Awatar użytkownika
ULA_TOMEK
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2681
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:12

Chłopczyk czy dziewczynka ? Jak zaplanować płeć dziecka ?

07 wrz 2008, 21:17

Hej mam juz kochanego synka ale marzy mi sie córeczka i mam pytanko szczegołnie do mamusek czy myslicie ze to co pisza np. ze przed owulacja trzbea robic dziewczynke a po to jzu chłopak bedzie sie sprawdza :-D czy to raczej nie od nas zalezy :-D jakie macie doswiadczenia :-D
Ostatnio zmieniony 19 paź 2011, 21:31 przez ULA_TOMEK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

07 wrz 2008, 21:25

Wydaje mi się że to tylko i wyłącznie dzieło Matki Natury i nie ma co kombinować, co ma być to będzie :ico_haha_01: :ico_haha_02: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ULA_TOMEK
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2681
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:12

07 wrz 2008, 21:32

kurcze a ja liczyłam na jakis super przepisik na córeczke z rudymi loczkami i niebeiskimi oczkami :-D :-D :-D
nie ma ktos moze :-D :-D :-D

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

07 wrz 2008, 21:36

ULA_TOMEK Kurcze, nam siię idała córeczka druga ... Ale jak to zorbiliśmy to nie mam pojęcia :ico_oczko: :ico_oczko: Chyba pójdę zapytac męza czy miał moze filtrowanko speremki przed seksikiem hihi ...

...a tak na powaznie, to chyba w 95% zgodze się z Kajunią, choć to 5 % zostawiam ty co twierdzą, że istnieje sposób na zaplanowanie płci ... Ja tam nie planowałam, parka jest.
Jak jeszcze stosowałam NPR to tam pisało, że można zaplanowac płeć uprawiacjąc seks przed owulacja i po owulacji, mam te ksera w sypialni w komodzie, ale Wojaś juz śpi ,jutro napisze!

Awatar użytkownika
monika1983
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2008, 21:52

07 wrz 2008, 21:53

Witam!
Ja jeszcze nie mam dzieci Ale zgodzę się z moimi przedmówczyniami. Owszem chciałabym mieć najpierw syna a później córkę ale chyba to nie ważne, ważne jest to żeby nasze przyszłe i obecne dzieci były okazami zdrowia :ico_haha_01:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

08 wrz 2008, 04:23

ULA_TOMEK, witam :ico_haha_02:
A ja ci powiem, że na naukach przedmałóżeńskich mieliśmy zajecia z pania genetyk, która nam wyjaśniła to oczym właśnie piszesz. Czyli że właśnie przed owu będzie dziewczynka a w trakcie owu na co jest tylko ponoć kilka godzinek będzie chłopczyk, więc jak będziecie przytulać sie często juz na parę dni przed owu to wtedy ponoć ma być dziewczynka, a jak tylko w owu to chłopczyk :ico_oczko: Ile w tym prawdy hmm... trudno powiedzieć bo nawet pani genetyk mająca w tym temacie spora wiedzę i na temat naturalnych metod planowania rodziny z trzecim dzieckiem "wpadła" :-D
My chcielismy trafic tez w owu żeby najpierw był chłopczyk, ale za bardzo chcieliśmy wogóle dzidzie więc tych przytulanek było na tyle sporo że i przed owu i w trakcie i po, więc pierwsze plemniczki miały szanse dojść te z przed owu i mamy dziewczynke :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

08 wrz 2008, 15:18

Czytalam kiedys o metodzie Shettlesa, ktora mowi ze jak chce sie miec syna trzeba sie przytulac jak najblizej owulacji ( to co napisalaAnia_R, ). Meski plemnik, ktory jest znacznie szybszy od zenskiego ma szanse szybciej dotrzec do jajeczka. Natomiast jezeli chce sie miec corke warto przytulanko zastosowac 1-2 dni przed owulacja. Plemniki zenskie sa wolniejsze ale za to bardziej wytrzymale od męskich i tylko one są w stanie 'doczekac owulacji'
Namieszlam troche :-D

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

08 wrz 2008, 21:34

jeszcze jest takie cos jak "chiński kalendarz" mozna tam poczytac i "działąc w wybranych miesiacach.ale to tez chyba w 80% sie tylko sprawdza

Awatar użytkownika
Ika202
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6883
Rejestracja: 09 mar 2007, 20:37

08 wrz 2008, 22:08

ULA_TOMEK, a mi właśnie ginekolog tłumaczył jak to z tym jest i niby to jest możliwe ma na to wpływ wiele czynników np dieta no i ważny jest regularny cykl i w sumie dużo by opowiadać
Plemniki żeńskie są większe przez to wolniejsze, drogę do końca jajowodu wykonują w czasie 8 – 15 godzin. Jednak w środowisku macicy potrafią przeżyć 3 a nawet 5 dni. Daje to szansę, że gdy do stosunku niby zapładniającego dojdzie ponad 48 godzin przed owulacją (3 – ego dnia przed), to w momencie owulacji wokół jaja będą już tylko żywe plemniki żeńskie i urodzi się dziewczynka. Nie pomoże tu nawet powtórny stosunek w dzień owulacji, ponieważ do zapłodnienia mogłoby dojść dopiero za 5 – 10 godzin… Jajo i tak zostanie zapłodnione znajdującymi się w jego bezpośrednim sąsiedztwie żywymi plemnikami żeńskimi z poprzedniego stosunku (oczywiście tylko wtedy, gdy nasienie mężczyzny w poprzednim stosunku było pełnowartościowe). Opisana wyżej sytuacja (brak przerwy we współżyciu przed stosunkiem zapładniającym) jest jednym z powodów rodzenia samych córek.
warunek :Kobieta ma regularny cykl miesiączkowy z dokładnością do godzin niezależnie od okoliczności oraz potrafi wcześniej przewidzieć moment jajeczkowania.
cykle muszą być regularne, żeby można było określić dni płodne.

Awatar użytkownika
Noemi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 05 lut 2008, 19:35

10 wrz 2008, 17:51

Wszystko pieknie i zgodnie z prawda opisane!!!
Ale czy mozemy tak na 100% przewidziec kiedy mamy owulacje???
Chyba nie ... :ico_oczko:
Bo tylko monitoring cylku moze nam w tym pomoc :-)

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość