BeWu
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 541
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:17

BAKTERIE W MOCZU A CIĄŻA

28 lis 2008, 09:07

Witam!
Odebrałam wczoraj wyniki badań moczu i zaniepokoił mnie fakt, że wykryto w nim liczne nabłonki płaskie, leukocyty i bakterie. Co to może oznaczać? domyślam się że pewnie jaąś infekcję dróg moczowych, ale czy może to w jakiś sposób zaszkodzić dziecku? wizytę u gina mam w poniedziałek, ale chciałbym wiedzieć już bo strasznie się denerwuję :ico_olaboga:
Jeżeli ktoś wie cos na ten temat to bardzo proszę o podzielenie się ze mną swoimi doświadczeniami.

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

28 lis 2008, 10:03

BeWu, taki wynik u kobiety często się zdarza - jest to związane z umiejscownieniem cewki moczowej - nie trudno, aby wędrujący mocz po drodze nie zabrał jakiś nabłonków i innych takich. Bakterie i leukocyty wskazują na stan zapalny. Być może konieczna będzie antybiotykoterapia. Ale o tym zadecyduje lekarz. Zależy tez jak bardzo masz przekroczone normy.
Ze swojej strony mogę Ci polecić picie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej, to przepłucze nerki, pęcherz i co trzeba.
Ja mając ciążę w podobnym wieku do Twojej przeszłam zapalenie nerek - niestety nie obyło się bez szpitala, ale dzieciątku na szczęście nic nie było i nie jest. Jedyne na co może mieć taka infekcja wpływ, to możesz odczuwać delikatne napinanie brzuszka.

Pozdrawiam i zdrówka życzę.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

28 lis 2008, 10:19

BeWu, bakterie bardzo częto sie zdarzają. Mi lekarz zalecił picie herbatki z żurawinki. Na szczęście obyło się bez antybiotków. A w ciązy dość często są jakieś zapalenia pochwy czy właśnie pęcherza. Mi przez całą ciążę nawracało zapalenie pochwy. Dodam że synek mimo że wcześniak urodził się zdrowy :) Zdrówka i spokojnych kolejnych tygodni.

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

28 lis 2008, 11:57

BeWu, w ciąży wyniki troszkę mogą różnić się od norm podanych w książkach. U mnie tez zawsze odbiegały od normy, ale lekarz powiedział, że nic złego się nie dzieje. Organizm jest rozregulowany i hormony szaleją. Nie martw się i spokojnie poczekaj do poniedziałku.

BeWu
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 541
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:17

28 lis 2008, 13:11

dziewczyny dziękuję za odzew :ico_prezent:
troszke mnie uspokoiłyście... zobaczymy co powie lekarz....
przy pierwszej ciązy nie miałam takich dolegliwości... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

28 lis 2008, 13:19

BeWu, problemy z pęcherzem to bardzo częsta przypadłość kobiet w ciaży. Ja przez całą ciążę miałam a to zapalenie pęcherza, a to coś innego. Brałam najpier urosept, a potem furagin. Na prawdę nie masz czym sie martwić ja miałam o wiele gorsze wyniki i urodziłam zdową dzidzię

Awatar użytkownika
żaneta34
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2008, 17:20

26 wrz 2010, 10:50

A czy myslicie ze obecnośc białka w moczu jest czymś niepokojącym i moze byc wynikiem np.zapalenia pęcherza?

Awatar użytkownika
gaga22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2580
Rejestracja: 11 sie 2008, 10:03

26 wrz 2010, 10:56

Obecność białka jest niepokojąca. Lepiej przejdź się do lekarza, przyczyną może być nie tylko pęcherz.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

26 wrz 2010, 12:42

żaneta34, zalezy tez ile jest tego bialka. moze to byc infekcja ale moze byc tzw bialkomocz a tego lekcewazyc nie mozna :ico_nienie: lepiej skonsultuj wyniki z lekarzem i to w miare szybko

pysia29
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 25 sie 2010, 20:40

26 wrz 2010, 17:39

A czy myslicie ze obecnośc białka w moczu jest czymś niepokojącym i moze byc wynikiem np.zapalenia pęcherza?
tak jak kolezanki wyzej to jest niepokojace ale tez i nię,zalezy ile tego bialka jest.naet bialomocź nie zawsze jest niebezpieczny(wiem z tad bo bulwersowalam sie z dziewczynami ź sali ze ordynatos u jednej stwierdzil bialomocz i ja wypuscil. On wytlumaczyl ze nie zawsze trzeba brac

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość