Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

Ulewanie

28 sie 2008, 00:19

Moja Julia bardzo ulewa.Po posiłku zawsze biorę ją w pion i mimo odbicia ulewa serkiem.Potrafi tak robić nawet godzinę czy dwie po jedzeniu.Po prostu lezy sobie,śmieje się i bulp,poleciało.Pediatra za każdym razem mi mówi,że do pół roku dziecko ma prawo ulewać.Ale ona robi to często,a ja nie nadążam z praniem.Na wadze przybiera prawidłowo,ale mimo to ja się denerwuję.Dodam,że jest na piersi.Czy Wasze maluchy też tak ulewają?I jak temu zaradzić?

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

28 sie 2008, 08:03

Zulcia, moja Emilka nie ulewała wogóle ale syn znajomej miał to samo co Twoja Jula.Chodziła od lekarza do lekarza i wkońcu znalazł się jakiś jeden mądry, który stwierdził tzw. fizjologiczny refluks żołądkowo-przełykowy.

Taki refluks ustepuje zwykle około 6-9 miesiąca życia dziecka. I faktycznie. Syn znajomej skończył 8 miesięcy i nie było śladu po ulewaniu :ico_oczko:

Wiem że moja znajoma dodawała też do swojego mleka Nutriton (chyba tak to się nazywało). To jest podobno "zagęszczacz" do mleka. Ale nie wiem na ile to zdało egzamin.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Agusia78
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 87
Rejestracja: 01 lis 2007, 19:34

28 sie 2008, 13:49

Hania nigddy mi ni eulewała, co zjadła za nic nie oddała :-D ale Bartuś ulewa prawie za każdym razem i czasem nawet kilka godzin po karmieniu, dokładnie tak jak u Ciebie, też przybiera na wadze więc chyba nie ma się czym martwic... :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

28 sie 2008, 18:34

Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi :ico_haha_02: W połowie września idziemy na szczepienie do innej pediatry,to zapytam.

Agusia78 pisze:Hania nigddy mi ni eulewała, co zjadła za nic nie oddała :-D ale Bartuś ulewa prawie za każdym razem i czasem nawet kilka godzin po karmieniu,

Jula dokładnie tak samo.moja starsza córeczka wcale nie ulewała,więc to dla mnie nowość.Mam nadzieję,że szybko minie.

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

29 sie 2008, 21:27

A moja Maja ulewa tylko po moim pokarmie, natomiast po butli wcale. Po butli czasem ma problem z odbiciem (może to zasługa butelki dr.brownsa - polecam) a po cycu zawsze ulewa. Z drugiej strony ona cyca ciągnie prawie cały dzień - dosłownie - śpi po 20 do 30 min a cyca ciągnie przez następna godzinę, albo ma takie 5-cio minutówki śpi i je na zmianę :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
W dzień jest na cycu a nocy na butli, a to dlatego że ja mam problemy zdrowotne i w nocy muszę się "regenerować" - bynajmniej tak mówią lekarze. Zresztą nie mam zbyt wiele pokarmu :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

30 sie 2008, 13:09

Gabi, wiem, ale niestety ze względu na swój stan zdrowia po porodzie muszę dokarmiać butlą w nocy. Już w szpitalu pielęgniarki ją dokarmiały, a ja tylko kontynuuje to w domu. :ico_noniewiem:

KasiaU
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2008, 09:39

01 wrz 2008, 13:18

Naszemu Kubusiowi też czasami się zwróci... niestety.

Aga26 pisze:Zulcia [...] ale syn znajomej miał to samo co Twoja Jula.Chodziła od lekarza do lekarza i wkońcu znalazł się jakiś jeden mądry, który stwierdził tzw. fizjologiczny refluks żołądkowo-przełykowy.

Taki refluks ustepuje zwykle około 6-9 miesiąca życia dziecka. I faktycznie. Syn znajomej skończył 8 miesięcy i nie było śladu po ulewaniu

Hehehe :-D
Innymi słowy - nie może być tak, żeby ulewanie było czymś normalnym u niemowlaków, ale fizjologiczny refluks żołądkowo-przełykowy to całkiem co innego... bo zazwyczaj sam ustępuje ok. 6-9 miesiąca.
;-)

Awatar użytkownika
olasternal
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 23 sie 2008, 14:58

17 wrz 2008, 14:12

witam Panie. mój Piotruś tez bardzo ulewa. nawet 2 godziny po jedzeniu! fakt- przybiera na wdze tyle ile powinien ale dla niego pewnie jest to nie przyjemne :554:

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

28 wrz 2008, 00:15

Byłam u pediatry i dostałam skierowanie na usg z powodu podejrzenia refluksu.A w dodatku Jula słabo przybrała na wadze,więc zalecono zupki.Na razie ma zapalenie oskrzeli,więc zapiszę ją na usg jak wyzdrowieje.Dam znać.

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

06 paź 2008, 00:06

Zulcia, i jak tam?
Wanesska ulewała do 10 miesięcy. To nie było ledwo troszkę, ona potrafiła cały pokarm zwrócić, mimo ze odbilo jej się. Dla nas to był koszmar...
Podawaliśmy jej najpierw Debridat, potem Nutriton nic nie pomagało. W końcu zaczęto podejrzewać refluks zołądkowo-przełykowy, albo co gorsza - przekręcenie się zołądka. Dostaliśmy skierowanie na USG i ono nic nie wykazało, jedynie co stwierdził lkearz, ze jedzenie za długo zalegało w zołądku(Podczas badania lekarka myślała, ze dziecko przed chwilą zjadło, a tak naprawdę jadła ok. 2 godz. temu) i najprawdopodobniej dlatego ulewało jej się, bo "zołądek nie mógł wytrzymać".
Muszę powiedzieć, ze kiedy mała zaczęła siedzieć ulewało jej się coraz rzadziej, a przestało, kiedy większośc dnia spędzała pionowo (skakanie w łózeczku, chodzenie przy meblach, stanie przuy nodze).
Będzie dobrze, daj znać co powiedzieli na badaniu.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość