Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

płukanie kanaliku łzowego u półroczniaka

19 sie 2008, 21:25

Witam
Czy wie ktoś może na czym polega płukanie kanaliku łzowego i jak to sie odbywa otórz dostaliśmy skierowanie do szpitala na oddział okulistyczny na płukanie kanaliku bo mojemu maluszkowi od ok 5 m-cy ropieje prawe oczko i nic nie pomogło żadne kropelki i masowanie kanaliku. Jestem zmartwiona bo pani doktor mi powiedziała że synek musi być nadczczo i nie bedzie mógł ani nic jeść ani pić a (jest na piersi ) przez 12h :ico_olaboga: :ico_placzek: chyba mi serce pęknie jak nie bede mu mogła dać cycusia :ico_placzek: . Pomocy

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

19 sie 2008, 21:55

Asiab z tego co piszesz mają zamiar go usypiac przy zabiegu. Mój Kuba mial czyszczony kanalik jak miał 4 miesiące i zrobiono to w znieczuleniu mijscowym i mógł normalnie jeść. Wiem, że usypiają większe dzieci bo trudno je utrzymac ale może by dalo radę u pólroczniaka znieczulenie miejscowe. Pogadaj o tym z lekaką.

U nas wyglądalo to tak. Dostaliśmy skierowanie do szpitala na czyszczenie kanalika. Pojechaliśmy na umówiony termin. lekarka obejrzala oczko dala jeszcze kropelki i wyznaczyla termin zabiegu za 2 tygodnie. Po tym czasie oczko dalej ropiało i udaliśmy sie na czyszczenie. Przyjeto nas na oddział i czekaliśmy w pokoiku szpitalnym aż nas zawolają. Szczerze powiem, że trochę się naczekalismy.
Dokladnie nie wiem jak wygląda zabieg bo nas przy tym nie bylo. Zabrali Kubę na doslownie 3 minutki i przyniesli go zapłakanego z zakrwawionym oczkiem. Ponoć wkładają do kanalika łzowego jakąś cieniutką żyłkę.
po zabiegu znowu poszliśmy na oddzial i czekaliśmy na wypis okolo 30 min.
Tylko tak jak napisalam wcześniej my mieliśmy znieczulenie miejscowe kropelkami a zapewne jak dziecko będzie mialo narkoze to napewno dłużej sie Wam zejdzie w szpitalu. Ale może i wam zrobia w znieczuleniu.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

20 sie 2008, 08:10

Sylwia.O., dziekuje za odpowiedz :ico_sorki: oby też zrobili w znieczuleniu miejscowym :ico_sorki:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość