Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

KUPA

23 sie 2008, 23:05

Moja mała (2,5 miesiąca) nie zrobiła kupki już 4 dzień, nie pręży się, jest wesoła, ładnie pije cyca, nie boli ją brzuszek, jest tylko na cycu. Czy dać jej czopka glicerynowego ?? Moja pediatra móił,że nawet na cycu dziecko moze nie robić kupek codziennie, że co 3 dni to normalna..ale czy to nie za długo??? Nie wiem ..co sądzicie? Nic ją jak na razie nie boli chwała Bogu, więc nie wiem czy interweniowac czy zostawić to i czekać na pojawienie się kupki ...

PS. Czy jedzenie dużej ilości bananów (mają właściwości wstrzymujący biegunkę) może powodowac takie nieczęste wypróżnienia u dziecka?

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

24 sie 2008, 07:08

banany tak - odstaw na jakis czas a co do robienia kupek to moja jak się urodziła (młodsza) to potrafiła robic co 7-10 dni i była bardzo radosna w między czasie. Czopki dałam dwa razy - raz podziałał drugi raz wypierdziała go i nadal się smiała - jeśłi nic ją nie boli to ja bym poczekała - może ma tak dobrą przemianę materii żene ma co wydalać, a jeśłi podasz to się organiz przyzwyczai i będzie cały czas czekał na czopek bpo podobno to rozleniwia - podanie czopka .
tak więc czekaj - i nie dawaj przy pierwszym nieudanym stęknięciu, najpiewr pomasuj brzuszek zgodnie z ruchem wskazówek zegara - to dla mojej też pomagało i po jakimś czasie robiła - tylko masowac musisz kilka razy dziennie.
pozdrawiam.

KALUSIA
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 206
Rejestracja: 19 sie 2008, 20:51

24 sie 2008, 08:46

WITAM!!!
JEST TO NORMALNE-MAŁE DZIECI CZĘSTO TAK MAJĄ ŻE NIE ROBIĄ KUPKI AŻ CAŁY TYDZIEŃ-FAKTYCZNIE BANANY ROBIĄ SWOJE-SĄ PYSZNE!!!ALE I TEŻ SZKODZĄ, MOJA PEDIATRA PRZEZ JAKIŚ CZAS ZABRONIŁA DAWAC BANANY DLA DOMINIKA-KAZAŁA DAWAC WIĘCEJ WARZYW NIŻ OWOCÓW NA KŁOPOTY Z KUPKĄ

Obrazek

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

24 sie 2008, 21:16

Czekaj, nie dawaj narazie czopka. Moja tez na cycu nie robila kupy 7 dni i tez byla wesoła a potam bez problemów zrobila normalną kupkę, taka jak zawsze ;) Mi sie wydaje ze pokarm matki bardzo dobrze sie wchłania i sa w życiu dziecka takie okresy kiedy ma zwiekszone zapotrzebowanie i wtedy prawie wszystko sie wchlania i nie ma z czego dziecko kupy robić.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

24 sie 2008, 21:28

Dziękuje dziewczyny, nie dałam czopka. Wczoraj jeszcze kupiki nie było więc stwierdziłam, że jak dzsiej się nie pojawi to jej zapodam ale nie musiałam :-D Po południou patrze, a tam ładna kupeczka. Ale faktycznie zrezygnuje z bananów, choć je uwielbiam!

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

25 sie 2008, 08:02

Małgorzatka, to calkowicie normalne, zwlaszcza jak sie zaczyna podawac inne produtky dziecku. Ja wlasnie tak teraz mam, maly robi kupe co 4 czy 5 dni. NIc go nie boli, jest wesoly, wszystjko tak jak Ty opisujesz. Ja zajadam sie suszonymi sliwkami, pije kefir, jem jablko raz dziennie, pije na czczo wode przegotowana, zeby mu ulatwic ta kupe.

Dodatkowo pomagam mu deserkiem suszone sliwki, ale dla Ciebei to jeszcze za wczensie, wiec pozosatke Ci wprowadzic w swoja diete te produtkty, o ktorcyh mowilam. I w takich momentach unikaj jagód :-)

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

25 sie 2008, 09:04

Małgorzatka pisze:Czy jedzenie dużej ilości bananów (mają właściwości wstrzymujący biegunkę) może powodowac takie nieczęste wypróżnienia u dziecka?

Mogą powodować twardszy stolec oraz ewentualne zaparcia.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

25 sie 2008, 09:24

Jednak teraz widze, że moje dzieciaki sa różne ..nawet pod względem robienia kupek :-D Wojtuś w wieku Martusi gdzieś tak do pół roczku walił kupci raz dziennie a nawet przy dobrych wiatrach dwa ... ale Martuś ma inaczej ...
Suszone sliweczki jak najbardziej ... no i uniaknie bananów ..zgadzamsię całkowicie...

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

25 sie 2008, 09:30

wiecie co, dostal taka mate z pianki, ona jest antyposlizgowa i mi sie wydaje, ze lkatwiej mu sie po tym pelza.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość