doris6
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2008, 13:34

Soki Kubuś nocą tak czy nie?!

18 lip 2008, 13:45

Witam! Mój synek ma 19-miesięcy i jedyne co mnie u niego nie pokoi to to że nocą pija tylko soki marchewkowe abo owocowe typu Kubuś. Karmić piersią skończyłam go z 2 miesiące temu teraz przed zaśnięciem wypija mleko modyfikowane a nocą domaga się soczków {banana, banana} powtarza. W ciągu dnia wypije herbatkę ale ciągle domaga się soczków czy to jest zdrowe? Bo uważam że trochę to jest za dużo, i czy zdrowe to jest dla jego mlecznych ząbków na których zauważyłam że pojawił się (kamień). Dziękuję za pomoc!!!

lilo

18 lip 2008, 13:57

Niestety zdecydowanie NIE - głównie właśnie ze względu na ząbki... Te soki mają sporą zawartość cukru. Po wieczornym myciu ząbków dziecko powinno pić już tylko wodę.

[ Dodano: 2008-07-18, 14:07 ]
I skontroluj ząbki u dentysty czy to faktycznie tylko kamień.

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

18 lip 2008, 14:40

Ja również stanowczo odradzam podawania soków i podpisuję się obiema rękami po d tym co napisała LIlo

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

18 lip 2008, 21:53

doris6, Dziewczyny maja racje takie soczki są niedobre dla ząbków. Może daj mu słaba herbatki, albo sama wodę. Skontroluj ząbki u dentysty on ci poradzi co zrobić jak to jest kamień. Lepiej zadbać teraz niż później mieć problemy.

doris6
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2008, 13:34

19 lip 2008, 20:03

Dziękuję za radę wszystkim!!! Ale nie mogę jakoś przekonać mojej mamy choć jeszcze starej daty nie jest. Uważa że nie powinnam dawać wody porównuje mnie "to dlaczego Ty nie pijasz herbaty bez cukru"-mówi. Jest wręcz oburzona tym. Nie wiem co teraz zrobię ale wiem że to dla dobra dziecka bo wiem sama tez przypuszczałam że co za dużo to niezdrowo. Mam teraz ostatnie płatne szczepienie synka przed bilansem 2-latka to zapytam pediatrę i wiem że doradzi to samo co Wy dziewczyny, że mam to skontrolować u dentysty a na soki poradzi jakiś proszek do wymieszania z wodą. Zastanawiam się bo tylko do herbatki podawałam saszetkę bobovita teraz może dodam do wody tylko jak to przygotowac by już niedosładzać cukrem? Dziękuję za rady! :-) :-)

lilo

19 lip 2008, 20:45

Ale nie mogę jakoś przekonać mojej mamy choć jeszcze starej daty nie jest. Uważa że nie powinnam dawać wody porównuje mnie "to dlaczego Ty nie pijasz herbaty bez cukru"-mówi.
doris6 ale to Twoje dziecko przecież i ty decydujesz. Dobrze, że ja piję herbatę bez cukru - teściowa nie ma takich powalających argumentów :ico_oczko: Cukier oprócz kalorii nie ma zbyt wielu wartości odżywczych.
Zastanawiam się bo tylko do herbatki podawałam saszetkę bobovita teraz może dodam do wody tylko jak to przygotowac by już niedosładzać cukrem?
Przecież nie musisz całkowicie rezygnować z herbatek czy soków.
a na soki poradzi jakiś proszek do wymieszania z wodą
Jaki proszek????

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

20 lip 2008, 08:29

Ja tez jestem na nie.Za duza zawartosc cukru w nich jest.Najlepiej na wieczor pozywna kaszka potem mycie zabkow a w nocy do picia woda przegotowana lub mineralna niegazowana.A jak ma juz wszystkie zabki to niech rzuci okiem na nie specjalista i powie czy to kamien i jak mu zaradzic.

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

21 lip 2008, 12:57

zgadzam sie z dziewczynami i ja też piję bez cukru herbatę :ico_oczko:
a teściowej nie słuchaj,to jest Twoje dziecko a nie jej,co ona ma do gadania :ico_puknij:
Kacper tez pije wode po umyscu zebów,nie ma mowy żeby dostał co innego :ico_nienie: on lubi wode,przyzwyczajony jest do niej od początku,czasem to nawet woli wode niz sok i sam sie upomina,w dzień też dużo wody pije :-)

a do dentysty to juz najwyższy czas żebyście sie wybrali na kontrolę ,lepiej dmuchać na zimne

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

21 lip 2008, 16:00

no właśnie, naprodukowali pierdół które niemalże uzależniają dzieci i potem jest problem i dylemat, jak odmówić dziecku. Kiedyś matka przetarła zwykłą marchewkę i dziecko zdrowe żeby miało. Moja mama mi nigdy zębów nie myła, sama się nauczyłam jak miałam kilka lat i nigdy problemów z zębami nie miałam. A teraz gdzie nie spojrzeć to cukier i wit C i durne apele, żeby jak tylko się ząb pojawi, to szorować, heh gdzie tu logika

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

21 lip 2008, 20:22

doris6, moim zdaniem 19 miesięcy to stanowczo za mało na picie takich soczków wogóle. Są to soki słodzone więc nie zdrowe dla ząbków i ogólnie dla organizmu. Ja osobiście jestem przeciwniczką podawania dzieciaczkom cukrów w czystej postaci. Sama prawie nie słodzę, a jeżeli już to cukrem trzcinowym. Alicji wyznaczyłam jeden słodki dzien w tygodniu (sobotę), wtedy daję jej słodycze (biszkopty albo ciasto).
Jeśli chodzi o picie to Ala pije wodę albo ziółka (niektóre odrobinę słodzę miodem albo właśnie cukrem trzcinowym).

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości