Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

Jakie zagrożenia???

08 wrz 2008, 16:02

Witam, dziś moja ginekolog bardzo mnie zmartwila, przez pierwsze 3 tygodnie ciąży nic o niej nie wedząc zażywalam seronil 30mg dziennie ( lek psychotropowy) i sanval ( chemiczny lek nasenny) Zapytalam lekarkę jakie mogą być skutki uboczne tego - ona powiedziala, ze nic mi nie powie bo nie chce mnie martwic na zapas. Ja jednach chcialabym wiedzieć, jakie może być ryzyko i jakie mogą być ewentualne powiklania - blagam czy ktoś byl w podobnej sytuacji??? - ja jestem teraz w 8 tyg

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

08 wrz 2008, 19:19

ejustysia, po pierwsze spokojnie. Po drugie - lekarka ma rację, nic na chwilę obecną nie jest w stanie powiedzieć. Na to trzeba czasu.
Pamiętaj - natura tak to mądrze wykombinowała, że przez pierwsze 2- 3 tygodnie zarodek jest szczególnie chroniony przed wpływem czynników szkodliwych np. leków, alkoholu, nikotyny. Dzieje się tak dlatego, żeby ochronić maleństwo już w czasie kiedy kobieta jeszcze nie wie, że będzie mamą.
Moim zdaniem słusznie, że się martwisz o swoje maleństwo, ale z drugiej strony - niepotrzebnie nie panikuj.
Życzę wszystkiego dobrego i spokojnych tygodni ciąży.

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

08 wrz 2008, 19:24

ejustysia, malgoska ma rację,prze zpierwsze tygodnie zarodek jest chroniony...ja w 4tc zrobiłam RTG,bo nie wiedziałam,że jestem w ciąży i nic się nie stało :ico_sorki: Dbaj o siebie i maleństwo,wszystko będzie dobrze :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Sandrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 500
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:55

08 wrz 2008, 20:13

przy braniu lekow z reguly tylko do 18 dnia ciazy rozgrywa sie walka na smierc i zycie, kiedy to ciaza albo jest poroniona albo bez przeszkod trwa dalej. No ale Ty jestes juz po tych 18 dniach, wiec nie ma sie o co martwic. Wiesz, gdy zapytasz lekarke czy chodzenie obok ulicy z autami moze byc szkodliwe tez Ci powie, ze tak, bo tak to wyglada z medycznego punktu widzenia. Nie martw sie na zapas. Zycze spokojnych 9ciu miesiecy.

Kurcze musialam troche zmienic tego posta, bo okazalo sie, ze mi tu linka wstawic nie mozna. Szkoda, bo przydatny bardzo :ico_placzek:
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2008, 21:05 przez Sandrusia, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

08 wrz 2008, 20:53

BeataW pisze:prze zpierwsze tygodnie zarodek jest chroniony...ja w 4tc zrobiłam RTG,bo nie wiedziałam,że jestem w ciąży i nic się nie stało

no wlaśnie - przez pierwsze tygodnie jest chroniony zarodek. ja też nie wiedząc , ze jestem w ciązy robiłam RTG i jeszcze w 6 tyg byłam na solarium i nic sie złego nie stło. Bedzie dobrze nie martw się

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

08 wrz 2008, 21:27

Ten pierwszy lek znam z nazwy, bo moja kolezanka ma nerwicę i wiem, ze brala ten perwszy lek przez ciąże,po konsultacji z lekarzem o czywiscie bo w ogole miala przejscia, bala sie porodu i w ogole wszystko ja przerastalo. Chodzila do psychiatry i non stop do gina. A co do tego drugiego leku to nie wiem, pierwsyz raz slysze. Wiadomo, ze kazda chemia ( nawet syrop na kaszel ) trzeba ograniczyc do minimum, ale nie sadzę, by to mialo wiekszy wplyw na dziecko.

Tylko spokoj Ci potrzebny, bo wiecej zaszkodzicsz ciazy swoim zamartwianiem sie niz pewnie tymi lekami. Popros lekarza o dodatkowe badania, by byc spokojną. Powodzenia i zagladaj czesciej :-) Trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

09 wrz 2008, 07:22

Dziękuję za odpowiedzi, może faktycznie zyt się martwię, ale 4 lata staraliśmy się o dzidziusia dlatego te wszystkie zmartwienia :) Dziękuję Wam jeszcze raz i życzę wielu radości z Waszych skarbków

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

09 wrz 2008, 08:15

ejustysia, powodzenia,będzie dobrze :ico_oczko:

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

09 wrz 2008, 13:35

potwierdza, ze przez pierwsze trzy tygodnie nic nie powinno zaszkodzic. A jesli juz sie zdarzy ze zaszkodzi, to dochodzi do poronienia. Więc jesli ciąża sie u ciebie rozwija to znaczy ze wszystko jest ok i ciesz sie tym cudownym czasem.
A ja nie wiedząc ze jestem w ciąży strasznie sie spiłam, że nastepnego dnia wymiotowałam i tez całe 9 miesiecy sie zamartwiałam czy tym dziecku nie zaszkodziłam. No i teraz wiem, ze nie.

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

09 wrz 2008, 21:22

Ja brałam bardzo silne antybiotyki i to przez miesiac i leki na alergie:) nie wspomne ze pilam alkochol :ico_wstydzioch: :ico_nienie: bo mielismy rocznice slubu i nie wedzialam ze jestem w ciazy byla przerazona :ico_szoking: jak sie dowiedzialam ze jestem i na pierwszej wizycie powiedzialam lekarzowi o tym co sie dzialo na poczatku mojej ciazy, a on mi tez powiedzial ,ze moze to miec wplyw na dzidzie ale z gory mam sie nie martwic po kolejnej wizycie i wstepnych badaniach prenatalnych okazalo sie ze nic nie zaszkodzilo dzidzi a gin mi powiedzial ze zwykle tak jest ze jak kobieta jest nie swiadoma ciazy i bierze rozne leki to raczej rzadko cos jest nie tak, a ze jak kobiety sa swiadome i wtedy biora nawet nie mocne leki to sie cos dzieje ,zlosliwosc losu.Tak mnie uspokoil wiec mysle ze nie masz co sie z gory martwic mysl pozytywnie a bedzie dobrze :ico_oczko: Powodzonka :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość