Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

Lamblie

09 cze 2008, 11:04

Hej chciałam się Was zapytac czy robiłyście kiedys takie badanie ? jak mam pobrac próbke ? Czy skierowanie może mi wystawic lekarz rodzinny czy tylko prywanie to robią?

Jak wygląda wysypka ? Czy tak samo jak w przypadku alergi?

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

14 cze 2008, 12:36

ja miałam robione-chyba z 5 lat temu mnie to dopadło. nie miałam rzadnej wysypki-tylko bole brzucha i brak apetytu. skierowanie dostałam bez problemu od lekarza rodzinnego.
poczytaj tu:
http://www.gronkowiec.pl/lamblie.html
zapisał mi lekarz tabletki-kuracja 40 dniowa. i pomoglo

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

14 cze 2008, 18:37

dzięki za odpowiedz. Moja córka straciła apatyt i ma wysypkę dermatolodzy twierdzą ze to alergia ale nic na to nie pomaga i sama szukam przyczyny tej wysypki . A lekarz dał ci skierowanie tylko na obecnośc lamli czy innach pasożytów tez??

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

15 cze 2008, 21:39

madzia22, ja też dużo czytałam o tych lambliach, bo też podejrzewałam u swojej córci, jak ją sypało i nie wiadomo było od czego. Praktycznie wysypka nie różni się niczym od tej która wywołuje alergię. Badanie możesz zlecić sama, jest nie za drogie kosztuje około 20 zł, dowiadywałam się. Ważne jest żeby kupka w laboratorium była obserwowana przez 2 tygodnie. Zdrówka dla córci.Zbadaj też kupkę pod względem bakteryjnym.

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

15 cze 2008, 23:44

delicja dzięki za odpowiedz w tym tygodniu idę na szczepienie i zapytam lekarza czy da mi skierowanie jak nie to zrobię na swój koszt
Delicja a są jeszcze jakies inne bakterie które wywołują wysypkę ?? może warto odrazu mocz na posiewdac??

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

16 cze 2008, 15:50

madzia22, no niestety tak, bo wysypkę, mogą wywołać także różnego rodzaju grzyby, dlatego musisz zbadać kupkę córci. Ale wiesz dziwi mnie, bo żaden lekarz u którego byłam z dzieckiem o tym nie wspomniał, dopiero w internecie przeczytałam. Niestety teraz nie mogę znaleźć tych stron. Nawet jeśli lekarz odradzi, to nie zaszkodzi takie badanie. tylko zastrzeż, żeby hodowali kupkę przez 2 tygodnie. Zrób 2 badania. Ogólne badanie pod względem bakteryjnym kału i na obecność lamblii. To bakteryjne chyba kosztuje około 15 zł. Mocz również możesz sprawdzić. Będziesz mieć pewność. Kupkę pobierz w specjalny pojemniczek kupisz w aptece. na siusiu też są specjalne pojemniczki.

A czemu chcesz robić te badania???Mała ma wysypkę???

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

16 cze 2008, 23:06

Dzięki .MOJA CÓrka ma wysypkę na plecach zdjęcia są na stronie 2 pierwszy temat od góry hydrokortyzon nie pomaga ( o ile nie szkodzi) miałam tez taki puder co się przy ospie stosuje była po nim poprawa ale jest wysyp teraz w innym miejscu!! Dziwne jest to ze buzie ma ładną a wysypka jest na plecach . Pediatra z czd powiedziała mi ze to nie jest alergia ze to będzie zakażenie bakteryjne ze może grzybica ale test na grzybicę nic nie wykazał. A dzieci z alergią tez nie mają apetytu?? Bo moje dziecko ja zje 2 łyżki zupy to wszystko :ico_szoking: .Mi żaden lekarz o tym badaniu nie mówił tez znalazłam info na necie . Do lekarza idę za 2 dni bo mamy szczepienie to zapytam o badania .

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

17 cze 2008, 13:28

madzia22, wiesz co apetytem bym się nie sugerowała, bo to akurat może być zbieg okoliczności. Dziecko czasem tak ma, że traci na chwilę apetyt.
A robiłyście badania na gronkowca????

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

17 cze 2008, 15:26

nie robiłam zadnych badan na gronkowca a co to za badania?? Możesz napisac cos więcej ?? My tylko mielismy na grzybice badania a tak to nic

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

18 cze 2008, 13:31

madzia22, nie wiem dokładnie co to za badania, wiem tylko, że pobiera się wymaz. Proponuję sprawdzić, bo jak gronkowiec zarazi skórę, o wysypka wygląda jak przy AZS-ie. Ale u was mam nadzieję, że to nic z tych rzeczy. Daj znać, co powiedział lekarz

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość