Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

08 gru 2008, 14:20

jeśli mogę się wtrącić to tak:
termometr do wody w ogóle nie potrzebny,oliwka i puder tez zbędna,materacyk lub leżaczek to tez zbędny wydatek,kaftaniki jakos też nie przemawiają.
nie wiem po co wata bawełniana?
jeśli chodzi o butelki to wg mnie warto poczekać do porodu,u nas dopiero poszły w ruch jak Hania miała 7 miesięcy i zaczynała pić coś innego niż pierś
jeśli chodzi o podgrzewacz do butelek to też zbędny wydatek jeśli ma się mikrofalówkę ,po drugie ten aventu beznadziejny,natomiast sterylizator super!
zamiast mydełka polecam żel nivea do włosków i ciałka,odkryłam go niedawno i jest rewelacyny .Nie zawiera mydła a noworodki i niemowtęta nie powinno się za często mydłem myć.po drugie jest praktyczny i wygodny.
Uwagę tę na końcu żeby nie kupować zbyt wiele ubranek można spotkac w wielu artukułach ,ja się z nią nie zgodzę ponieważ dzidziuś jest tak nieprzewidywalny że potrafi zrobić kilka kup w małym odstępstwie czasu, a pampresy nie zawsze to wytrzymują,więc dużo ubranek na pewno się przyda.

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

08 mar 2009, 15:12

a czy macie jakieś szczególne propozycje dla dzieci, które rodzą się latem, czy wtedy czegoś szczególnego im potrzeba? ja na razie kupuję "lekkie" ubranka, i z krótkim rękawkiem, nie wiem czy dokupić coś cieplejszego...

AnDziia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2009, 14:43

28 sie 2009, 14:47

dziewczyny! polecam zakup wyprawki w sieci. nie dość że szybko, bez problemu i bezpiecznei to jeszcze do tego duuuużoo taniej! Rewelacja!! Kupiłam rzeczy dla mojego maleństwa za pośrednictwem portalu link usunięty ze względu na reklamę i jestem bardzo zadowolona dlatego wam o tym pisze. Są bardzo wiarygodni i do tego jeszcze mają duże rabaty w związku z promocją która trwa jeszcze do końca miesiąca! Przekonajcie sie same ze warto
Ostatnio zmieniony 28 sie 2009, 15:58 przez AnDziia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

28 sie 2009, 15:35

Lalka zgadzam się z tobą :ico_sorki: :ico_sorki: kaftaniki dostałam dla małej,ale nigdy ich nie uzyłam :ico_noniewiem:
sterylizatora też nie kupiłam :ico_noniewiem: butelkę miałam tylko 1 w razie co zeby Hani podać herbatkę do picia jakby miała kolki :ico_sorki: ciuszki 56 to miałam chyba ze 4 sztuki,młoda się urodziła mając 63 cm więc dobrze,że miałam sporo ciuchów rozmiar 62 :ico_brawa_01:
czapeczki po kąpieli bawełniane,materacyk lub leżaczek do kąpieli,delikatna myjka,okrycie kąpielowe frotte
oliwka ,puder ,mydełko,wkładki i ceratki do pieluszek
wata bawełniana,pojemnik na wodę (do przemywania pupy),becik lub rożek
wg mnie to rzeczy zbędne :ico_sorki: mimo,że hania urodziła się w październiku to czapeczki miała zakładane tylko na dwór,myłam niunię ręką,uzywałam ręcznika po kąpieli,puder się kulkuje na pupie pod pieluchą,zamiast mydła też polecam zel do myci ciała i włosków nivea i wtedy oliwka nie jest też potrzebna bo żel ładnie nawilża,a rożek też był zbędny,mała normalnie w łóżeczku spała.
macie jakieś szczególne propozycje dla dzieci, które rodzą się latem, czy wtedy czegoś szczególnego im potrzeba?
raczej wszystko to samo tylko oczywiście cieńsze :-D

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

28 sie 2009, 20:31

kazdy kupuje to co uwaza za stosowne, potrzebne i odpowiednie dla swojego maluszka
i tu się zgadzam :ico_brawa_01:

co do jedzenia w nocy to moja do 7 miesięcy w nocy doiła cyca,przez ostatnie 3 miesiące tylko raz,a po tych 7 miesiącach budziła się do picia raz w nocy i piła wodę (rzadko),częściej sok lub herbatkę więc mi podgrzewacz nie był potrzebny :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

16 wrz 2009, 16:06

mam kilka uwag do wyprawki cyn.inspiration,
po 1 : patyczki do uszu zbędne, nie wolno maluszkowi nic wkładać do uszu ani noska
po2: wata, zamiast niej używamy tamponów do demakijażu, nie zostawiają "włosków" na dziecku
po 3 : zamiast mydełka używamy oilatum, bardzo ładnie wygląda skóra, rumień noworodkowy małemu szybko zniknął i potówki także
to tyle :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

16 wrz 2009, 18:19

patyczki do uszu zbędne,
ja bez patyczkow ani rusz
nie wolno wkladac do srodka gleboko ale przeciez to co wyjdzie 'na zewnatrz' trzeba czyms wyczyscic :ico_sorki: :ico_sorki:
zamiast mydełka używamy oilatum
a ja balsamu do mycia ciala i wloskow z nivea i jest o niebo lepszy od mydla :-D
puder się kulkuje na pupie pod pieluchą
zgadzam sie :ico_oczko:
jeśli moge wtrącic to polecam kupic kilka poszewek na pościel i ze dwie podusie ja miałam spory problem z ulewaniem
swiete słowa :ico_sorki:

Awatar użytkownika
mariquita
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2870
Rejestracja: 05 sty 2009, 14:44

17 wrz 2009, 09:12

Tweety123, zgadzam się z Tobą oilatum jest super....tylko drogie :ico_noniewiem:
również używamy wacików, a patyczki tylko na zewnątrz ucha...bo czasami tatus zamoczy uszka niechcący :ico_nienie: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

18 wrz 2009, 10:11

u mnie też kilka rzeczy zbędne... np. gruszka do nosa- zamiast niej lepiej od razu kupic aspirator

do kąpania używamy Emolium, rumien też szybko zniknoł

patyczki u nas przydały sie też do pępka, bo Maja ma głęboki pepuś i trzeba patyczkiem czyścic

żadnej myjki ani materacyka do wanienki nie mam, bo to cięzko w czystosci utrzymać i siedlisko bakterii sie robi, tatuś kąpie na ręku

okrycia też nie mam, mam za to dwa ręczniki takie duże mega mięciutkie w dzieciece wzory :-D

za to u nas niezbędna zarówno na spacery po parku jak i kolkowe napady płaczu Majki okazała sie chusta do noszenia- dosłownie po minucie Maja sie uspokaja i zasypia
polecam, no i kregosłup od niej nie boli... :ico_oczko:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

18 wrz 2009, 10:44

ja przy Mateuszku uzywalam i z druga dzidzia tez planuje do mycia plyn Jonsona. on jest od pierwszych dni. nam sluzyl bardzo dobrze i na dlugo starczyl :ico_brawa_01:
żadnej myjki ani materacyka do wanienki nie mam, bo to cięzko w czystosci utrzymać i siedlisko bakterii sie robi
ja do wanienki wkladalam po prostu pieluche tetrowa. mniej sliska niz wanna i miekka. a wystarczy potem tylko wyprac :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość