Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

Od kiedy okulary??

18 mar 2007, 15:35

Mojemu synkowi lekko ucieka jedno oczko. Byłam z nim raz u okulisty ale nie stwierdzili nic, bo było jeszcze za wcześnie na dokładne badania. Kazali przyjść z synkiem jak będzie miał ponad rok. Na razie nie byłam z nim jeszcze, bo nie wiem czy jest sens. Czy takiemu małemu dziecku mogą zalecić już noszenie okularków? A może orientujecie się czy są może jakieś leki do wkrapiania żeby skorygować tą wadę? Na razie jest to prawie niewidoczne ale boję się e z biegiem czasu może się to pogłębić. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie wskazówki..... :ico_haha_02:

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

18 mar 2007, 15:43

Aguśka chyba im wcześniej zacznie się korygować wadę wzroku(jeśli twój mały ją ma) tym lepiej.czytałam,że takim maluchom przepisuje się okulary ze specjalnego tworzywa a nie ze szkła(ze względów bezpieczeństwa).gdzieś mam artykuł na ten temat (w jakimś miesięczniku dla rodziców),jak znajdę to dam znać.

Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

18 mar 2007, 16:04

ok, dziękuję Ci kasiulinka :-D :-D :-D

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

19 mar 2007, 18:43

Aguśka mam tyle:



"...zgłoś sie z dzieckiem do lekarza okulisty,jeśli:
-małe niemowlę (do 6 miesiąca życia) zezuje bez przerwy lub gdy starsze dziecko robi to czasami;
-na zdjęciach malca efekt "czerwonych oczu" widać tylko w jednym oku;
dziecko długo przygląda się znajomym twarzom,a uśmiecha sie dopiero po pierwszych słowach;
-podczas oglądania przybliża trzymaną zabawkę do twarzy i przymruża oczy;
-niemal "wchodzi w telewizor",aby przyjrzeć się postaciom z ulubionej bajki;
nie widzi z daleka tego ,co ty widzisz ,np.kotka na płocie,sroki na trawniku;
-często trze rączkami oczy.
im szybciej usunie się przyczynę zezika,tym szybciej dziecko zacznie prawidłowo widzieć....
leczenia zeza nie wolno odkładać na później.w niektórych przypadkach zez może szybko spowodować niedowidzenie-bardzo trudne do wyleczenia.zezika można już leczyć w okresie noworodkowym!zwykle okulista przepisuje szkła korekcyjne.czasami zaleca też zasłanianie oka widzącego lepiej,żeby to słabsze i bardziej "leniwe" zmusić do intensywniejszej pracy.w niektórych ośrodkach stosuje się leczenie specjalnymi szkłami-mikropryzmatami.stosuje się także ćwiczenia wzmacniające mięśnie oczu,rozwijające widzenie obuoczne i poprawiające ostrość wzroku-tzw.ćwiczenia ortoptyczne.


pamiętajmy,że do 6 roku życia szanse na przywrócenie prawidłowego ustawienia oczu są bardzo duże.wyleczenie zeza po 10 urodzinach może okazać się znacznie trudniejsze."

fragment artykułu z miesięcznika Claudia Rodzice.

Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

19 mar 2007, 20:54

Bardzo Ci dziękuję kasiulinka, kochana jesteś!!!!!!! :ico_buziaczki_big:

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

19 mar 2007, 22:17

nie ma sprawy Aguśka.musimy przecież sobie pomagać.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

14 maja 2007, 14:33

U moich znajomych najmłodsze dziecko z okularami to coś ponad rok,wcześniej zasłaniali oczko ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość