze 2008, 22:25

Czy ktoś wie jak zarejestrować autko sprowadzone z Niemiec. Kupiliśmy dzisiaj Seata cordobe na niemieckich tablicach i chciała bym sie dowiedzieć jak to jest w urzędzie celnym, urzędzie skarbowym no i oczywiście z rejestracją w Polsce.

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

08 cze 2008, 22:25

myszka_f
Z tego co wiem pobieżnie: w urzędzie celnym wypełniasz druczek wpisując dane o aucie (tj. model, rocznik, kolor, cena itp.) i potrzebny jest chyba oryginał umowy zawarty w Niemczech ze sprzedającym; tam wprowadzają wszystko do kompa, i na miejscu płacisz jakąś opłatę (bodajże przez pocztę), okazujesz dowód osobisty, pytają się kto jest właścicielem auta (tzn. kto zawarł umowę), musisz znać NIP nowego właściciela auta i wydają pisemko i z tym pisemkiem i dokumencikami do urzędu skarbowego a tam znowu wypełnianie papierów :ico_noniewiem:... tysiące rubryk..
Potem do urzędu komunikacji: z umową zakupu, papierami z wyżej wymienionych, z badaniami technicznymi auta.. itp.
Acha jeśli umowa jest w j, niemieckim to potrzebne jest tłumaczenie.
Mam nadzieję że nic nie pomieszałam :ico_olaboga:
W każdym razie powodzenia i cierpliwości :-D

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

08 cze 2008, 22:27

Myszko!
Po pierwsze musisz zrobić przegląd i tłumaczenie wszystkich dokumentów (przez tłumacza przysięgłego). Z tymi dokumentami idziesz do urzędu celnego. Zrób to w terminie 14dni od daty przeglądu - po tym terminie zapłacisz mandat (mnie to spotkało). Później idziesz do wydziału komunikacji (z oryginałami dokumentów, tłumaczeniami, przeglądem i dowodem zapłaconego cła) i rejestrujesz samochód.

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

09 cze 2008, 17:43

My załatwialiśmy wszystko w agencji celnej za 100 zł, tzn, tłumaczenia, urząd skarbowy i celny. Za tłumaczenia osobna opłata ok. 100 zł. Ale faktycznie pierwsze zrób przeglad, bo bez tego ani rusz.

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

09 cze 2008, 21:28

Dzisiaj byłam w agencji celnej: akcyza 37zł, opłaty 50zł. Papiery do odbioru za tydzień.No i zrobią mi tłumaczenie za 100zł. Jak jutro będę miała tłumaczenie to mogę zanieść papiery do urzędu skarbowego. Jutro jedziemy jeszcze na przegląd. Jak będę miała papiery z urzędu skarbowego i celnego + przegląd to mogę iść zarejestrować nasze autko więc najwcześniej w poniedziałek. Wyprawa do urzędu calnego w Gliwicach z Zabrza komunikacją miejską + załatwienie wszystkiego zajęła mi 4,5 godziny z małym dzieckiem. Człowiek to potrafi się poświęcić.

VIOLETTA
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2008, 12:28

22 cze 2008, 12:31

A teraz zgłoś przestępstwo na policji, że dostałaś sfałszowaną umowę na swoje nazwisko, sprzedającego (to ten z umowy) na oczy nie widziałaś, bo de facto tak było, PRAWDA?........

[ Dodano: 2008-06-22, 12:37 ]
myszko_f:

Cordoba za 350 euro??????

Bo tyle masz na umowie.

Powinni Ci z karno-skarbowgeo dowalić.

ZA POŚWIADCZANIE NIEPRAWDY I ZANIŻANIE WARTOŚCI AUTA BY ZAPŁACIĆ BEZCZELNIE NISKA AKCYZĘ.

[ Dodano: 2008-06-22, 12:39 ]
P.S.:

Dziecko chociaz wychowaj na prawego obwywatela.

Chociaz wątpię...

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość