Awatar użytkownika
b_madzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2007, 16:12

ból nóżki, utykanie

05 paź 2008, 13:42

Witam wszystkie Mamy (i zaglądających Tatusiów także). Czy któraś z Was ma podobny problem ze swoim szkrabem?

Moja 15 m-czna córeczka od 4 dni utyka na lewą nóżkę. Nie zawsze utyka, wydaje mi się że ból pojawia się co jakiś czas. Gdy bólu nie ma córka chodzi, biega i wszystko wydaje się być w porządku. Gdy pojawi się ból córka nie może stanąć na bolącą nóżkę, utyka. Wczoraj byłyśmy u ortopedy (córka nie utykała w czasie wizyty). Lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Zalecił obserwację i powiedział, że ból minie w ciągu tygodnia - 10 dni. Jeśli ból utrzyma się powyżej tych dni wówczas należy dziecku zrobić badanie krwi OB-ASO. Niepokoję się i nie wiem co robić...

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

05 paź 2008, 18:12

Po co czekac 10 dnii jak masz skierowanie to idz najszybciej na badanie bo po co się masz denerwowac (prywatnie nie powinno duzo kosztowc) Kiedy robionądziecko mało morfologie?? Zycze duzo zdrowia

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

05 paź 2008, 18:32

a USG lub RTG było robione?
moja córa miała tez podobnie i wyszło na USG dopiero wysięgowe zapalenie stawu biodorowego - skończyło się na szczęście na lekach ppbólowych.

Awatar użytkownika
b_madzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2007, 16:12

05 paź 2008, 23:09

Córka nie miała robionego USG ani RTG. Ortopeda tylko pooglądał nóżki, porozszerzał w kierunku bioder, zakręcił nóżkami kółczka. To tyle. Powiedział, że to przejdzie samo i że czasem dzieci tak mają. Jeśli nie przejdzie (a powinno) to należy wykonać badanie OB ASO. Nakazał kupować buciki z twardym zapiętkiem i z wkładką posiadającą półksiężyc, bo widać delikatne płaskostopie. Córka nie miała robionej morfologii (jedynie w szpitalu, po urodzeniu-przy wysokim stanie bilirubiny).
Niepokoję się, bo nie znam przyczyny bólu.
Z drugiej zaś strony myślę sobie, że mogła się uderzyć lub nadwyrężyć tę nóżkę przy zabawie... w okolicy kolanka ma niewielki siniak (wielkości paznokcia u małego palca).

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

06 paź 2008, 05:44

tym bardzie każ zrobić USG bo moja miała albo po uderzeniu albo przed anginą - nie wiadomo - stało to sie w piątek a w poiedziałek dostała anginy...a w czwartek się uderzyła i to tez nie w noge tylko siadła z konia plastykowego :ico_noniewiem:
co do płaskostopia to u takiego malca to wszystko fizjologia i nie są konieczne buciki...wkładki można ale tylko do butków w których spędza bardzo dużo czasu...

i co za lekarz który mówi - powinno przejść nie pomagając w leczeniu :ico_zly: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

06 paź 2008, 10:53

b_madzia, moim zdaniem koniecznie powinnaś zrobić najpierw RTG a jak w nim nic nie wyjdzie to USG ponieważ jest dokładniejszym badaniem-dla własnego spokoju.Może poszłabyś do innego ortopedy bo wiadomo lekarz lekarzowi nierówny.
Dziwie sie temu lekarzowi że nawet zwykłego prześwietlenia nie zlecił :ico_puknij:

Moze po prostu twoja córcia nadwyrężyła sobie mięsień albo ścięgno np.żle stawiając nóżke.
Oby to była tylko jakaś błachostka :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
b_madzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2007, 16:12

06 paź 2008, 15:29

Już dzisiaj widzę, że córcia mniej utyka. Myślę, że to może nadwyrężenie lub mogła się uderzyć (co chwila przecież ląduje na kolankach przy chodzeniu).
Nie chcę odwiedzać innych lekarzy, bo córka ma uraz psychiczny spowodowany wizytą w poradni chirurgicznej (nacinali jej paluszek bez znieczulenia). Chciałabym ograniczyć wizyty do minimum. Zresztą co lekarz to inna diagnoza/opinia, jeden powie to, inny co innego i wtedy zgłupieję do reszty...bo kogo w takim wypadku słuchać???
Ortopeda u którego byłyśmy jest dobrym lekarzem więc chyba wie co robi i mówi... USG jest w gabinecie, więc skoro widziałby potrzebę zrobienia takiego badania to myślę, że by zrobił...
Dziękuję za porady :)

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

06 paź 2008, 16:49

b_madzia, to super ze mała już mniej utyka :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: może to rzeczywiście było tylko nadwyrężenie :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
b_madzia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2007, 16:12

09 paź 2008, 15:23

Muszę Wam wszystki powiedzieć, że córka od dwóch dni nie utyka, nie kuleje :ico_brawa_01: Jednak lekarz miał rację. Pozdrawiam wszystkie Mamusie i dziękuję za rady i odpowiedzi :-D

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 paź 2008, 17:29

dobrze ze sie tak skonczylo :ico_haha_01:
caluski dla maluszka :ico_buziaczki_big:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość