Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

Powikłania po porodzie

23 cze 2008, 10:54

Wczoraj wieczorem zauważyłam,że z pochwy wychodzi mi taki jakby balon,albo mięsień :ico_placzek: Urodziłam prawie 2 miesiące temu.Czy to mogą być jakieś powikłania,typu opuszczenie narządów rodnych?Czy któraś z Was tak miała i okazało się,że to nic groźnego?Idę dziś po południu do lekarza i strasznie się boję. :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

23 cze 2008, 11:33

Zulcia, to może być macica. Tak mi mówił kiedyś lekarz że tak może być. Nie wiem co wtedy robią.
Może to byc też obnizona ścianka pochwy. Musiałabyś ćwiczyć mięśnie KEGLA.
Trzymam kciuki i daj znać co powiedział lekarz.

[ Dodano: 2008-06-23, 11:36 ]
,,Jakie są objawy? Wiele kobiet ma uchyłek
odbytnicy ale tylko niewielki procent kobiet ma objawy z nim
związane. Mogą one być zasadniczo związane z pochwą lub odbytnicą.
Objawy ze strony pochwy obejmują: uwypulkenie pochwy, uczucie masy w
pochwie, ból podczas stosunku płciowego, a nawet uczucie czegoś
wystającego i podrażnionego. Krwawienie z pochwy jest spotykane
sporadycznie, gdy pochwowa wyściółka uchyłka jest podrażniona. Inne
źródła krwawienia powinny być zbadane przez Twojego
lekarza.Odbytnicze objawy obejmują: zaparcia, zwłaszcza utrudnione
wypróżnienie z towarzyszącym napięciem. Często jest to związane z
uchyłkiem wywołanym parciem. Niektóre kobiety odkrywają, że ucisk
tylno - dolnej ściany pochwy lub jej brzegu pomaga opróżnić
odbytnicę. Czasem może się pojawić gwałtowna chęć wypróżnienia tuż
po wyjściu z toalety, ponieważ kał, który był uwięziony w uchyłku
może powrócić do odbytnicy po wstaniu. Ogólne uczucie ucisku w
miednicy lub dyskomfortu są częstymi objawami, ale mogą być
spowodowane rozmaitymi przyczynami. ,,

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

23 cze 2008, 12:15

Zulcia, tak jak pisze joanna to moze byc macica ale jak pójdziesz do lekarza to on ci powie co sie dzieje ja trzymam kciuki zeby wszystko był ok daj znac po wizycie...

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

23 cze 2008, 12:26

Dziękuję Wam za odp.Mam nadzieję,że wszystko będzie w porządku :ico_placzek: A boję się okropnie.

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

23 cze 2008, 12:29

jak to balon, widzialas to, wiec bylo bardzo nisko? jesli to macica, to niedobrze... aczkolwiek to nic groznego dla zdrowia.

Ja mam obnizona przednia sciane pochwy razem z pechcerzem moczowym i to dosc znacznie. Z tym, ze nie widzialam tego, tylko lekarz na kontroli mi to powiedzial. Musze cwiczyc miesnie Kegla i takie inne cwiczneia mam .Ty tez nie bylas na kontroli po porodzie?? :ico_nienie:

Daj znac co Ci powiedzial koniecznie.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

23 cze 2008, 22:23

Zulcia I co powiedział lekarz?

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

23 cze 2008, 23:30

Witam,byłam na kontroli i mam obniżoną podobnie jak Anuszka, tylko,że tylną ścianę pochwy i jak to gin ujął,wytworzył się taki balonik.Na kontrolę mam się zgłosić we wrześniu i wtedy jeśli się to nie cofnęło,to mam mieć zabieg.Pobrał mi też cytologię i dostałam nystatynę.Mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze.Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

24 cze 2008, 10:00

Zulcia, trzymam kciuki żeby sie wszystko wróciło do normy i obyło się bez zabiegu :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

24 cze 2008, 10:03

Zulcia, wiem co czujesz, ja sie troche zalamalam.. ale teraz juz o tym nie mysle... Masz cwiczyc miesnie Kegla? ja mam wrazenie ze to sciema... :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

24 cze 2008, 11:37

Dziewczyny naprawde wam współczuje i wyobrażam sobie jak się czujecie ja po porodzie mam żylaki odbytu i kiedy zauważyłam że są a lekarz potwierdził też byłam załamana długi okres czasu stosowałam maści i różnego rodzaju specyfiki i sczerze mówiąc mało wierzyłam że uda mi się złagodzić objawy - ale dziś wiem że cierpliwość i upór mogąpomóc w bezoperacyjnym zaleczeniu, dlatego jestem z wami i trzymam kciuki ćwiczcie mięśnie kegla to naprawde pomaga tylko poprostu trzeba czasu. Kiedyś jak miałampraktyki na oddziale ginekologicznym tłumaczyłam pacjentką jak ćwiczyć i na jednej z sal leżała dziewczyna która miała obniżoną macice i nie bardzo wierzyła w to że coś może pomóc a zwłaszcza jakieś tam ćwiczonka ale obok niej leżała kobietka która wcześniej miała ten sam problem i właśnie dzięki ćwiczeniom pozbyła się tej przypadłości i to właśnie ona namówiła tę dziewczyne do ćwiczeń. Wierze że ćwiczenia wam pomogom i naprawde trzymam kciuki za powodzenie, tylko cierpliwości i uporu życze dziewczyny.

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość