nikol
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 299
Rejestracja: 13 sty 2009, 15:32

Rozstępy

24 sty 2009, 00:29

W pierwszej ciąży zrobily mi sie rozstępy po bokach,które tylko szpecą nigdy ich nie czułam.
Obecnie jestem 2,5mc po porodzie drugiego dziecka.W tej ciąży powstały rozstępy naokoło pepka.Zaznaczam,że w obu ciążach smarowałam brzuszek kremami przeciwko rozstępom. Od porodu strasznie mnie bolą te nowe rozstępy.Skora wokół pępka jest nadwrażliwa.Smarowanie na krótko znosi ból.Najgorzej jak ponoszę dzinsy.Dodam,że mam także przepuklinę pępkową.
Poradzcie coś na ten ból.

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

21 lut 2009, 19:32

mi brzuszek rośnie, ale na razie rozstępów nie mam, za to mam jakąś wysypkę - takie czerwone punkty- też czasem swędzą. Ale słyszałam, że albo się ma wysypkę albo rozstępy. Po porodzie sama stwierdzę czy to prawda.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

21 lut 2009, 20:36

nikol, nie wiem co robic z przepuklina, ale poki masz swieze rozstepy smaruj ile sie da porzadnym kremem bo jeszcze teraz mozesz choc troche pomoc.
Ja smarowalam duzo 2 razy dziennie kremem na rozstepy i jak tylko mnie zaswedzialo jakims balsamem albo oliwka i nie mam sladu. I jestem zaprzeczeniem tego ze jak maja wyjsc to wyjda, bo cyc caly w rozstepach (nie wpadlam na to zeby wczesniej smarowac), nogi jeszcze z wczesniejszych czasow tez cale obsiane.

Awatar użytkownika
Lolka7
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:09

08 mar 2009, 16:58

u mnie się sprawdziły naturalne olejki ( z pestek moreli, zarodków pszenicy, jojoba i inne) Są dostępne w sklepach zielarskich, również przez internet:)

agaa22
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1386
Rejestracja: 07 mar 2009, 18:50

11 mar 2009, 19:14

W ciąży najlepiej smarować zwykłą oliwką dla dzieci bambino, dobrze natłuszcza i skóra się tak nie rozciąga

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

11 mar 2009, 23:30

Janiolek pisze:I jestem zaprzeczeniem tego ze jak maja wyjsc to wyjda, bo cyc caly w rozstepach (nie wpadlam na to zeby wczesniej smarowac), nogi jeszcze z wczesniejszych czasow tez cale obsiane.
a ja się z Toba nie zgodzę. Rozstępy czy się pojawia czy nie to zależy od gęstosci skóry. Ja stosowałam kremy tak samo na brzuchu jak i na piersiach jaki i na udach. Cycki i uda mam całe w rozsępach a na brzuszku nie ma ani jednego :ico_noniewiem:a smarowane byly po rowno

nikol
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 299
Rejestracja: 13 sty 2009, 15:32

11 mar 2009, 23:58

Dziewczyny dzięki za rady.
Rozstępy smaruję cały czas,czasami jeszcze bolą tylko te na brzuchu,widocznie taki mój urok.Brzuch się trochę zmniejszył,rozstepy też mniej widoczne.
U mnie oliwka się absolutnie nie sprawdziła,tylko kremy ,balsamy.Po oliwce skóra była tłusta,a wcale nie nawilżona.Mojej córce to nawet oliwka wysuszyła skórę.
Ale wiadomo ktoś może sobie chwalić.

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

12 mar 2009, 13:09

ja rowniez uzywam kremu ZIAJKA :ico_brawa_01: i jak narazie rozstepow nie widac
na poczatku ciazy uzywalam oliwki jonson baby ale strasznie wysuszala mi skore i swedzialo nie do wytrzymania :ico_zly:

wtyczka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2009, 00:33

16 mar 2009, 00:37

Ja rozstepy mam dosc duze i takie sine...na piersiach, posladkach, udach i ostatnio zrobil mi sie na pepku...smaruje to caly czas ale nie zbyt to pomaga...
Mam nadzieje ze mi to zniknie albo chociaz bd mniej widoczne

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

16 mar 2009, 14:19

Na poczatku cieszylam sie, ze nie mam rozstepow, myslalam, ze juz nie bede miala, a tu co, pod koniec ciazy, zrobily mi sie po bokach, takie sine, mam cale nogi w rozstepach noi piersi, brzydko to wyglada wstydze sie swojego ciala, nie wiem jak mozna sie tego pozbyc :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość