Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

Żródła termalne w ciązy?

26 kwie 2009, 13:20

Witam planujemy wybrać się na długi weekend na słowacje ... główną atrakcją są źródła termalne ale czy w 7 ms ciąży :ico_ciezarowka: mogę zażywać takich kąpieli?
Czy ktoś z was może się orientuje albo sam był w takiej sytuacji?
Bo nie przypominam sobie żebym poprzedniego razu widziała tam jakieś kobiety w ciąży..... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

26 kwie 2009, 14:10

BadGirll wyczytalam gdzies o kapielach w wodach termalnych
Wskazania: chroniczne zapalenia stawów, choroby narządów ruchu, choroby kregosłupa, nerwobóle, choroba Heine – Medina, różnego rodzaju paraliże, choroby skóry, zmiany w układzie naczyniowym, choroby ginekologiczne, bezpłodność, alergie ukladu oddechowego.
Przeciwwskazania: ostre stany zapalne, nadciśnienie, problemy z układem krążenia, TBC, ciężkie choroby układu nerwowego, infekcje, ciąża.


A najlepiej zapytaj lekarza.

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

27 kwie 2009, 10:08

BadGirll, - ja w ciąży byłam w pensjonacie spa i wielu kąpieli i atrakcji musiałam sobie odmówić bo przy nich było napisane że kobiety w ciązy nie powinny używać takich przyjemności :ico_noniewiem: fakt nie było tam wody termalnej ale jakieś solankowe kąpiele i inne wynalazki. Myśle że skonsultuj to ze swoim ginekologiem

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

01 maja 2009, 19:34

Wydaje mi się że nie powinnaś :ico_noniewiem: hm... ja będąc na przełomie 6-7 miesiąca ciąży byłam w Hajduszoboszlo (Węgry) i po powrocie wylądowałam na patologi ciąży z podejrzeniem zatrucia ciążowego - co prawda nie wchodziłam go wody bardzo gorącej (herbacianki :ico_oczko: bo sam ten widok ludzi w niej "moczących się" mnie odrzuca za każdym razem kiedy tam jestem :ico_wstydzioch: ) ale z reszty korzystałam - to były głównie baseny dla dzieci - bo bawiłam się w nich z synem - cogromnie opaliło mnie słońce - choć unikałam go bardzo - jeżeli nie byłam w cieniu - to starałam się być zanudzona max w wodzie - i nie wiem czy to był wpływ wody czy wpływ słońca ale okropnie spuchłam i ciśnienie miałam wysokie - na szczęście wszystko skończyło się dobrze .... także zastanów się dobrze - może dopytaj lekarza jednak :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość