Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

22 mar 2009, 13:18

Sygnałem zapowiadającym rychłe pojawienie się małego człowieka jest otwarcie kanału rodnego. Na kilka dni albo godzin przed porodem możesz zauważyć na bieliźnie zabarwioną krwią, nieco galaretowatą, wydzielinę - to czop śluzowy. Do tej pory pełnił on rodzaj korka, który zamykał wyjście z macicy i odgradzał dziecko od świata zewnętrznego. W ten sposób chronił malucha przed zarazkami. Nie oznacza to, że na kilka dni przed wyznaczonym terminem porodu musisz ciągle biegać do łazienki i sprawdzać, czy przypadkiem się nie pojawił. Wiele kobiet go nie zauważa. Jeśli zaobserwowałaś u siebie krwawe ślady na bieliźnie, zgłoś się do lekarza. Niech on oceni, czy akcja porodowa już się rozpoczęła. Warto to zrobić nawet, gdybyś po fałszywym alarmie miała wracać z torbą do domu.
Możesz zauważyć na bieliźnie dużą ilość gęstego śluzu (czasem lekko różowego albo brunatnego) - to czop śluzowy, który znajdował się w szyjce macicy i wysuwa się na zewnątrz, kiedy zaczyna się ona rozluźniać
Gdy szyjka uzyska gotowość do otwarcia podczas porodu, czop śluzowy zostanie wydalony. Może to nastąpić w różnych momentach (na kilka godzin przed rozpoczęciem porodu, na kilka dni, a nawet na tydzień przed porodem). Czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy. Zdarza się, że odpada równocześnie z odpłynięciem wód płodowych. Wody mogą wyciekać w sposób gwałtowny lub powolny. Ważne jest, aby umieć odróżnić czop śluzowy od wód płodowych (jeżeli wody zaczynają odchodzić, należy zgłosić się do szpitala, nawet jeśli nie ma innych objawów zbliżającego się porodu). Wody płodowe są konsystencji zwykłej wody, najczęściej bezbarwne i czyste. Jeżeli kolor wód płodowych jest zielonkawy, zawiadom o tym położną.
Przed wystąpieniem akcji porodowej może pojawić się u Ciebie biegunka. Będzie to naturalne dążenie organizmu do wypróżnienia przed porodem. Twój organizm może także w ten sposób uwalniać się od napięcia. Możesz wtedy odczuwać dreszcze i "roztrzęsienie".

Rychlego rozwiazania zycze :-)

Ziuta
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2009, 21:38

22 mar 2009, 13:39

U mnie odszedł razem z wodami. W szkole rodzenia mówili, że może odejść nawet 2 tyg rzed porodem. Ale Tobie to chyba nie grozi ;)

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

22 mar 2009, 13:50

Jesli nie krwawisz i nie masz zadnych innych oznak zblizajacego sie porodu to bez nerwow bedzie dobrze. Jesli zauwazysz krew lub zaczelyby sie saczyc wody plodowe to niezwlocznie do lekarza niech on wtedy oceni sytulacje i bedziesz spokojniejsza.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

22 mar 2009, 14:01

cyn.inspiration, mój czop był taki jak Twój. Galaretowany i wcale nie był podbarwiony a odszedł mi jakieś trzy godziny przed urodzeniem synka. Ale może odejść nawet na dwa tygodnie przed porodem.

[ Dodano: 2009-03-22, 13:03 ]
cyn.inspiration, czekaj na wody :) Jak zaczną się sączyć lub się poleją to szykuj się do szpitala. Ja bym czekała na skurcze :)

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

22 mar 2009, 14:41

Wczesniej czy pozniej zacznie sie .Wiec bez stresu i paniki bedzie dobrze, trzymam kciuki.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

22 mar 2009, 14:42

Mój czop był mniej więcej wielkości połowy korka od butelki, tylko bardziej rozbabrany :ico_haha_01: i był podbarwiony krwią, taka jak na sam koniec okresu ciemna, bordowa + cieniutkie niteczki świeżej krwi ze śluzem ale to od rozwierania się szyjki.
Czop odszedł mi równy tydzień przed porodem (sobota odszedł w następną urodziłam).

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

22 mar 2009, 15:59

cyn.inspiration czekamy na radosne nowiny :)

Awatar użytkownika
KUlka
4000 - letni staruszek
Posty: 4217
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:24

22 mar 2009, 16:29

no czekamy czekamy !!mi czop wyskoczył rano razem z wodami a wieczrem urodził sie Filip :)

Cyn jestes jeszcze?

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

22 mar 2009, 17:16

Mnie odszedł kilka godzin przed porodem,tzn najpierw wyleciała ze mnie taka "galaretka", po chwili chlusnęły wody,a kilka godzin później syn był już na świecie :ico_sorki: Ale to drugi poród,więc wszystko szybko się odbywało :ico_oczko:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

22 mar 2009, 18:48

mi czop odszedl pare dni przed porodem. z cieniutkimi zylkami krwi. a wlasciwie 2 dni ze mnie wychodzil...
cyn dawaj znac!!

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość