Awatar użytkownika
ULA_TOMEK
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2681
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:12

CO NA ŚNIADANKO ????

20 kwie 2008, 10:03

Witam, mam dylemat mój maluch własnie konczy 10 miesiecy i juz od dawna na sniadanko je kaszke, ale ostatnio cos juz mu sie znudziła i najchetnije by jadł juz wszytsko to co my, ale za abrdzo nie wiem co mozna mu dawac, oprócz jajecznicy, moze wy macie jakies propozyjce super sniadanek :-D

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

20 kwie 2008, 16:09

Mela czasem zamiast kaszki je: biszkopt w mleku ,lub czerstwa bułeczka rozkruszona i namoczona w mleku (najlepiej bedzie czerstwa z poprzedniego dnia bo ze świerzej robia sie gumowe kluchy ),ale u nas tez na porzadku dziennym jest kaszka BOBOVITA , mam w domu rózne rodzaje i co jedzonko to zmieniam smaki ,dodając do nich by zmienic smak,rózne ciekawe owocki np. zmiksowane brzoskwinki,jabłuszko tarte, łyzeczke lub dwie serku homogenizowanego to zawsze zmienia smak ,albo tradycyjne deserki typu GERBER lub BOBOVITA

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

Śniadanie

09 mar 2009, 16:49

Nie wiem właściwie czy w dobrym miejscu umieszczam temat, mam nadzieję, ze tak

Juz od jakiegoś czasu się z tym męczymy, ale teraz to juz jest katastrofa!!!! Jestem bezradna juz... Nie iwem co podać Wanessce na śniadanie (takze automatycznie kolacja, bo oprócz jajek to w zasadzie to samo mozna podawać).

Wanesska nie je nic oprócz jajek i parówek(uwielbia tez makaron, ale to raczej na podwieczorek czasami jej daję z masełkiem, jezeli w ciągu dnia mało zjadła lub do obiadu z mięskiem). Ratunku. Ja juz róznie próbowałam i tak i siak..nic nie pomaga.
Księzniczka nie je naleśników, placków, jogurtów, kanapek, płatków śniadaniowych, kaszek, twarozków, jogurtów, serków :ico_olaboga:
Co jedzą Wasze maluchy albo moze ktoś ma jakiś pomysł jak ją zmusić do jedzenia tych rzeczy?
Myślałąm o tym, by konsekwentnie stać przy swoim i jezeli np. "wydzieliło" się na posiłek twarozek, to siedzieć póki go nie zcaznie jeść, bo głodny człowiek zje wszystko lub prawie wszystko.. ale nie mogę przeciez głodzić dzoecka, ani zmuszać do jedzenia... Co robić????

[ Dodano: 2009-03-09, 15:50 ]
zapomniałam dodać, ze od wielkego dzwona mała zjada kilka leniwych ... i to by było na tyle

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

09 mar 2009, 17:13

Alineczq, Alicja na śniadania je: owsiankę, kaszkę mannę, kaszkę kukurydzianą, parówki, jajka pod różną postacią, twarożek, kanapki z szynką, pasztetem masłem :) pastą jajeczną, rybną, serową. Naleśniki itp to raczej na obiadek jemy. Pomysłu na jedzenie nie mam bo Ala bardzo ładnie je, więc nie mamy prolemu. Tyle że nie ja jej proponuję śniadanie, tylko sama się o nie opomina. Rano zaraz po przebudzeniu dostaje mleczko, a potem sama woła jak chce jeść. Czasami jest to po godzinie, a czasmi po czterech. No i wszystko musi być podane w niezwykły sposób. Ozdobione, udziwnione itp

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 mar 2009, 18:19

Alineczq, moja Zuzka bardzo dlugo jadla tylko jogurt ,paroweczke z keczupem ewentualnie chlebek(1 gora2) i to tylko z maslem!,rano i wieczorem dostawala mleko i to tez byl okres ze nie chciala go pic ,jeszcze jabklo i banana,soczki typu "kubus"...... lekarka tez nic na to nie odp...od roku chodzi do pkola i maja tam raz na tydzien tzw szwedzki stol i moja co wybierala -parowe z keczupem :ico_olaboga: na obiad poza zupka jadla kotleta lub drobiowe mieso i same ziemniaczki ..dopiero od niedawna poszerzyla menu o ser zolty,szynke z drobiu (najwyzej dwa rodzaje),dzem ,czekolade krem...na inne rzeczy nawet jak skubnie to mowi ze owszem smakuje jej ale dziekuje juz sie najadla :ico_olaboga: ostatnio polubila tez brzoskwinie z puszki ...wierz mi jej menu nei wyglada zbyt rewelacyjnie.....mysle ze trzeba czasu na to ...na pewno ze jak czegos nie zje to nie dostanie czegos slodkiego...lista czego nie zjada bylaby naprawde bardzo dluga..... nie wiem czemu tak jest...

[ Dodano: 2009-03-09, 17:21 ]
No i wszystko musi być podane w niezwykły sposób. Ozdobione, udziwnione itp
moja to zrobi owszem bardzo sie postara i.....odda to tobie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

09 mar 2009, 18:31

no to widzę, ze nie tylko ja mam problem...
No ale ole dziecko moze być na jajach i parówkach? koszmar

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

10 mar 2009, 13:40

Alineczq,
No ale ole dziecko moze być na jajach i parówkach?
nie wiem czy moze ale moja prawidlowo przybiera i nie widze by jej cos dolegalo ,rowneiz wyniki ma bardzo dobre :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

10 mar 2009, 16:40

Och mam tylko nadzieję, ze ten bunt niedługotrwały. Będę wytrwale podsuwać jej inne produkty...
Mal Wanesska wagowo nie mieści się w siatce centylowej :ico_haha_01: więc o przybiueranie się nie boję, ale o jej dietę, ze taka "niezdrowa"

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

10 mar 2009, 17:30

Oskar na sniadanie ma np musowo serek jakis i koniec... nic nie moge mu innego wmusic..zreszta nawet nie probuje....
czasem po jakims czasie dziubnie troche chlebka lub bulki i koniec..czasem tez kawalek jakiegos owoca i juz... ubogie te jego sniadanka ale widocznie mu starczaja skoro sie dobrze rozwija

lilo

10 mar 2009, 17:40

Alineczq pisze:Będę wytrwale podsuwać jej inne produkty...

I to chyba najlepsze wyjście - są dzieci które po prostu bardzo wolno się przekonują do nowych smaków. Tak jak mój :ico_oczko: Ale jest coraz lepiej, jak spróbuje czegoś 100 razy bo w końcu sam to zje :ico_oczko:
Pociesz się że są mamy dla których marzeniem by było, żeby dziecko cokolwiek chciałoby zjeść :ico_oczko:

Spróbuj kanapek na ciepło - grzanek, zapiekanek, żółty ser, dodaj do kanapki ogórek kiszony, czy świeży, dobrze jest jeść razem z dzieckiem - widząc że mama je coś innego czasem zechce spróbować :ico_oczko:

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość