emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

IgE

16 sie 2008, 14:35

mój synek ma podejrzenia o alergię :ico_noniewiem:
dostał nawet Zyrtec od pediatry, bo ma sucha skorke,
jednak ja chciałabym sie upewnic czy to rzeczywiscie problem alergii

u takiego maluszka nie robi sie jeszcze testów
mozna jesynie zbadac poziom IgE

czy któras z was badała swojego maluszka pod tym kątem?
i jeszcze na ile wynik tego badania jest miarodajny u dziecka 6-miesiecznego??

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

16 sie 2008, 14:52

emilia7895, a od kiedy Twój synek ma tą alergie ??
Może to poprostu reakcja alergiczna na jakiś produkt który ostatnio wprowadziłaś do jego diety.
A miał wykluczoną skaze białkową ??

Moja córka jest alergikiem i w momencie jak ją obsypie dostaje albo Fenistil albo Ketotifen. A ten Zyrtek to masz w jakiejś zawiesinie czy tabletki ??

Poza tym aby zlikwidować zmiany alergiczne na skórze dobrze by było smarować to odpowiednimi preparatami.

Moim zdaniem powinnaś jeszcze raz pójść do tego lekarza i się dokładnie wypytać co i jak lub ewentualnie zasięgnąć porady u innego specjalisty

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

16 sie 2008, 15:01

emilia7895, tak moja Oleńka miała 5 miesięcy gdy robiono jej to badanie. Jest 5 klas.Im wyższa klasa tym większa alergia. U nas wyszła pierwsza klasa. Nie wiem czy wiarygodny wynik czy nie, u nas alergia wyszła i tego się trzymam. Możecie spróbować. pobiera się krew z rączki. Sporo krwi niestety. Na wynik czeka się 2 tygodnie. Czasem wynik wychodzi fałszywie ujemny.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

16 sie 2008, 15:49

Aga26 Marcelek jak mial ok tyg to wyszla mu ciemieniucha na brwiach, za uszkami, lekarz powiedzial ze to przebialkowanie i kazal odstawic nabial
przez pierwsze 3 mies w ogole go nie jadlam, ciemieniuch zniknela
potem zaczelam bardzo powoli dodawac i nic malemu nie bylo

skazy nie mial wykluczonej :ico_noniewiem:

Marcys do tego sie drapie, zwlaszcza po kapieli, bo go swedzi skorka i uwazam ze to jest teraz najwiekszym problemem, bo nawet nie moze spokojnie spac w nocy.....

bral Fenistil w kropelkach ale ja nie zauwazylam zadnej roznicy

smaruje synka emolium (jest super) i kapiemy go w Oliatum

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

17 sie 2008, 17:37

no my cały czas badamy. Ige można badać na dwa sposoby - albo całkowite (stężeni alergenu we krwi bez wyodrębniania jakiego) albo swoiste. My zawsze robimy całkowite. Kosztuje ok 25 zł (leczymy Jagę prywatnie) i polega na pobieraniu krwi z paluszka.
Moim zdaniem tak na prawdę badania te powinno się dzieciom wykonywać tak często jak zwykłą morfologię bo szereg objawów chorób u dziecka podciąganych pod zwykłe przeziębienia czy niegroźne wysypki wynika właśnie z alergii. Dziś nie mamy z Jagą żadnych problemów w sensie alergii pokarmowej czy wziewnej (wcześniej od 3 m-ca życia walczyliśmy z pokarmami a od 8-9 m-ca życia doszły kłopoty z układem oddechowym) a i tak regularnie robie jej badania i o dziwo - nawet bez wyraźnych objawów okazuje sie, ze alergen we krwi jest! dlatego dawkę Zyrtecu utrzymujemy a jak tylko wchodzi jakaś infekcja dróg oddechowych działamy wziewami.
Ciesz sie kochana, ze lekarz w ogóle Wam to badanie zalecił bo szereg pediatrów nawet o nim nie informuje. Dopiero jak trafiasz do alergologa to okazuje sie, ze tak podstawowym badaniem wiele czasem można wyjaśnić :-)

a co do wiarygodności wyniku. nie można sie kierować tym który sugeruje laboratorium, bo dla takiego małego dzieciątka dla każdego miesiąca życia prawidłowa jest inna skala, więc po interpretację wyniku udaj się do lekarza najlepiej :-)

[ Dodano: 2008-08-17, 17:41 ]
jeszcze jedno :-) dobrze by było gdybyś zrobiła od razu badanie na poziom eozynocytów we krwi. kosztuje ok 8 zł i pobiorą krew od razu do dwóch badań. Jeśli poziom eozynocytów będzie podwyższony a Ige niekoniecznie - to jest to wskazanie na alergie pokarmową, jeśli Ige będzie wysoki a eozynocyty względnie w normie - raczej wziewna, a jeśli oba podniesione - jka u Jagusi - to oznaczać może, ze zmagać sie trzeba z dwoma rodzajami alergii, nawet jeśli np. wziewna jeszcze nie dała o sobie znać...

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

18 sie 2008, 09:14

eve.ok wielkie dzięki, dzisiaj idziemy pobrac krewke :ico_noniewiem: tzn tatus idzie bo ja bym plakala razem z Marcelkiem :ico_noniewiem:
dlatego dawkę Zyrtecu utrzymujemy
a ile mala dostaje kropelek??
Ciesz sie kochana, ze lekarz w ogóle Wam to badanie zalecił bo szereg pediatrów nawet o nim nie informuje. Dopiero jak trafiasz do alergologa to okazuje sie, ze tak podstawowym badaniem wiele czasem można wyjaśnić
niestety ja sama lekarza o to spytalam, bo gdzies wyczytalam
on powiedzial ze mozna zrobic, ale nie wie czy wynik wyjdzie miarodajny u takiego malego dziecka i skierowania nie dal :ico_zly:

[ Dodano: 2008-08-19, 15:01 ]
odebralismy wyniki
IgE 1.85 czyli w normie
Kwasochonne (Eo) 7, a norma 1-5

o czym to swiadczy?

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

19 sie 2008, 18:29

emilka czyli eozynocyty. poza normą czyli wskazuje na alergię pokarmową. ige w normie czyli wziewna wykluczona raczej. Ale nie martw sie tak bardzo :-) Jaga czasami miała pięciokrotnie poza normą eozynocyty... Najlepiej idź od razu do jakiegoś alergologa skoro masz pediatrę nienajlepszego :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

19 sie 2008, 20:46

eve.ok, :shock: :shock: :shock: albo robisz inne badania albo coś kręcisz. Skąd ten wniosek, że jeśli Ige podwyższone to alergia wziewna a jeśli eozynocyty podwyższone to pokarmowa????? :ico_olaboga: my robiliśmy to badanie, zresztą pisałam o tym wcześniej, i u nas wyszły Ige w pierwszej klasie. i to świadczy o alergii pokarmowej!!!!!!!!!!!Nikt nie wspominał nawet o alergii wziewnej, Zreszta u tak małęgo dziecka nie ma o tym mowy, a eozynocyty wyszły w normie.

a poza tym skąd ta norma eozynocytów 1-5, u nas norma to poniżej 0,7 K/ul :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-08-19, 20:49 ]
My robiliśmy to drugie badanie, nie ogólne, na mleko, bo to ogólne nic mi nie mówi. no i u nas Ige 1.85 to druga klasa. Czyli spora alergia

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

20 sie 2008, 08:35

delicja moje informacje wynikaja z doswiadczenia. Mówiono mi tak w szpitalu jak tam z alergią trafiliśmy i to samo powtarza prowadząca nas pani pediatra, która specjalizuje się w alergiach. Może to nie jest reguła, ale u nas sie sprawdza :ico_noniewiem: W sezonie grzewczym ma podniesione Ige, a wtedy często ma infekcje dróg oddechowych. Z eozyocytami jest róznie. Jak sobie pofolgujemy z jedzeniem to od razu lecą w górę, ale teraz juz jest raczejw normie.Ponoć ta prawodłowość obowiązuj szczególnie przy małych dzieciach. Na początku sa podniesione eozynocyty - a potem alergie wykrywa siena pozimie Ige. Poza tym - ty robiłaś Ige swoiste na mleko. To co innego niż Ige całkowite.
co do interpretacji wyników - to zależy od skali którą posługuje się labolatorium.

i raczej nie zwykłam kręcić, bo po co :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

20 sie 2008, 11:44

eve.ok my też jesteśmy pod opieką alergolog i ona mówiła co innego,a ja jej ufam. moje dziecko ma Ige podwyższone i jeszcze nigdy nie chorowało na drogi oddechowe, pomijając lekki katarek raz!!!Więc u nas na szczęście twoje informacje się nie sprawdzają. I nie obrażaj się :ico_oczko:

co do skali się zgodzę, ale takie rozbieżności???? :ico_olaboga:

[ Dodano: 2008-08-20, 11:45 ]
tzn, miała podwyższone, bo teraz nie wiem, a badania były dawno, muszę powtórzyć.mam nadzieję, że spadło

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości