Awatar użytkownika
Sandrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 500
Rejestracja: 13 cze 2008, 15:55

sztuczne mleko - przechowywanie

31 sty 2009, 16:38

Mam pytanie do mam karmiacych swoje pociechy sztucznym mlekiem. Moj synek ma 3 tygodnie ale karmie go tylko sztucznym mlekiem. Jak to z dziecmi bywa, nie zawsze zje planowana porcje. Bardzo czesto sie zdarza, ze przygotuje planowe 120 ml a maluch zje tylko 20 - 30 ml ale po pol- do godzinki pozniej znowu chce jesc. Do tej pory za kazdym razem wylewalam to niedopite mleko i robilam nowe. Zastanawiam sie czy mozna w ogole przechowac to niedopite mleko i jezeli tak to jak dlugo? Moj maluszek ma specjalne mleko dla alergikow i szkoda mi tak 3/4 porcji wylewac.

[ Dodano: 2009-01-31, 15:39 ]
no i jezeli mozna takie mleko przechowywac, to w jaki sposob mozna je pozniej odgrzac?

lilo

31 sty 2009, 17:02

Sandrusia, na każdym mleku modyfikowanym napisane jest, że nie można tego mleka przechowywać. Zwłaszcza jeśli dziecko piło już - ślina powoduje, że szybciej się psuje.
Rób po prostu mniejsze porcje - lepiej dorobić mu jeszcze niż wylać.
Z czasem mu się to unormuje i będziesz wiedziała ile mu trzeba zrobić.

Śliczny synuś tak na marginesie, gratulacje :ico_brawa_01:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

31 sty 2009, 17:55

Sandrusia, w niedopitym mleku mogą namnażać się bakterie, ktore moga byc niebezpieczne dla zdrowia malucha(biegunka,bole brzuszka ) dlatego lepiej przygotuj dziecku mniejsze porcje jeśli po jedzeniu nadal będzie głodne to zawsze możesz mu dać dokładkę a resztki koniecznie wylewaj

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

31 sty 2009, 18:15

Sandrusia, tak, jak dziewczyny piszą, niestety przechowywać nie można... u mnie na opakowaniu mleka bzgrzą, że po przygotowaniu jest zdatne do podania przez 2 godz. Ponownie podgrzewać nie powinno się, gdyż traci swoje właściwości/wartości odżywcze (nie wiem, jak to przetłumaczyć dosłownie).
Radzę tak, jak dziewczyny: rób mniejsze porcje, łatwiej będzie dorobić niż z "bólem serca" wylewać :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

31 sty 2009, 19:21

nie można przechowywać, na każdym opakowaniu masz to napisane. rób mniejsze porcje.

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

31 sty 2009, 19:55

Sandrusia, ja także stosowałam się do zaleceń z opakowania mleka - resztki mleka wylewałam i nie podgrzewałam nigdy. Mleko rozrabiałam z wodą o odpowiedniej już dla malucha temperaturze. Dziewczyny dobrze mówią byś robiła mniej mleka i później ewentualnie dorobiła niż marnować resztki.
A tak w ogóle to pamiętam, że kiedy mój Norbert miał ok 3-4 tygodni to nie zjadał jeszcze 120ml. Wtedy jeszcze karmiłam swoim mlekiem (ściągałam laktatorem) i zjadał mi 60 góra 90ml a jadł mi co 3-4 godziny.
:-)

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

31 sty 2009, 19:55

Sandrusia,podpisze się pod tym co dziewczyny piszą,ale...
Ja Hanię karmię modyfikowanym od miesiąca bo musiałam ją odstawic od cycka i szczerze to jesli nie wypije całości to po jakimś czasie 20-30minut dopija resztę.Nigdy jej nic nie było,tylko że ona jest starsza więc raczej bym nie podawała noworodkowi .rób mniejsze porcje i tyle

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

31 sty 2009, 21:05

Lepiej nie ryzykować...
Ja kiedyś zostawiłam na noc mleko w podgrzewaczu i nie był wyłączony- rano było zupełnie skwaśniałe, ścięło się, bleee...

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

31 sty 2009, 23:03

Sandrusia, witaj, pewnie że nie należy przechowywać resztek mleczka, do spożytku nadaje się ono bezpośrednio po zrobieniu.. A wylewanie mleczka to normalne na początku.. Jeśli jednak Cię to martwi, to może rób mniejsze porcje? Najwyżej jak maluszek zgłodnieje to upomni się o jeszzcze :-D
Powodzenia :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

01 lut 2009, 11:32

Sandrusia, niestety nie mozna podgrzewac tego mleka :ico_nienie: wiesz moze najleprzym wyjsciem było by robic mniejsze porcyjki mleczka taki które wiesz ze maleństwo zje na pewno, a jak będzie chciało jeszcze to tylko dorobisz. Wiesz jest to jakieś wyjście bo przynajmniej nic się nie zmarnuje a wiemy ze sztuczne mleko jest bardzo drogie :ico_oczko:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość