Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

Ospa w ciąży

21 lut 2009, 11:43

Czy któraś z was przechodziła ospę w ciąży? Jak to się zakończyło dla was i dla maluszka?
Moja Oliwka od poniedziałku miała kontakt z dziewczynką, która w piątek zachorowała na ospę (tzn. dostała już wysypki). Jest, więc duże prawdopodobieństwo, że za kilka dni i ona zachoruje. Moja mama twierdzi, że ja nie miałam ospy, ja też tego nie pamiętam, jest więc duże prawdopodobieństwo, że ja zarażę się od Oliwki. Po tym co przeczytałam w internecie na ten temat jestem trochę przerażona. Poza tym na różnych stronach są sprzeczne informacje, więc mam mętlik w głowie. Na jednych piszą, że najgorsze pierwsze 3 miesiące, na innych, że do 20 tygodnia nie ma zagrożenia. Dlatego chciałam was zapytać czy przechodziłyście to lub znacie takie przypadki z otoczenia. Ja wiem, że moja znajoma przechodziła ospę w ciąży i z dzieckiem jest wszystko ok (ma teraz 8 miesięcy), ale nie pamiętam, w którym miesiącu ona była. Dzwoniłam do mojego gina, powiedział, że to nie dobrze i jak mała będzie chora to będę musiała brać leki przeciwwirusowe. Ale czy one na pewno pomogą? Chcę sobie sama zrobić testy na przeciwciała tylko nie wiem czy u mnie w mieście coś takiego robią i jak długo czeka się na wynik.

lilo

21 lut 2009, 11:51

Żaba, zapraszam tutaj http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopic.php?t=3837

Moja siostra przechodziła ospę w ciąży, w dodatku w 12. tygodniu i urodziła zdrowe dziecko. Jest niebezpieczna ale to nie wyrok - tak samo niebezpieczne w ciąży może okazać się zwykłe przeziębienie.

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

21 lut 2009, 13:11

u nas na lipcówkach tez jedna kobitka przeszła ospę
znajoma moejj kolezanki tez przechodziła i urodziła zdrowe dziecko
jak jeszcze córeczka nie ma wysypki to może nją zaszczep to nie zachoruje

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

22 lut 2009, 15:11

Szczepienie przeciwko ospie tak jak kazde inne szczepienie nie chroni w 100% przed zachorowaniem tylko łagodzi przepieg choroby przy ewentualnym zachorowaniu i zmniejsza ryzyko powikłań.
Żaba - ja wierze w to że córcia się nie zaraziła i nic wam nie zagraża :ico_buziaczki_big: buziaki dla was i niech rzadne choróbska się was nie czepiają :ico_nienie:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

22 lut 2009, 18:32

Żaba, siostra mojej mamy zachorowala tuz przed porodem na ospę i zaraziła swojego Kamila. Maly jako noworodek muail miec zabezpieczone dobrze raczki, zeby sie nie rozcierac masci. Byl ciagle pedzlowany jakas biala substancja. Wszystko się deobrze skonczylo, bez zadnych komplkacji. Tyle tylko pamietam, bo to bylo 18 lat temu.

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

22 lut 2009, 21:26

najgorzej właśnie zachorowac w I trymestrze i przed porodem,bo dla noworodka ospa to masakra...

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość