Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

wysoki cholesterol

25 mar 2009, 18:11

witam, dziś odebrałam wyniki z badania krwi i zaniepokoił mnie poziom mojego cholesteroli. wynosi on aż 257 ( gdy norma jest do 200).
Wiem, że poinnam się z tym wybrac do lekarza, ale już w tym tygodniu nie dam rady, zatem pytam was czy miałyście już do czyneinia z wysokim cholesterolem.

Awatar użytkownika
Agnieś81
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 950
Rejestracja: 22 kwie 2007, 15:25

25 mar 2009, 18:47

kasiaa1985, podobny wynik miał mój mąż. Lekarz stwierdził, że w jego wieku to niemożliwe (miał wtedy 34 lata) i kazał zrobić jeszcze raz. Bo być może wieczorem przed badaniem zjadł coś słodkiego. Wynik jednak był podobny. Lekarz zalecił dietę śródziemnomorską. W przypadku mojego męża to pomogło. Nie martw się na zapas. I koniecznie udaj się do lekarza, być może będziesz musiała powtórzyć badania.
Dodam jeszcze, że mój mąż ma bardzo stresującą pracę a to jest jeden z czynników, które powodują podwyższenie cholesterolu.

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

25 mar 2009, 19:17

ja u siebie podejrzewam : stres, antykoncepcja, no i genetyka (moj ojciec tez ma podwyzszony cholesterol). No ale ja mam 24 lata- dlatego mnie tez wynik niepokoi... tłustego nie jem, jedynie słodycze...

Agnieś81, dziękuje za odp.

Awatar użytkownika
Pantofelek_84
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 07 cze 2009, 14:53

08 cze 2009, 22:28

kasiaa1985, a wiesz ile w slodyczach jest tluszczu? Moze jednak warto zastanowic sie nad tym co jesz? Chociaz moga oczywiscie byc inne przyczyny podwyzszonego cholesterolu, to chyba najlatwiej i najmniej "inwazyjnie" jest zmienic po prostu diete. Zycze zdrowia :-)

karola_bar
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:13

09 cze 2009, 14:51

Przede wszystkim to warto jeszcze raz powtórzyć badanie. Zrezygnować z masła, dodawać oliwę z oliwek do surówek i jeść więcej ryb. Lekarz od razu i tak Ci nie zaleci tabletek bo tabletki na cholesterol jak się raz weźmie to już nie można odstawiać więc na pewno zaleci zmianę diety no i ewentualnie zwiększenie aktywności fizycznej. I pewnie omega 3 tez ci przypisze. 3maj się. I głowa do góry zbijanie cholesterolu to długa droga ale warto o to zadbać.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość