Awatar użytkownika
secret25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 06 sie 2007, 17:31

polip na szyjce macicy

08 sie 2008, 10:20

Witam,pisałam już o moim problemie na wątku Styczniówek,ale myślę,że tu dotrę do szerszego grona Tik-takowiczek.Jestem w 16 tyg.ciaży i dowiedziałam się,że mam narośl na szyjce macicy.Byłam z tą sprawą u dwóch lekarzy.Jeden powiedział mi,że nic się z tym w czasie ciąży nie robi,drugi zastanawia się nad zabiegiem usunięcia w znieczuleniu miejscowym.Nastraszył,mnie,że takie polipy lubią rosnąć i może być to zalecenie do cesarki :ico_szoking: ,czego wolałabym uniknąć.
Ciekawa jestem czy któraś z Was miała taki problem lub spotkała się z nim kiedyś w Swoim otoczeniu.
Przyznam,ze jestem lekko przerażona,zwłaszcza,że polip powoduje lekkie plamienie :ico_placzek:

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

08 sie 2008, 11:10

secret25, uważam, że nie powinnaś panikować. Osobiście nie zgodziłabym się na zabieg i poczekała do końca ciąży. Po pierwsze - polip wcale nie musi urosnąć, a nawet może zaniknąć (ja tak miałam z nadżerką w czasie ciąży). Po drugie - wydaje mi się, że taki zabieg może być ryzykowny dla Ciebie i maleństwa. Póki nic poważnego się nie dzieje - nie podejmuj pochopnych decyzji i kontroluj tego polipa. A może poradź się jeszcze jednego lekarza i wtedy zobaczysz jakie są propozycje do rozważenia?
Jeśli będziesz musiała mieć cc - nie martw się. To wszystko tylko tak groźnie brzmi i wygląda, w rzeczywistości to mały pikuś. Nie jest źle. Ja np. jestem po cc i bardzo sobie chwalę.

A teraz sobie przypomniałam - moja znajoma miała guza na pępowinie. Jeździła na konsultacje do kliniki ginekologicznej, gdzie tylko to obserwowali - nie wiedzieli co to jest, a było to dość spore. Z tego też powodu miała cc trzy tygodnie przed terminem. Była załamana jak jej powiedzieli o guzie, ale dzielnie to zniosła dla dobra córeczki.

Awatar użytkownika
secret25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 06 sie 2007, 17:31

08 sie 2008, 11:23

Dzięki Małgosiu,staram się nie panikować :ico_noniewiem: Też wolałabym nie mieć żadnych zabiegów w czasie ciąży,bo wiadomo,że zawsze to jakieś ryzyko.

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

08 sie 2008, 14:24

secret ja tez mam polipa . Wyszło mi to w ciązy dopiero narazie nic z tym robic nie będę mam nadzieję ze sam zniknie . Czytałam ze polip przy porodzie naturalnym moze sam odpasc i nie jest wskazaniem do cc.Masz krwawienia przez polipa? Jak miałam cytologie robioną to zaczął o krwawic i się zastanawiam czy to nie bedzie miec wpływu na cytologie ??

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

08 sie 2008, 14:54

secret25, ja sie z tym nie spotkalam, ale czy czytalas to? http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,237,492,0 tam sa opinie lekarza i wiele postow na ten temat. No coz wychodzi na to, ze jak zwykle i wszedzie, zdania sa podzielone i nie wiadomo, komu wierzyc.

Ja udałabym się do najlepszego lekarza w miescie i jakiegos zaufanego i zawierzyła jemu.

Trzymam kciuki bardzo mocno!

Awatar użytkownika
secret25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 06 sie 2007, 17:31

08 sie 2008, 17:16

Anuszka, dzięki za wsparcie :ico_buziaczki_big: i za info.
madzia22 pisze:Czytałam ze polip przy porodzie naturalnym moze sam odpasc i nie jest wskazaniem do cc.Masz krwawienia przez polipa? Jak miałam cytologie robioną to zaczął o krwawic i się zastanawiam czy to nie bedzie miec wpływu na cytologie ??

A więc tak-moja mama jest pielegniarką na oddziale noworodkowym w moim mieście w związku z tym mam dostęp do najlepszych lekarzy.Jeden z nich (ordynator ginekologii) powiedział,że z takimi polipami nie robi się nic dopóki nie zaczną rosnąć,co w ciąży niestety zdarza się często :ico_noniewiem: Powiedział też,że jeśli polip jest mały może odpaść w czasie porodu nie czyniąc żadnych szkód,ale zdarza się,że prowadzi to do silnego krwotoku z szyjki macicy,co wiadomo zwłaszcza podczas porodu jest ryzykowne,chociażby ze względu na ryzyko zakażenia matki lub dzidziusia.
Mój polip jest bardzo mały,póki co i mam nadzieję,że taki już zostanie.Zaczął lekko krwawić po ostatnim badaniu lekarskim,po prostu lekarz dziabnął go wziernikiem :ico_placzek: Zaznaczam,że krwawienie jest naprawdę znikome.
Nie wiem jak z tą cytologią bo mam mieć ją dopiero w środę.Ale nie sądzę,żeby krwawienie z polipa miało jakiś wpływ na wynik cytologii.
Tak czy inaczej martwie się bo każda anomalia w ciąży jest według mnie powodem do troski,w końcu nie martwimy się tylko o siebie :ico_olaboga:
madzia22, napisz jak będziesz znała wynik cytologii.Pozdrawiam i mam nadzieję,że Cię nie przeraziłam :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

08 sie 2008, 21:37

secret25, moja bardzo dobra znajoma miala polipa. Lekarz tego nie usunął. Donosiła ciążę do końca a nawet kilka dni przenosiła a po polipie nie ma ani śladu. Sam się wchłonął. Dostawała na pewno leki na podtrzymanie ciązy.

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

11 sie 2008, 16:28

Nie przeraziłas mnie. A wyniki cytologi bedę miała za 4 tygodnie to napsze

Awatar użytkownika
secret25
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1194
Rejestracja: 06 sie 2007, 17:31

12 sie 2008, 11:39

Witam Was Kobitki.Przykro mi donieść,że niestety musiałam mieć polipa usuniętego ponieważ powodował u mnie rozwieranie szyjki i groziło mi poronienie :ico_noniewiem: W związku z czym w sobotę wylądowałam w szpitalu.Teraz na szczęście jest już wszystko w porządku.Sam zabieg trwał dosłownie kilka minut i polegał na podwiązaniu i obcięciu tego paskudztwa.Odbyło się o bez znieczulenia i nic nie bolało.

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

12 sie 2008, 13:23

secret25, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość