Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

refluks żołądkowo-przełykowy

04 lis 2008, 20:45

Witam,właśnie wróciłam z usg,gdzie stwierdzono u mojej córci refluks.Jeśli któraś z Was miała podobny problem,to chciałabym się dowiedziec jak to było u Waszych pociech,tzn. jak długo maluch ulewał i kiedy zaczęło to przechodzić oraz jakie zastosowano leczenie.Trochę poczytałam na ten temat w necie,ale bardziej mi zależy na Waszych doświadczeniach,a nie na suchych formułkach.Z góry dziękuję.

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

04 lis 2008, 21:39

Zulcia, u mojej Tosi niedawno lekarz podejrzewał refluks (a nawet niedorozwuj lub uszkodzenie przewodu pokarmowego), ponieważ miała już ukończony 7 miesiąc i nadal strasznie ulewała, czasem potrafiła zwrócić wszystko co wcześniej wchłonęła. Na szczęście podejrzenia się nie sprawdziły. W ramach leczenia Tosia dostawała mleko NAN AR - dla dzieci ze skłonnością do ulewania (w aptece ok. 30zł puszka, w Carrefour 25). Wyczytałam jednak, że można dziecku do zwykłego mleka dodać skrobii ziemniaczanej w proporcji 1:20 i to też powinno pomóc. W naszym przypadku ta metoda działa. Tosia już tak nie ulewa. Za dwa tygodnie idziemy do kontroli.

Aha. Zulcia a czy Twojej córce lekarz zlecił badania krwi - badanie ogólne, poziom żelaza i TIBC (całkowita zdolność wchłaniania żelaza)? Jeśli dziecko dużo i długo ulewa lub ma biegunki powinno się takie badania wykonać w celu wykluczenia anemii oraz przyswajalności żelaza.

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

05 lis 2008, 00:13

malgoska, dzięki za odzew.Lekarz nic mi nie zalecił z badań,ale 26 idę na szczepienie to pokażę wynik usg i porozmawiam co z tym zrobić.I poproszę go o skierowanie na badania.Niestety Julka jest na piersi,bo nie toleruje butli,więc nie mam możliwości dodania skrobi.

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

05 lis 2008, 09:25

Zulcia, Arturek jak była mały też miał refluks, to znaczy od drugiego miesiąca życia, miał w szpitalu robioną pH-metrię i wykazało właśnie refluks. U nas leczenie polegało da doustnym przyjmowaniu Debridat'u który wręcz pogarszał sytuację więc odstawiłam i jeszcze miał łóżeczko pod głową podwyższone, trochę to trwało i na szczęście po jakiś trzech do czterech miesięcy minęło i teraz już całkowicie zapomniałam że to miał

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

05 lis 2008, 12:42

Renia0601, dziękuję,pocieszyłaś mnie.mam nadzieję,że i Julce szybko minie.U nas też ulewanie zaczęło się jak mała miała 2 miesiące,ale jak mówiłam o tym dr. to mówiła,że dziecko do pół roku ma prawo ulewać.W końcu dała skierowanie na usg i wykazało refluks.

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

05 lis 2008, 13:42

ale jak mówiłam o tym dr. to mówiła,że dziecko do pół roku ma prawo ulewać
ja też o tym słyszałam od swojej pediatry ale jak leżeliśmy w szpitalu bo zakażenie dróg moczowych miał to ja mówiłam zawsze że jemu się tak ulewa dużo to zrobili to badanie i wykazało że mamy ten refluks właśnie. Ale w sumie rzeczy tylko to wysokie układanie stosowałam i zawsze z pieluchami leżał dookoła buzi jak spał. Życzę żeby szybciutko przeszło Malutkiej

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

05 lis 2008, 18:00

Renia0601, dziękuję

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości