Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

opryszczka - metody leczenia.

23 lut 2009, 14:43

Witam.
przeszukałam forum ale nic na temat opryszczki nie znalazłam.
wiem że mnóstwo osób jest nosicielami wirusa HSV czyli wirusa opryszczki wargowej.
ja czasami walczę z tym paskudztwem szczególnie w okresie letnim, po długotrwałym opalaniu. Wiem że przyczyn pojawienia się opryszczki jest sporo. jestem ciekawa jakie są wasze metody na walkę z ty wirusem? czy są to tylko ogólnodostępne sposoby czy raczej działacie po konsultacji z lekarzem z tym okropnym wirusem.

[ Dodano: 2009-02-25, 14:34 ]
widzę, że nikt z Was nie ma problemu z opryszczką :) zazdroszczę..

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

02 mar 2009, 18:22

do niedawna leczyłam się maściami i domowymi sposobami, ale po ostatniej opryszczce, kiedy z bólu nie mogłam jeść i mówić wytoczyłam cięższe działa ;) lekarz zapisał mi heviran, mam nadzieję, że pomoże. Czy ktoś może też go używał?

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

15 mar 2009, 13:38

ja o plasterkach nie słyszałam zbyt wielu pochlebnych opinii. ja Heviranu nie stosowałam ale ostatnio na innym forum trafiłam na stronę www.bezopryszczki.pl i tam tej napisane że najlepsze leczenie wirusa to leczenie acyklowirem czy ktoś o tym słyszał?

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

15 mar 2009, 15:17

ja sobie kupiłam maść do smarowania i jestem bardzo zadowolona bo szybko znika "zimno"

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

25 mar 2009, 14:36

no właśnie. wiem ze maści pomagają ale one właśnie działają juz na sam wykwit, zasuszają go, potem robi sie strupek który odpada. ale ja mam na myśli leczenie nie skutków działania wirusa HSV a jego samego. czy oprócz maści stosujesz jakieś leki przeciwwirusowe.

fakt że jak opryszczka się juz pojawi to nam najbardziej zależy na tym aby zniknęła juz następnego dnia.. ale zastanawiam sie czy nie lepiej podjąć się leczenia dłuższego tak aby ona się wogóle nie pojawiała :)

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

25 mar 2009, 19:00

Ja właśnie walczę z opryszczką. Miałam plasterki, ale po nich nic się nie poprawiło, a nawet pojawił mi się drugi bąbel. W aptece dostałam płyn do smarowania sonol i od pierwszego smarowania czułam zmianę i jest coraz lepiej.

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

26 mar 2009, 10:42

co do plasterków słyszałam podobne opinie że można nimi przenieść sobie opryszczkę w inne miejsce. nie wiem one chyba są troszkę przereklamowane...
Agnieś a często masz opryszczkę na wardze? ten sonol zawiera spirytus z tego co kojarzę, czyli również wysusza oprychę. ponoc najskuteczniejszy jest acyklowir na opryszczkę, ktoś stosował?

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

26 mar 2009, 21:44

gofia, bardzo rzadko mi się zdarza, ostatni raz miałam jakieś 2 lata temu. Muszę mieć naprawdę osłabiony organizm, skoro mnie dopadła.

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

27 mar 2009, 14:14

według mnie te wszystkie maści, kremy, płyny które się stosuje na juz widoczną opryszczkę działają tylko wysuszająco, bo w sumie o to wszystkim chodzi, aby jak najszybciej pozbyć sie tej zmory.
szkoda że takie nasze działanie nie zmniejsza częstotliwości pojawiania się opryszczki:(
mam tu cytat z Link usunięty przez obsługę forum ze względu na reklamę który to potwierdza: "Stosowane w opryszczce wargowej miejscowe leki przeciw HSV (kremy, żele), chociaż łagodzą i zmniejszą objawy, nie zapobiegają nawrotom opryszczki. "
Ostatnio zmieniony 27 mar 2009, 14:16 przez gofia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

27 mar 2009, 16:03

gofia pisze:ja o plasterkach nie słyszałam zbyt wielu pochlebnych opinii. ja Heviranu nie stosowałam ale ostatnio na innym forum trafiłam na stronę www.bezopryszczki.pl i tam tej napisane że najlepsze leczenie wirusa to leczenie acyklowirem czy ktoś o tym słyszał?

dawno tu nie zaglądałam, ale czuję się wezwana do tablicy lub co najmniej zgłaszam się do odpowiedzi ;)
ten heviran, który brałam zawiera właśnie acyklowir, czytałam kiedyś o nim i poszłam do lekarza, jak mu powiedziałam, ze często mam opryszczkę to mi go zapisał, bo powiedział, że w takich wypadkach lepiej zdusić problem w zarodku i ze ta metoda jest póki co najskuteczniejsza i pewnie tak pozostanie do czasu odkrycia szczepionki

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość