Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

NIEZBĘDNIK BOBASA

29 sty 2009, 13:40

Brakuje mi tu takiego tematu :-) każda z nas zastanawiała się pewnie kilkakrotnie czy wybrać ten czy inny materac do łóżeczka ,czy potrzeba aż tylu kosmetyków ile ma dana firma dla bobasa czy wystarczy jeden czy ma się wszystko co będzie niezbędne dla dziecka w swojej apteczce...
poradźcie moje drogie z własnego doświadczenia co jest niezbędne co przydatne a co w ogóle bezużyteczne,w co warto zainwestować itp.
wymieńcie proszę rzeczy bez których nie obeszłyście się gdy wasz brzdąc był mały :-) każda przyszła mama zapewne potrzebuje takich rad :-D

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

29 sty 2009, 23:23

postaram sie pomóc i napisze co według mnie się przydaje ale to tylko moje zdanie.

Pielęgnacja:

* wanienka- mam najzwyklejszą i się sprawdziła
* materacyk lub leżaczek do kąpieli - zbędne, używałam tetrowej pieluchy
* delikatna myjka - próbowałam ale nie zdało egzaminu po dwóch dniach zaczyna
dziwnie pachnieć, siedlisko bakterii
* okrycie kąpielowe frotte - mam dwa z kapturkiem do dzisiaj używane jestem jak
najbardziej na tak
* oliwka - nie lubię używałam mleczka nawilżającego z Nivea rewelka(używam do
dzisiaj)
* puder - nie używałam wcale dałam tacie zamiast talku :)))
* mydełko używałam Nivea
* chusteczki nasączane - super sprawa straszne udogodnienie.
* krem na odparzenia też Nivea do dzisiaj jak jest potrzeba bardzo wydajny mam dwa
od urodzenia Dominiki
* bezpieczne patyczki higieniczne miałam ale nigdzie Dominice ich nie wciskałam :))
niepotrzebne według mnie.
* bezpieczne nożyczki trzeba kupić i nauczyć się używać pierwsze obcinania paznokci
były bardzo stresujące
* termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli lub pokarmu - do ciała
najlepszy rtęciowy jest najdokładniejszy, reszty nie miałam używałam metody
naszych babć łokieć i nadgarstek :))
* pieluszki tetrowe i flanelowe - flanelową miałam jedną do dzisiaj nie wiem po co,
tetrowe się przydają jak dziecku się ulewa itp
* wata bawełniana - używałam wacików kosmetycznych
* spirytus 70 % najlepsze do pępka te gotowce z apteki są za sztywne ja nie umiałam
ich używać
* sól fizjologiczna - ja używałam wody przegotowanej
* szczoteczka do włosów - potrzebna
* aspirator do nosa na początku miałam zwykłą gruszka a później kupiliśmy feride
* pojemnik na wodę (do przemywania pupy) - kurcze a zwykła miseczka juz nie może
być

Karmienie:

* butelki 250ml
* butelki 125ml
* szczotka do mycia butelek i smoczków - do mycia smoczków nie miałam
* smoczki uspokajające (0-3 miesięcy)
* smoczki na butelkę do płynów (0-3 miesięcy)
* smoczki na butelkę do mleka (0-3 miesięcy)
* podgrzewacz do pokarmu mam Avent
* sterylizator do butelek - nie miałam sterylizowałam staromodna metodą.
* laktator - mam z Aventu polecam z czystym sumieniem.

Co do butelek, smoczków i smoczków do butelek wszystko używałam z Aventu, kupiliśmy je dopiero jak się okazało że karmienie naturalna nie wchodzi w grę, Dominika miała wtedy ok 2tyg. Polecam firmę Avent mam z niej wszystko.

Akcesoria:

* łóżeczko - pierwsze 3 miesiące mielismy drewniane, póxniej kupiliśmy turystyczne
Dominika używałago do 1,5 roku, na wyjazdy super sprawa. Teraz przez pierwsze 6 miesięcy będziemy używać kosza wiklinowego już mamy kupione części i sami go zrobimy tak wychodzi taniej.
* materac - mam kokosowo gryczany
* prześcieradełko - najlepsze z gumka, nie gniecie sie
* kołdra i poduszka - poduszek Dominika zaczęła ozywać dopiero niedawno
* pościel - najlepiej dwa komplety na zmianę
* ceratka na materac - nie była potrzebna
* kocyk - jeden cienki jeden gruby
* becik lub rożek - mieliśmy becik i używałam go tylko w szpitalu, teraz nawet nie zamierzam kupować starczy kocyk
* przebijak na łóżeczko lub komodę - mieliśmy na łóżeczko fajna sprawa świetnie udogodnienie
* wózek - mamy "czołg" taki jak firmy tako sprawdzał się do czasu jak Dominika tylko leżała później sie troszkę przechylał, nie będziemy kupować nowego na roczek kupiliśmy jej spacerówek, radze nie szaleć z wózkiem głębokim bo nie używa sie go tak długo jak spacerówki.
* śpiwór do wózka lub pościel - moim zdaniem starczy kocyk
* fotelik samochodowy (0-13kg) - jak najbardziej potrzebna dla bezpieczeństwa i wygody.

Awatar użytkownika
Anulkaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:20

31 sty 2009, 19:40

myszka_f, dzięki ze napisałaś to wszystko, bardzo przydatne :) A co do łóżeczka.. to drewniane Ci się nie sprawdziło? hmm.. kupiłam własnie drewniane łóżeczko i tak pytam. :-)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

31 sty 2009, 23:02

Anulkaa, mieliśmy łóżeczko na płozach takie bujane, i jak mała zaczęła sie ruszać to całe łóżeczko razem z nią. uważam ze łóżeczko tradycyjne nie jest złe, Fajnie jest dać na gore przewijak bo przy przewijaniu nie bolą plecy, wysokości jest super.`

Awatar użytkownika
Anulkaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:20

01 lut 2009, 11:59

Przewijak też już kupiłam na łóżeczko ;) :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

20 lut 2009, 16:24

Ja mialam tradycyjne drewniane lozeczko i bylam bardzo zadowolona, teraz mamy kojec i tez jest super, bo szymek sam sobie otwiera bok kojca i wchodzi do niego kiedy chce. :-D

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

22 lut 2009, 18:06

super temat ........zapraszam wiecej doswiadczonych mamus do wypowiedzi :ico_sorki: :ico_sorki: wasze rady sa nam bardzo potrzebne .....dziewczyny powiedzcie mi jakie kola do wózka pompowane czy piankowe ??? nie moge sie zdecydowac

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

22 lut 2009, 18:40

bardzo przydała mi się sól fizjologiczna

nie wyobrazam sobie tez zyciaa bez bujaczka :-)

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

22 lut 2009, 20:36

co do łóżeczka. ja mam turystyczne i jestem bardzo zadowolona, używam do dziś.
zdecydowaliśmy się na turystyczne ze względu na to, że często wyjeżdzamy i wtedy nie ma problemu gdzie mam położyć dziecko.
ale w domu mam materacyk dodatkowo, bo te w łóżeczkach turystycznych nie są najlepszej jakości...

co do wózków. polecam najpierw typowe gondole - duże, tak na parę miesięcy. my mieliśmy roan marita, używany, ale gondola na prawda duża, koła pompowane.
a jak już dziecko ma parę miesięcy to spacerówkę z opuszczanym oparciem :)
my kupiliśmy x-landera model x-a - super, ale dla mam często poruszających się komunikacją miejską, trochę uciążliwy i zainwestowaliśmy w drugą spacerówkę - typową parasolkę, z opuszczanym oparciem oczywiście :)

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

22 lut 2009, 20:44

Gabi pisze:Ale jako spacerówka to juz gorszy wózek.

nie wiem. nie korzystałam z tej spacerówki, ale jakoś mi nie przypasiła z samego wygląda...

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość