Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

Party urodzinowe roczniaka

16 gru 2008, 14:40

W tą sobotę (20 grudnia) organizuję urodzinowe party mojego rocznego synka. Będzie czwórka dzieci i kilkoro dorosłych. Może macie pomysły jak zorganizować taką imprezkę? Będą robiła tort i kopiec kreta ale co szybkiego mogę podać do zjedzenia. Nie chce mi się stac w kuchni i gotować bo to czeka mnie 3 dni później na Święta. Podrzućcie jakieś ciekawe pomysły please..

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

16 gru 2008, 18:24

Wydaje mi się że dobrym rozwiązaniem może być galaretka z owocami i bitą śmietaną - jest kolorowa i dzieciaki ją uwielbiają :ico_oczko:
Pokoik można udekorować kolorowymi balonikami, wstążeczkami, kolorowym obrusikiem :ico_haha_02:

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

16 gru 2008, 21:12

ale masz zamiar podać jakas mini kolację ?jesli tak to polecam sałatke którą robi się ekspresowo a jest pyszna: makaron ryżowy tzn ten w kształcie ryżu,papryka czerowna,ogórek konserwowy,pomidor,kukurydza,majonez ale kielecki obowiązkowo.jest szybka i pyszna.możesz podac też warzywa pokrojone w słupki np seler(łodyga),marchewka(albo można kupić taką mała marchewkę więc odpada krojenie) i do tego jakiś dip,albo kupić albo zrobić,koreczki z winogron i sera camembert,albo jakiegoś innego.Możesz tez podać tace serów różnych,tradycyjnie jajka na twardo,w miseczkach tak na przekąske,grzybki,papryka w occie,kapary,oliwki.To nie zajmuje dużo czasu,tylko przekłada się do miseczek.
dla dzieci,chrupki,ciasteczka,paluszki.
Dekorowanie pokoju balonami i bibuła.Ja u Hani zamiast talerzy normalnych kupiłam wszystko z logo Kubusia Puchatka,każde dziecko miało też czapeczkę i trąbkę,a Hania koronę :) :-D

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

17 gru 2008, 01:18

CleoShe, mysle ze dania dla maluchow powinny byc kolorowe ... mozna zrobic wesole kanapeczki ( widzialam na jednej z urodzinowych imprezek fajne kanapki robione z chlebka , takiego okraglego, ale mozna wykorzystac taki zwykly, tostowy i powycinac z niego kolka... kanapeczki byly laczone wykalaczkami i ulozone byly na krztalt stonogi :-D super to wygladalo :-D )...
mozna zorganizowac impreze przebierana ( poprosic aby dzieciaki przyszly przebrane za postaci z bajek- moj synek byl w zeszlym roku szeryfem :-D )...warto zadbac rowniez o oprawe muzyczna dla maluszkow :ico_haha_01:
we francji jest zwyczaj, aby po imprezie dzieciaczki ktore uczestniczyly w przyjeciu otrzymaly mini torebeczki z jakimis slodyczami i drobnymi upominkami (dziewczynki np. spineczki do wlosow, chlopcy male samochodziki, gwizdki lub inne pierdolki)...
kiedys uczestniczylam w przyjeciu urodzinowym pieciolatki, ktorej mama zamowila specjalna pania prowadzaca taka impreze... dosc kosztowny wydatek, ale pani zorganizowala cudowny teatrzyk kukielkowy, spiewala piosenki, tanczyla a na koniec robila wszystkim dzieciaczkom kolorowy makijaz na buzi :ico_haha_01:
z kolei na innym przyjeciu mama innej dziewczynki zorganizowala wyjscie do parku w ktorym byl teatrzyk kukielkowy dla dzieci :-)
mysle ze na takie atrakcje synek jest jeszcze za maly, ale bedziesz miec pole do popisu za kilka lat :-D zycze powodzenia :ico_brawa_01:
a swoja droga mnie tez czeka w styczniu organizowanie takiej imprezy :-D

[ Dodano: 2008-12-17, 00:22 ]
a i jeszcze jedno - najlepiej podac wiekszosc potraw na papierowych talerzykach badz plastikowych ( polmiskach) - nic sie nie stlucze i mniej bedzie zmywania :-D
odnosnie ciast- ja w tym roku mysle upiec tort dla synka w krztalcie samochodziku - ciekawe jak mi wyjdzie :ico_haha_01:
jesli sama pieczesz to rowniez mozesz "zaszalec" :-D
dla corci w maju zrobie motylka :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

17 gru 2008, 10:55

ja troszke nie na temat powiedzcie co mozna kupic chłopczykowi na roczek ....w niedziele wybieramy sie mezem do jego chrzesnika i nie mam zadnej opcji co kupic!!!

Awatar użytkownika
Pozytywka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3274
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:02

17 gru 2008, 11:20

zoola27, Szczeniaczek Uczniaczek ,Garnuszek na klocuszek ?????

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

23 gru 2008, 01:35

CleoShe, jak udala sie imprezka?

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość