fortunata_fofa
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 kwie 2007, 16:53

Test pozytywny kiedy iść do lekarza

11 wrz 2008, 09:41

Mam pytanko do doświadczonych mam.Zrobiłam pierwszy test dzień po spodziewanej miesiączce wyzedł pozytywny.dwa dni później poszłam do lekarki stwierdziła że w macicy ciąży jeszcze nie ma że coś jest w jajniku ale jej jest trudno określić co.Po powrocie od lekarza zrobiłam drugi test były dwie bardzo mocne kreski.myslicie,że za wcześnie poszłam do lekarza?że mam odczekać jeszcze kilka dni i pójść do innego?bo ta lekarka była bardzo nie miła wyszłam od niej z płaczem.

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

11 wrz 2008, 09:55

Idz jak najszybciej do lekarza ,bo nawet jakby to nie była ciąża ,a cos innego moze byc jakaś torbiel na jajniku to i tak musisz to skonsultowac z lekarzem,ale jak robiłaś 2 razy test to myśle ,że to bedzie ciąża :-) lekarz powinien juz określić ciąże w 4 tygodniu,albo nawet i szybciej :ico_noniewiem: tak czy tak i tak bedziesz musiałą wczesniej czy pózniej to sprawdzić , mój lekarz zawsze mówi: jeśli coś jest nie tak i zauwazyłas ,ze brak miesiączki ,a test to potwierdzaja to szybciutko do lekarza.A jeśli byłaś juz i cis ci takiego mówi to może zmien najlepiej gina.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2008, 10:00 przez Duszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

11 wrz 2008, 09:56

fortunata_fofa, to nie fajnie że ginka był nie miła lekarza zmień bo po co masz do niej chodzić skoro nawet nie możesz z nią swobotnie porozmawiać. Może odczejkaj kilka dni i idz do innego lekarza albo zadzwoń dzisiaj do innego i powiedz jak sprawa wygląda i ci powie czy masz teraz iśc czy trozkę odczekać.

No i co najważniejsze bardzo grtuluję i uważaj na siebie!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

11 wrz 2008, 10:31

Najlepiej odczekaj jeszcze troszke oblicz kiedy byla ta noc w ktora moglas zajsc w ciaze i jesli jest juz 6-7 tygodni to wtedy idz do lekarza bo ja mialam dokladnie tak samo przy pierwszej ciazy.Poszlam za wczesnie to mi powiedzial gin ze nie jestem ,a jak mowilam jej ze robilam dwa testy to mowila ze roznie z tymi testami jest tyle ze to bylo 11 lat temu teraz lekarze mowia ze jesli test wychodzi pozytywny to na 99% jest to pewne tylko w sytulacji jesli masz jakies powazne zaburzenia hormonalne to rowniez moze byc pozytywny ale zwykle te zaburzenia wystepuja u kobiet blizej wiekim do menopauzy.Ale dobry lekarz z dobrym sprzetem to naprawde wazna sprawa wiec jesli twoj lekarz nie jest za dobry i nie dysponuje np dobrym usg to przydalo by sie zbadac u jakiegos lepszego ktory wykona ci badanie usg do pochwowe wtedy wszystko bedzie jasne nawet to co dzieje sie w jajniku.Zycze powodzonka :ico_oczko:

fortunata_fofa
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 kwie 2007, 16:53

11 wrz 2008, 10:39

moglam zajść każdego dnia dni plodnych.Trochę się rozhulaliśmy z moim mężczyzną więc jednak odczekam może rzeczywiście za wczesnie jesli zaszlam np pod koniec dni plodnych.lekarka straszna wziela kase wkurzyla mnie i tyle z wizyty.powiedziala ze testy to sobie mogą ale ona nie wie co mi jest.a ja nie mam miesiaczki mam wielki biust-nigdy takiego nie mialam nawetprzed miesiaczką, brak miesiaczku juz 6 dzien i dwa pozytywne testy.czyli chyba lekarka kiepska co?poczekam pod koniec tygodnia i umowie sie na przyszly na wizyte u ludzkiego lekarza ktory zainteresuje sie takze objawami.

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

11 wrz 2008, 10:43

hej najlepiej zmien lekarza. ja byłam w 3 tyg i już lekarz po badaniu wiedział, że jestem w ciazy :)

fortunata_fofa
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 kwie 2007, 16:53

11 wrz 2008, 10:51

skoro testy sa pozytywne to raczej powinnam byc.nie mialo co wplynac na zafalszowanie wyniku,zwlaszcza ze sa to 2 testy.zmienie lekarza bo widze ze ten u ktorego bylam byl nastawiony na kase nie na dobro pacjentki.mam nadzieje ze nastepny da mi juz 100% pewnosc.

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

11 wrz 2008, 11:03

niby test to nie jest 100% pewnosci-ale skoro robilas 2 i wyszly pozytywnie do tego brakl miesiaczki-to wypada tylko pogratulowac :-D

Awatar użytkownika
dana
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1138
Rejestracja: 07 lip 2008, 20:04

11 wrz 2008, 11:13

fortunata_fofa, ja juz ci gratuluje :-D jak dla mnie to na bank jestes :ico_ciezarowka: wszystko raczej na to wskazuje :-) Powodzenia na wizycie u lepszego gina :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

11 wrz 2008, 11:48

fakt test nie daje 100% gwarancji ,ale skoro były 2 testy i objawy te ,kótee masz wskazuja na ciaże ,lepiej zmien lekarza

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość