Awatar użytkownika
Lolka7
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:09

Pierwsze kroczki za nami, a roczek tuż-tuż:))))))))))

29 sty 2009, 19:40

Witam Mamuśki, mam do was pytanko.

W czym chodzą wasze maluchy? Mam na myśli obuwie. Poważnie się zastanawiam nad wyborem odpowiednich bucików dla synka. Czy to maja byc butki profilaktyczne, ortopedyczne? A w domu kapcie mogą być? KOleżanki córeczka chodziła po mieszkaniu na bosaka, teraz ma 4 latka i problemy ze stópkami..:(

pozdrawiam:)))

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

29 sty 2009, 20:46

Lolka7, nie kupuj butow ortopedycznych, tylko dobrej jakosci buty dla dzieci z twarym zapietkiem, trzymajace kostke, itd (te wszystkie wytyczne pewnie znasz).
Nie uwazam, zeby kapcie byly dobrym pomyslem dla dziecka, ktore niedlugo chodzi i z tego co sie orientuje ortopedzi tez zalecaja chodzenie boso po domu.

Awatar użytkownika
Lolka7
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:09

31 sty 2009, 19:20

Janiolek,

dzieki :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

31 sty 2009, 19:43

Mój Norbert zaczął sam chodzić nim skończył 11 miesięcy. Kapcie kupiłam mu po jakimś miesiącu, ale nie jakieś ortopedyczne. Takie zwykłe za kostkę z gumową podeszwą. Chodzi w nich do tej pory.. o ile można to nazwać chodzeniem bo są na rzepy i co chwilę mu spadają jak się wspina po łóżku czy kanapie, bawiąc się. Zatem często też chodzi w samych skarpetkach :-D

lilo

31 sty 2009, 19:44

Lolka7, mój maluch chodził ponad dwa lata po domu w grubych skarpetach, okropnie nie lubił ciapów, i stópki ma zdrowe.
Zaczął chodzić jak miał 10 miesięcy. Nam lekarka powiedziała, że podczas nauki chodzenia dziecku nie warto od razu zakładać butków bo łatwiej mu utrzymać równowagę na samej stópce. Chodzenia w butach dziecko też się musi nauczyć.

Co do butów - zgadzam się z Janiolek.

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

01 lut 2009, 20:20

oszczedzac jak oszczedac - trzeba dokładnie posprawdzać wszystko, z reszta buty maja to do siebie, ze zazwyczaj po nich widac czy sa porzadne czy nie.

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

01 lut 2009, 21:13

Lolka7, moi chłopcy szybko zaczęli chodzić-jeden miał 9 mies drugi 10. Cały czas chodzili w skarpetkach. Po kontroli chodu ortopeda zalecił buciki ze sztywną podeszwą i dosyć wysokie, bo mają szpotawe nóżki. Kupiłam te buciki w sklepie ortopedycznym i nazywają się starterki. Ale jeśli twój maluszek nóżki ma ok to zgadzam się z Janiolek

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 798
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

06 lut 2009, 11:45

mój synek chodzi w skarpetkach :) nóżki stawia poprawnie, nie mam parcia na kapcie, ortopeda powiedział, że jeśli wszystko jest ok, to powinien chodzić tak, jak jest mu wygodnie

Awatar użytkownika
Lolka7
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:09

21 lut 2009, 15:08

dzieki, Dziewczyny:))))

Juz kilkakrotnie kupowalam synkowi buciki, ale za kazdym razem zwracam, bo jest mu w nich niewygodnie, nawet w jednych zaczal koslawic stopki!!! Wiec jaki sens???
Zdecydowalam sie, ze w domciu poki co bedzie biegac na bosaka albo w skarpetkach, a na wiosne kupie mu bartka usztywnione ladne buciki:)))

A co myslicie o sportowych butkach, typu adidasy i inne, ogladalam sa bardzo ladne, czy kupujecie takie swoim maluszkom?

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

09 mar 2009, 22:57

A co myslicie o sportowych butkach, typu adidasy i inne, ogladalam sa bardzo ladne, czy kupujecie takie swoim maluszkom?
jak już dziecko dobrze chodzi to oczywiście można takie kupić. Mojemu niestety w takich bucikach pociły się bardzo nożki.

[ Dodano: 2009-03-09, 21:59 ]
A co do bucików do nauki chodzenia to ja swojej zakladalam bo jej się o wiele lepiej chodzilo w bucikach. Bez jakos tak koślawiła lewą nożkę. Zreszta jak rano chodzi na bosaka to sama mi przynosi buciki żeby jej zalozyć. To chyba świadczy o tym, że jednak lepiej jej się chodzi w bucikach.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość