Awatar użytkownika
Limonka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:46

Kiedy odstawić butelkę?

13 gru 2008, 16:46

Powoli przymierzam się do odstawienia młodego od butelki. Herbatki zawsze pił z niekapków, ale po odstawieniu od piersi zaczęłam podawać mu rano mleko modyfikowane. Teraz ma 20 miesięcy i zaczynam przymierzać się do odstawienia butelki. Kiedy Wasze maluszki pożegnały butle? No i w czym tu podawać mleko, bo z niego jeszcze nie zrezygnujemy przecież;-)

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

13 gru 2008, 19:37

Limonka, jeśli synek pije herbatkę z niekapków,to myślę,że mleczko też tak możesz podawać :ico_oczko:

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

25 gru 2008, 22:49

a moja nie pije z niekapka tylko słomką i za jasną cholerke nie chce mi pic mleka ze słomki

Awatar użytkownika
Ariannae
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 34
Rejestracja: 01 sty 2009, 21:33

02 sty 2009, 21:47

Mój synek ma 21 miesięcy i też staramy się odstawic butlę. Niestety nie wygląda to różowo, bo Mikołaj nigdy nie chciał wziąc niekapka lub słomki do ust. Teraz jestesmy na takim etapie, że w ciągu dnia wszystko pije łyżeczką (oczywiscie ja go poję, trwa to wieki, ale cóż), natomiast wieczorna kasza i poranne mleko są nadal w butelce.
Myśle, że już w tym wieku nie będę go na siłę przyzwyczajac do niekapka - skoro i tak go nie chce. Spróbuję nauczyc go pic normalnie z kubka. Na razie, niestety, nie mam żadnych sukcesów :ico_zly: I myślę sobie, że jeśli nic się do wiosny nie zmieni, to będziemy chodzic na spacery z herbatką w słoiku, który będę na ławce odkręcac i poic dziecię łyżeczką :ico_noniewiem:

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

04 sty 2009, 22:02

ja kupiłam Hani butelkę z rurką tomme tipee i jest super,tzn moje dziecko od razu ją pokochało a nie chciała pić w ogóle z niekapków ani z tych kubeczków z dziubkiem,tzn piła ale małe ilości a teraz dulda nawet 200ml na raz,a mi ulzyło bo moje dziecko w końcu pije :-D :-D

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

14 sty 2009, 23:15

Mój syn pożegnał się z butelką jak miał 16 miesięcy. Herbatki/wodę/soki pije z kubków z rureczką, z niekapków ze szklaneczki z bidoników.
Mleka nie pije wcale mleko dostaje razem z kaszka ryzowa łyżką w gęstej formie, bo samego mleka nie chciał nawet z butli pic jak skonczył roczek.

Awatar użytkownika
Panna_Joanna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 21 lip 2008, 10:01

29 sty 2009, 21:38

Dużo na ten temat się naczytałam i uważam że w ogóle podawanie dziecku butelki czy smoczka jest bezsensowne jeśli nie wymaga tego sytuacja, moja znajoma od najmłodszego uczyła dziecko pić z niekapka, z rurki a potem systematycznie przeszła do normalnego kubka i dziecko w wieku 1,5roku normalnie zasuwa łyżką i pije z normalnej filiżanki.

Awatar użytkownika
Liliana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2008, 11:19

30 sty 2009, 01:27

Witam, przeczytałam wasze wypowiedzi i wydaje mi się że butelkę traktujecie jak coś szkodliwego, niewybaczalnego a przecież tak chyba nie jest
Ostatnio zmieniony 31 sty 2009, 09:18 przez Liliana, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
goya
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 19 lut 2008, 13:27

30 sty 2009, 02:36

no siema. Trza wyczuć co jest dla dziecka najlepsze ;d;d;d jak szczesliwe jest to chyba najwaznieszje ;d dzieciak niby malu a czuje co sprawia mu bul i jest dla niego zle a co nie… ;d;d;d;d pozdr

Elzunia
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 430
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:27

01 mar 2009, 20:35

A moj Jeremy pije soczki ze szklanek, kubeczkow czy tez pojemniczkow ze slomka za to mleko musi miec podane w butelce.
Nie robie z tego zadnego problemu ,bo skoro to Mu daje przyjemnosc to czemu mam ja na dzien dzisiejszy Mu odbierac. Dodam,ze nie "ciaga" butelki przez caly dzien tyko rano i wieczorem, nie widze dramatu.
Znam dzieci juz w szkole ,ktore nadal chodza spac ze smoczkiem,wiec moj Jeremy poki co nie jest jeszcze dziwakiem.
Mysle,ze sam ktoregos dnia podziekuje za butelke ...

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość