Madziara
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2008, 14:24

Czy to już????

09 paź 2008, 17:46

Hej dziewczyny
Mam mały problem. Jestem juz w 36 tygodniu i ogolnie od dawna mam jakies tam bole brzucha szczegolnie wtedy jak cos zrobie lub nawet po glupim spacerze.
Ale nie o to chodzi, w nocy zlapal mnie bol podbrzusza i plecow ale przeszlo. Jednak rano znowu to samo albo na zmanie raz brzuch raz krzyz i tak przez caly dzien do tej pory.
Jak zmeniam pozycje np wstaje i zaczynam chodzic to na chwile przestaje ale zaraz znowu zaczyna. Dodam jeszcze ze bole sa takie jak na okres ale moj lekarz wczoraj stwierdzil ze odczuwam takie bole bo brzuch mi rosnie. Tyle ze moim zdaniem za dlugo juz one dzis trwaja. Z malenstwem wszystko ok, żywe jak zwykle :-D . Zastanawiam sie tylko czy musze jechac do lekarza czy przeczekac te bole bo nie chce panikować i szczerze powiedziawszy wole w domu siedziec i czekac na rozwuj sytuacji niz w szpitalu...

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

09 paź 2008, 18:01

Madziara, moim zdaniem są to tzw. skurcze przepowiadające. Powoli szykują Ciebie i maluszka do porodu. Dzięki takim skurczom dzidziuś schodzi ku dołowi, szyjka macicy powoli się skraca. Jest to proces jak najbardziej naturalny.
Jeśli ból jest bardzo uciążliwy - pojedź do najbliższej przychodni lub szpitala. Na pewno wykonają Ci KTG i jeśli coś nieprawidłowego się będzie dziaóło, to możesz zostać skierowana na oddział.
Życzę wszystkiego dobrego :-)

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

09 paź 2008, 18:06

Jak masz takie ciągle bole to zapewne przez to że macica się rozciąga lub np brzuszek sie opuszcza. Jeżeli brzuch Ci nie twardnieje regularnie i nie masz mocnych bólów które po chwili ustępuja i pojawiaja się znowu za jakis czas to nie ma co panikować. Pod koniec ciąży i mnie bolał brzuch i krzyż. Bralam wtedy nospe i przechodzilo

Madziara
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2008, 14:24

09 paź 2008, 18:38

Dzieki dziewczyny. Co do maluszka to juz jest ulozony we wlasciwej pozycji do wyjscia bo wczoraj mialam badanie. Ale bol staje sie nie do wytrzymania. Czasami boli mniej a czasami duzo mocniej i szczegolnie krzyz. Masakra!!!!!!!!

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

09 paź 2008, 19:04

:-) jesli nie masz skurczy regoralnie to jeszcze nie to :-) mialam podobnie 2 tyg przed porodem jak Ty :ico_sorki: :-D wiec to juz niedlugo
zycze szybkiego i malobplesnego rozwiazania :ico_haha_02:

Madziara
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2008, 14:24

09 paź 2008, 20:23

mmarta81, No Martuś widze, ze masz już ze soba swoja pocieche :-D GRATULUJE :ico_brawa_01: Mnie już wkońcu puściło. Ale zauważyłam :ico_olaboga: że brzuch mi powoli opada wiec tak jak mówisz to już niedługo a dzisiejsza sytuacja dodatkowo mnie utwierdzila w tym przekonaniu. Dzięki za pomoc :ico_sorki:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

09 paź 2008, 21:51

Madziara, mnie takie bóle łapały na kilka godzin przed odejściem wód płodowych...byłam z mężem na spacerze i momentami brakowało mi tchu,tak bolało...ja wzięłam to za objaw...kolki :ico_wstydzioch: :ico_haha_01: Potem ustąpiło,wróciliśmy do domu,wieczorem wykąpałam się,położyłam do łóżka...ok 23 poszłam siku i wtedy chlusnęły ze mnie wody...pojechaliśmy do szpitala i nad ranem Piotruś był już z nami :ico_oczko: Aha- to był 38 tc
Jeśli masz te bóle nieregularne,to znaczy,że poród sie zbliża,ale jeszcze nie teraz :ico_oczko: Im mocniejsze i bardziej regularne skurcze,tym bliżej porodu
I tak jak dziewczyny piszą- w każdej chwili możesz zgłosić sie na KTG,mają obowiązek Ci zrobić!!!
Powodzenia

Madziara
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2008, 14:24

10 paź 2008, 10:19

BeataW, No to ja sie tak do konca juz dzis spakuje do szpitala :-D :-D Dzis narazie mam spokój, ostatni raz bolało wczoraj jak się położyłam do łózka. I to glownie tył mnie boli. Ja sama sie urodzilam ponad miesiac wczesniej takze wszystko mozliwe....Trzymajcie kciuki :-D

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

10 paź 2008, 10:22

Madziara, trzymam mocno kciuki :ico_sorki: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

10 paź 2008, 11:23

:ico_sorki: oj ja tez trzymam :-D i ciesz sie tymi oststnmi chwilami :ico_ciezarowka:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość