Awatar użytkownika
milavanila
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 07 lis 2008, 11:28

dobre, dietetyczne przepisy

07 lis 2008, 12:29

Macie jakieś ciekawe przepisy na smaczne, dietetyczne jedzonko?

TrendCenter
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 28 lip 2012, 09:42

Re: dobre, dietetyczne przepisy

05 paź 2012, 15:39

jest mnóstwo takich przepisów wystarczy wygooglować :) moim zdaniem nie ma co katować się dietami, lepiej jeść normalnie kiklka razy dziennie w małych porcjach, zrezygnować tylko ze słodyczy :) to najlepsza dieta!

manieczka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2013, 15:50

Re: dobre, dietetyczne przepisy

25 sty 2013, 15:54

Pyszne kuleczki orkiszowe z cieciorki (dobre też dla dzieciaczków!) Przepis pochodzi ze strony link usunięty przez obsługę forum

kładniki:
300 g cieciorki, 2 l wody, 8 łyżek drobnych płatków orkiszowych, 2 ząbki czosnku (rozgniecione), 1 łyżka kminku/bertramu/galangi/gałki muszkatołowej, szczypta soli/piepru, olej słonecznikowy do smażenia.

Wykonanie:
Cieciorkę namoczyć wieczorem przed planowanym przygotowywaniem potrawy, odcedzić, osuszyć, wylać wodę. Gotować w świeżej wodzie, nastepnie zmielić dwukrotnie przepuszczając przez maszynkę do mielenia, wymieszać z płatkami i przyprawami a z powstałego ciasta uformować 3-centymetrowe kuleczki. Smażyć na oleju słonecznikowym aż nabiorą zlotego koloru, odsączyć. Podawać na ciepło lub na zimno z sosem migdałowym.

Natalka86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2013, 13:17

Re: dobre, dietetyczne przepisy

05 lut 2013, 15:33

bardzo lubię łososia gotowanego na parze i to jedyne lekkie danie w mojej kuchni, ogólnie jadamy dość tłusty, choć wiemy że to nie zdrowe.

JaninaN
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2013, 12:40

Re: dobre, dietetyczne przepisy

13 lut 2013, 17:02

Ja z kolei znalazłam taki oto przepis :D

KOTLETY Z CUKINII

Składniki
1 cukinia
bułka tarta
sól,
pieprz
tłuszcz palmowy lub kokosowy
2 jajka
natka pietruszki
cytryna

Cukinię, kroimy w cienkie plasterki nie zapominając o wcześniejszym obcięciu końcówek. W ten sposób przygotowane plasterki namaczamy w jajku i w bułce tartej, a następnie obsmażamy na rozgrzanym tłuszczu kokosowym (palmowym). Smażymy aż do momentu zarumienienia. Dla smaku można posypać też odrobiną wcześniej pokrojonej natki pietruszki i skropić sokiem z pokrojonej cytryny.

:D

źródło: portal.notoeko.pl

Natalka86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2013, 13:17

Re: dobre, dietetyczne przepisy

04 mar 2013, 14:31

jak wspomniałaś o cukinii to przypomniało mi się jak robiłam pasztet z cukinii latem, był bardzo smaczny :)

crosswomen
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 25 mar 2013, 10:39

Re: dobre, dietetyczne przepisy

11 kwie 2013, 12:16

bardzo dobre są ciasteczka z płatków owsianych bardzo dietetyczne i pobudzają metabolizm :)

Late05
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 05 cze 2013, 20:28

Re: dobre, dietetyczne przepisy

05 cze 2013, 22:21

Dietetyczne frytki z bakłażana
Bakłażana dokładnie umyć. Pokroić wzdłuż w centymetrowe plastry, a te następnie w słupki (jak tradycyjne frytki). W misce wymieszać trochę oleju z przyprawami (sól, pieprz, czerwona papryka, czosnek i wszystko co lubimy) Frytki wrzucić do tej olejowej papki, dokładnie je w tym utatłać. Wyłożyć na kratkę do pieczenia. Piec do zrumienienia ok. 15-20 minut w temp 180-200. Pod koniec można włączyć termoobieg, by lekko schrupiały.

pistacja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2013, 13:02

Re: dobre, dietetyczne przepisy

27 sie 2013, 14:08

Ja jestem leniwa i zamiast wyszukiwać przepisy zgłosiłam się po własny rozkład jazdy :P zamówiłam sobie gotową dietę :) fajna, urozmaicona. Mam nadzieje, że zadziała :P ( http://vitalia.pl/index.php/mid/7/fid/2 ... anie/diety ) Chociaż przepisy, które podajecie, też wydają się fajne. Może spróbuję :))

gosiaczek2308
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2013, 11:44

Re: dobre, dietetyczne przepisy

27 wrz 2013, 08:15

Hej:) Ostatnio znalazłam dużo fajnych przepisów na http://www.bestlunch.plDodatkowo są tam też ciekawe artykuły na temat, jak żyć zdrowo, rodzaje diet itp. Polecam Wam:)

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość