Sago
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2008, 18:07

Narkotyki - chroń swoje dziecko

22 wrz 2008, 11:53

Znalazłam super artykuł o tym, jak można uchronić swoje dziecko od narkotyków. Wypowiadają się tam policjanci, terapeuci z Monaru, a nawet byli narkomani. Można zobaczyć również materiały video.
link został usunięty przez obsługę forum
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2008, 19:43 przez Sago, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Gurgie
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2008, 17:37

29 gru 2008, 22:36

Cóż, linka sami sobie znajdziemy obsługo forum, więc to że go usuneliście, nie oznacza że go na Googlach nie wejdziemy :ico_puknij: . Nie tacy głupi forumowicze tu są.

Cóż, nastolatki nie są tak głupie żeby truć swoje organizmy. A jak są, to niech się trują. Przecież to ich sprawa jakie mają zdrowie. Jak twój syn/córka bierze, to masz głupie dziecko. Musi być selekcja naturalna.

violet
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2009, 20:39

12 maja 2009, 15:02

myślę, że jeśli dzieci biorą narkotyki to tylko dlatego, że coś im w życiu nie wychodzi i w ten sposób chcą odreagować. BYć może też nie zdają sobie sprawy z poważnych konsekwencji brania narkowtyków. Należy zwracać uwagę czy w domu lub poza nim nie pojawiają się problemy, których dziecko nie umie ogarnąć, należy z nim rozmawiać, chwalić je, dać mu do zrozumienia, że mimo przeciwności losu, są coś warte, ktoś je kocha i komuś na nich zależy. Wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, że albo nie popadną w narkotyki, albo zmniejszą ilość czy częśtotliwość brania.
A tak przy okzaji, szkoda, że takie linki są usuwane z forum, mogą się komuś przydać, a przede wszystkim mogą być pomocne dla osób, które nie umieją się zbyt dobrze posługiwać internetem i wyszukiwać tego typu inf.

kawoszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 29 lip 2009, 23:23

.

08 sie 2009, 00:11

Niestety czasem kieruja sie moda,czy chca byc akceptowane przez rowiesnikow,

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

08 sie 2009, 11:22

violet pisze:biorą narkotyki to tylko dlatego, że coś im w życiu nie wychodzi i w ten sposób chcą odreagować

nie prawda, biorą dlatego bo rówiesnicy namawiają,
bo będzie fajna zabawa, bo zobaczysz jaki bedziesz wyluzowany,
bo będziesz sie dobrze czuł, bo po alkoholu też szumi w głowie a trzeba wypić dużo a kac meczy...

rówiesnicy potrafią szybko nakłonić do wziecia choćby jednej tabletki extazy czy zazycia amfetaminy... jedno jest pewne łatwo wpaść w towarzystwo które "bawi sie" tylko na wspomagaczach tego typu "bo jest fajnie" i wcale nie trzeba mieć problemów w szkole czy domu, wystarczy mieć takie otoczenie które bierze...

często jest to "sposób na weekend", na zabawę na dyskotece czy w knajpie, w poniedziałek po powrocie do szkoły znów jest sie normalnym a nawet dobrym uczniem...

byle do piątku...

tak wiec, tylko wprawne oczy rodziców mogą zauważyć ze coś jest nie tak... że w weekend dziecko inaczej sie zachowuje, czeka z utęsknieniem na wyjscie weekendowe ze znajomymi, a w poniedziałek- znów jest kochanym synkiem mamusi...

sęk w tym żeby odpowiednio zareagować

kawoszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 29 lip 2009, 23:23

narkotyki

08 sie 2009, 13:44

Oby udalo sie nam nasze dzieci przed tym uchronic.a prawda jest taka ,ze my mozemy im tylko pomagac w sesie tlumaczenia,kontrolowania jak trzeba.bo to one same musza powiedziec NIE!

kasior
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 27 lis 2009, 14:45

28 lut 2010, 11:09

Jak sobie pomyślę ile niebezpieczeństw czych an moje dziecko to ogarnia mnie przerażenie. Ja osobiscie nigdy nie miałam do czynienia z narkotykami i zawsze myślałam,że to bardzo dległe i obce mi zagadnienie. Teraz wiem,że nie mozna tak myśleć- trzeba być czujnym

malina07
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2010, 16:26

21 maja 2010, 16:47

Kiedyś nie było takiego dostępu do narkotyków, teraz odnoszę wrażenie , że nie stanowi to żadnego problemu. Czasem uświadamianie nie pomaga, bo niestety dzieciaki w okresie dojrzewania mają przeróżne pomysły i ulegają wpływom swoich rówieśników. Najlepiej jest stosować tzw. dyskretną kontrolę. Być może to kontrowersyjne, ale jeśli jest to sposób ,aby uchronić dziecko to dlaczego nie? Słyszałam też , że istnieje możliwość poprzez operatorów komórkowych wgrania usługi na telefon, dzięki której z dowolnego miejsca możemy sprawdzić , gdzie w danej chwili znajduje się nasza pociecha. Może nie chroni to przed narkotykami, ale jeśli mamy podejrzenia i złapiemy dzięki temu dziecko na kłamstwie to przynajmniej jest jasność i należy działać..

Awatar użytkownika
kajatar
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 sie 2010, 14:58

08 wrz 2010, 14:07

milina 07 to bardzo sprytny pomysł ale jak już złapiemy lub dowiemy się, że dziecko brało narkotyki to co dalej ? przecierz :ico_nienie: nie wystarczy, a krzyczeć i sciekać się :ico_zly: też nie ma sensu ?

Awatar użytkownika
mania6891
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 03 sie 2010, 22:44

09 wrz 2010, 22:41

Ja za czasu buntu testowałam różne używki, ojjjjj różne, przez jakies półtora roku. Moje skromne zdanie jest takie ze uwierzcie, jeżeli rodzice utwierdzają młodzież w tym ze ich akceptują, z tymi dobrymi cechami i złymi, wyborami które nie koniecznie muszą sie rodzicom podobać, jezeli młoda osoba ma silne poczucie własnej wartości, wyniesione właśnie z domu, NIKT nie jest w stanie zachęcić do brania narkotyków. Jezeli ktoś czuje sie wartościową osobą, i akceptuje samego siebie, gdzie w wieku młodzieńczym główną role odgrywaja rodzice, nie pomyślą nawet o tym. Bo dla mnie to jest takie troche szukanie akceptacji wśród innych. Na zasadzie że jest młodzeż która niczego nie bierze, są inteligentni, odpowiedzialni, spotykają sie w swoim gronie, mają plany na przyszłosc ale uważam sie za kogoś gorszego, dlatego pójde do tych którzy biorą, i też bede zeby sie dostosować, i nie koniecznie czuje sie z nimi super, ale nie mam wrażenia że oni bedą mnie uważali za kogoś gorszego. Mówie z doswiadczenia :)

Wróć do „Starsze dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość