Awatar użytkownika
goya
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 19 lut 2008, 13:27

glowa boli i nie przestaje - migrena

28 mar 2009, 00:40

hej. nie widzę tematu więc zakladam bo myślę że sporo z nas to ma. mnie ostatnio juz nerwy puszczaja bo mam takie migreny ze mi się wszystkiego odechciewa. macie jakies swoje sposoby? ja ostatnio wymyslilam ze zamykam sie i zaslaniam wszystkie okna klade sie na lozku i zaslaniam oczy. no i jak leżę nieruchomo to jakoś daję radę. no i apap ale w sumie to on średnio mi pomaga. macie jeszcze jakieś sposoby?

Awatar użytkownika
ruda
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 311
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:50

28 mar 2009, 10:25

mojej mamie pomaga kawa z cyrtyną - rozpuszczalna bez cukru i do tego wyciśnięte poł cytryny, ja próbowałam z cukrem ale nie dam rady jej pić ...choć na głowę pomogła to było mi ciut niedobrze po niej...ja biore jeszcze ibum 2 tabletki (pomimo karmnienia piersią, ale jak mus to mus), czasem jak dziecko da to leżę z zimnym okładem na czole...

aha i jeszcze masowanie kącików oczu pomaga mi czasem - tych środkowych kącików przy nosie.

NICOLA_1985

28 mar 2009, 11:20

hej ja mam migreny i to tak mocne ze nawet czasem ketonal forte mi nie pomaga, przy bólu pojawiają sie takie dodatkowe dolegliwości jak fotofobia, fonofobia, zabuzenia pola widzenia, nudnosci, zawroty głowy i zabuzenia równowagi... ogolnie na stałe mam wypisywany ketonal forle i aulin, aulin pomaga mi dobrze bo to są saszetki ropuszczane w wodzie i na prawde po 15 minutach po bólu nie ma śladu... są lepsze niż ketonal. niestety uzalezniaja tak samo jak ketonal. jestem na stale pod kontrolą neurologa i pare dni temu miałam obiona tomografie głowy... mam nadzieje ze nie wykryją u mnie nic złego...
a jak nie mam bólów migrenowych w ciągu dnia to mam silne zawroty głowy i zabuzenia rownowagi.. troche mnie przeraza to co sie ze mna dzieje ale mam nadzieje e to sie da wyleczyc farmakologicznie :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

28 mar 2009, 21:04

Bóle głowy to ja też mam ..ale mam tez niestety migrenę a aurą czego nie życzę najgorszemu wrogowi ..Wiecie czym się objawia? A tym, że na początku przestajesz prawie widzieć, potem drętwieje Ci połowa ciała (pół twarzy, ręka, noga)- mi akurat prawa strona- i nie możesz nic powiedzieć bo się aparat mowy sparaliżowało na ok. 1-3 godzin a w trakcie ataku masz taki ból głowy, że nie wiesz czy masz sobie łep odrąbać czy wsadzić do klozetu, więc na serio nie polecam. I tego nie da się niczym zwalczyć oprócz silnych leków na receptę ale ani podczas ciąży ani karmienia piersią brać ich nie można :ico_placzek: absolutnie. na tą przypadłość nie pomoże ani apap, ani gripex ani nic innego ... Zwykły ból głowy to pikuś w porównaniu z tym, uwierzcie mi. A w ciąży to już wógóle ... ehh,a ataków miałam kilka w mieniący w obu ciążach :ico_placzek: teraz od dwóch miesięcy (tfu, tfu odpukać) nie miałam ataku, ale kto to wie... to nagle się pojawia. w grudniu miałam robiona tomografie, wyniki już sa ale na płycie CD i trzeba mieć program odpowiedni, żeby odczytać a nie mam czasu, żeby się zapisać na kontrole do neurologa :ico_noniewiem: Chyba w poniedziałek się zmobilizuje i zarejestruje.

Awatar użytkownika
Liliana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2008, 11:19

29 mar 2009, 20:24

Jeśli chodzi o migrenę to mam pewne doświadczenie i co nieco mogę się podzielić. Otóż wszystkie babcine sposoby przy naprawde ostrej migrenie są zupełnie nieskuteczne i jedyne co można zrobić to udać się do lekarza i poprosić o jakiś lek na receptę gdyż zwykłe leki typu apap nie zdadzą egzaminu. Pozdrawiam serdecznie

kruszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2008, 17:55

29 mar 2009, 23:41

oo to zpłnie tak jak ja. Tylko że ja do teg wszyskiego jeszcze miałam wymioty jak tylko poczułam jaki charakterystyczny zapach np smażonej kiełbasy. Ale pół roku tmu lekarz zapisał mi triptagram i odmiana jest całkowita bo jak tylko uda mi se wyczuć czy nadchodzi atak i wezmę tabtkę to jest bezproblemow.

Awatar użytkownika
riki_miki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 27 cze 2008, 15:31

30 mar 2009, 11:44

NICOLA_22 pisze:hej ja mam migreny i to tak mocne ze nawet czasem ketonal forte mi nie pomaga, przy bólu pojawiają sie takie dodatkowe dolegliwości jak fotofobia, fonofobia, zabuzenia pola widzenia, nudnosci, zawroty głowy i zabuzenia równowagi... ogolnie na stałe mam wypisywany ketonal forle i aulin, aulin pomaga mi dobrze bo to są saszetki ropuszczane w wodzie i na prawde po 15 minutach po bólu nie ma śladu... są lepsze niż ketonal. niestety uzalezniaja tak samo jak ketonal. jestem na stale pod kontrolą neurologa i pare dni temu miałam obiona tomografie głowy... mam nadzieje ze nie wykryją u mnie nic złego...
a jak nie mam bólów migrenowych w ciągu dnia to mam silne zawroty głowy i zabuzenia rownowagi.. troche mnie przeraza to co sie ze mna dzieje ale mam nadzieje e to sie da wyleczyc farmakologicznie :ico_sorki:

hej nicola a ty mozesz przewidziec jak migrena nadchodzi? bo ja tak mam ze juz wczesniej troche czuje ze bedzie ze mna kiepsko i jak tylko moge to biore wczesniej tabletke triptagramu i udaje mi sie nawet tak ze bol wogole nie przychodzi. i dopiero od niedawna to zazywam bo czego to ja wczesniej nie probowalam. a ketonalu wlasnie nie ruszam bo boje sie ze bym sie uzaleznila.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

30 mar 2009, 15:14

A ja nie mogę brac leków żadnych :ico_noniewiem: na razie ...

Jak mam mroczki przed oczami to wiem, że zaraz atak będzie... eh .. i nic na to nie poradzę...

florka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 02 cze 2009, 11:54

08 cze 2009, 11:57

a co sądzicie o tej informacji Link usunięty przez obsługe forum ze wzgledu na reklame nie mam na szczęście silnych bóli głowy, ale wyobrażam sobie, że to strasznie męczące i bolesne:/ Moja mama czasem takie miewa...ale jak dotąd nie odważyła się wypróbować akupunktury (nie lubi już samego widoku igieł..). A wy byście się odwazyły? Ja chyba tak
Ostatnio zmieniony 09 cze 2009, 19:20 przez florka, łącznie zmieniany 2 razy.

kamelek1
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:08

18 cze 2009, 10:51

ja też cierpię na migrenę z aura i drętwieniem prawej strony głowy .
Tomografia u mnie nic nie wykazała, poprostu migrena.

ja przez 3 lata z przewami brałam lek przepisywany przez neurologa i dawka była stopniowo zmniejszana , po tym zeczywiscie nie pojawiała sie tak ostra migrena , dodatkowo miałam przepisany sumamigren 100 , ale po nim miałam taka palpitacje serca ze myślałam że zejde i więcej tego nie brałam .
tearz ma sposób na migrene taki że jak tylko pojawia sie aura u mnie sie to tak zaczyna , wypijam eferalgan z kofeina podwójna dawke kłade sie na chwilkę i mi aura przechodzi i ból jest taki bardziej tepy nie ostry taki stłumiony i do zniesienia.

oczywiście jak przeczytałam jakie są alergeny pokarmowe to jak bym chciała trzymac ta dietę to bym nie mogła nic jeść .

myslę ze najlepszym lekarstwem jest sie wybrac do lekarza neurologa.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość