Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

Ślub cywilny

12 lut 2009, 11:21

My narazie bierzemy tylko ślub cywilny taka kameralna impreza na 60 osób zamiast orkiestry będzie dj.. Ale nie wiem co na takim ślubie wypada czy też są podziękowania dla rodziców? Jaką sukienke wybrać? itp

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

12 lut 2009, 13:21

BadGirll pisze:ślubie wypada czy też są podziękowania dla rodziców?

myślę że nie ważne jaki ślub jest ale podzękowania powinny na każdym ślubie być....

BadGirll pisze:Jaką sukienke wybrać?

a jaką byś chiala? Teraz jest tak ogromny wybór w sukniach i sulienkcha że jestem pewna że cos znajdziesz

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

12 lut 2009, 13:51

BadGirll, na 60 osób to ja miałam wesele po kościelnym :-D
Podziękowania dla rodziców jak najbardziej, a sukienka to zależy co Ci sie podoba. Ja do cywilnego szłam w eleganckich spodniach i kamizelce. Byłam wtedy w 6miesiacu ciąży, wiec za dużego wyboru jeśli chodzi o stroje nie miałam. Chciałam sobie kupić jakąś garsonkę, ale nic mi sie nie podobało

oleandra
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:07

18 sty 2011, 23:04

Jasne ze powinny byc podziekowania. Slub cywilny zaczyna robic sie modny - ostatnio czytalam artykuł "Ślub w plenerze"
"W Polsce, jak wynika z Prawa o aktach stanu cywilnego rozdz. 6, art.58,pkt.3 Jeżeli zachodzą uzasadnione przyczyny, kierownik urzędu stanu cywilnego może przyjąć oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza lokalem urzędu stanu cywilnego.

Co to oznacza w praktyce? Otóż mamy tu do czynienia z dużą dowolnością jaką prawodawcy pozostawili kierownikom USC, zwrot uzasadnione przyczyny można bowiem interpretować dowolnie. Może tu chodzić np. o pobyt w szpitalu, wiezieniu, domu opieki itp. Ale nie koniecznie. Dlatego też młoda para musi napisać stosowne podanie i liczyć na dobrą wole urzędnika rozpatrującego. Tym, którym nie brak samozaparcia i odpowiednio umotywują swój wniosek, często udaje się załatwić odpowiednie zezwolenie. Muszą oni tylko zapewnić urzędnikowi odpowiedni stół, miejsce na powieszenie godła państwowego i znaku konkretnego Urzędu Stanu Cywilnego."

to oznacza, że ślub cywilny może być nawet atrakcyjniejszy niż kościelny...

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

18 sty 2011, 23:28

ja mam tylko slub cywilny, miałam długą spódnice na kole z gorsetem - normalnie jak sukienki slubne. przyjęcie nie duże na 27 osób najbliżsi sami, w restauracji i muzyka z płyt:)podziekowań nie robilismy bo w sumie nie było po co - jedynie mojej mamie bo zapłaciła w ramach prezentu za restaurację, a teście nic nam nie podarowali nawet krawata synowi nie kupili więc nie miałam za co dziękować - a po slubie jak usłyszeli ile kasy uzbieralismy, usłyszałam o to fajnie będzie na węgiel, czkawki dostałam momentalnie i poszłam do siebie na górę (mieszkaliśmy wtedy z teściami) Oczywiście kase raz dwa na konto (wiele tego nie było ale zawsze coś) i procent sobie jakiś był i dorzucałam z pensji ile mogłam i chociaż na wyjazd do Anglii mieliśmy i na spłatę długów by nie zostawiac niedomknietych niektórych spraw w PL (długi czyli kredyt na ślub by gajer kuoic, sukienkę, alkohol itp sprawy) a mój mąż chciał z tych pieniędzy remont robić ale nie pozwoliłam ale było kłutni o to a potem usłyszałam 'Ty to zawsze masz rację w kwestiach finansowych"

Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

19 sty 2011, 00:33

Ale podziękowań chyba nie robi się za urządzone wesele/ślub tylko za trud jaki włożyli w nasze wychowanie ........

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

19 sty 2011, 00:43

BadGirll, możliwe ze tak, nie wiem jak mam być szczera bo ja nie miałam wesela i nie zastanawiałam sie nat tymi tradycjami;( teraz aż mi głupio:(

Awatar użytkownika
Miśka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 03 kwie 2011, 19:08

04 kwie 2011, 18:35

Witajcie, pozwolę sobie dołączyć się do Was jeśli można oczywiście :-)
Ja biorę ślub w sierpniu, niestety tylko cywilny bo oboje jesteśmy już po "przejściach" :ico_noniewiem: Ale z drugiej strony się cieszę, bo załatwiania dużo mniej i jakoś tak spokojniej do tego wszystkiego podchodzę :-) My robimy malusieńkie przyjęcie dla najbliższej rodziny (jakieś 38 osób), a w następny weekend po ślubie zabieramy znajomych(jakieś 20-30 osób)do jakiegoś fajnego klubu na imprezę :ico_oczko:
A podziękowań chyba nie będziemy robili, tym bardziej, że wszystko organizujemy sami.

Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

04 kwie 2011, 19:35

Miśka ślub cywilny jak dla mnie więcej wiąże niż kościelny tylko szkoda że osoby po cywilnym w kościele są traktowane jak zło konieczne;/



Co do podziękować to pisałam wcześniej rodzicom nie dziękuje się za organizacje wesela czy pokrycie kosztów z nim związanych tylko za to że wychwali was najlepiej jak potrafili,za miłość za możliwość kształcenia się itp

Awatar użytkownika
Miśka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 03 kwie 2011, 19:08

04 kwie 2011, 19:54

Oj to tym bardziej nie będziemy robili podziękowań - ostatnio rodzice spisuję się bardzo kiepsko :ico_placzek: Ale nieważne, nie będę tu zasmucać :-)
Tak, masz rację, szkoda, że osoby po cywilnym są tak traktowane przez kościół, choć na szczęście nie wszędzie :-D

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości