Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

Drętwienie dłoni.

08 maja 2009, 09:39

Czy któraś z was cierpi na taka przypadłość. W ciągu dnia jest ok drętwieją i bolą, ale w granicach normy, za to w nocy po prostu horror wstaje po 5-6 razy bo tak mnie boli. Palce nie są jakoś strasznie spuchnięte, tylko drętwieją i czuje mrowienie. Lekarz poradził mi magnez co nie za bardzo pomaga nO i tabletki na odwodnienie co pomaga ale tylko minimalnie. Znacie jakieś sposoby na ta przykra dolegliwość. Dodam że ciśnienie jest w miarę ok jak dla kobiety w 8 miesiącu ciąży badania moczu robiłam 3tyg temu i były ok, wczoraj oddałam mocz do kontroli wyniki będą w wtorek na wizycie lekarskiej. Proszę o jakieś rady.

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

08 maja 2009, 09:49

myszka_f, Ja mam podobnie. Objawy dretwienia nasilają sie najczesciej po jakiejs ciezszej pracy. Nawet po myciu okien. Może jest to wynikiem nadwyrężenia mieśni :ico_noniewiem:
Ja na noc smarowałam maścią rozgrzewajacą taką dla sportowcow i wiązałam bandażem elastycznym. Może i Tobie pomoże :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

08 maja 2009, 10:06

nasza forumowa kolezanka miala ten sam klopot ale znalazla artykul ktory kazda :ico_ciezarowka: uspokoi :-)

Drętwienie rąk w ciąży.
DEFINICJA

Uczucie cierpnięcia, mrowienia lub bólu palców, dłoni lub całej ręki pojawiające się podczas ciąży.
OBJAWY I PRZEBIEG

Ból i drętwienie palców lub całej dłoni najczęściej są objawami tzw. zespołu cieśni nadgarstka, który w czasie ciąży występuje dość często. Zespół ten pojawia się u kobiet ciężarnych na skutek zmian hormonalnych powodujących zatrzymanie wody w organizmie. Zastój płynów może wywołać obrzęk torebki stawowej nadgarstka, w której przebiegają nerwy odpowiadające za unerwienie kończyny górnej. Miejscowy wzrost ciśnienia w torebce oraz obrzęk tkanek może uciskać nerwy i wywołać mrowienie, drętwienie oraz ból palców i nadgarstka, który w sporadycznych przypadkach może również promieniować do ramienia. Objawy mogą być znacznie bardziej nasilone w nocy, jak również po dniu, w trakcie którego nadgarstek był znacznie obciążony poprzez wykonywanie czynności wymagających wielokrotnego powtarzania jak np. pisanie, robótki ręczne, krojenie. Objawy najczęściej mijają samoistnie i nie wymagają specjalnego leczenia.
WEZWIJ LEKARZA, GDY...

Jeżeli ból staje się bardzo dokuczliwy lub drętwienie uniemożliwia utrzymanie w ręku przedmiotów i wykonywanie podstawowych czynności należy skontaktować się z lekarzem. Najczęściej do zwalczenia uciążliwych dolegliwości wystarczą zalecone przez lekarza odpowiednie preparaty witaminowe. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się przyjmowanie środków przeciwbólowych lub też unieruchomienie nadgarstka specjalnym opatrunkiem. Lekarz może również zlecić konsultację u neurologa lub ortopedy.
LECZENIE DOMOWE

Aby zmniejszyć dolegliwości należy unikać ucisku na daną kończynę, szczególnie podczas wypoczynku nocnego. Dobre rezultaty przynosi również zażywanie preparatów zawierających witaminę B6 oraz magnez. Niezmiernie ważna jest również dieta bogata w te witaminy i mikroelementy. W witaminę B6 bogate są np.: ryby, drób, ziemniaki, mleko, orzechy, słonecznik, warzywa strączkowe, natomiast magnez zawierają np.: fasola biała, pestki dyni, kakao, koper, pietruszka zielona.

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

08 maja 2009, 10:24

myszka_f, ja ma dokładnie ten sam problem ......tyle ze ja juz sie zblizam do porodu .....mi nic nie pomagało ...i nie pomaga .......prawa reka juz jest ok ale lewa koszmar .......ponoc po rozwiazaniu ma przejsc

Awatar użytkownika
Jadzia
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2986
Rejestracja: 14 sty 2009, 14:22

08 maja 2009, 10:47

ja w ciąży miałam to samo i niestety żadne witaminy ani magnez nie pomagało. A lekarka wytłumaczyła mi to ze to przez ucisk na kręgosłup. dzieciątko uciska nerwy a w pozycji leżącej dochodzi jeszcze ciężar twojego ciała i ucisk jest jeszcze większy. Ja próbowałam spać na wysokiej poduszce, troszkę pomagało :ico_sorki:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

08 maja 2009, 10:57

myszka_f, ja miałam takie same objawy, jak Ty... od 6 miesiąca ciąży, pogorszyło mi się jeszcze bardziej po porodzie :ico_noniewiem: lekarz właśnie orzekła, źe to zespół cieśni nadgarstka, dostałam ibuprofen 400mg 3 razy dziennie jako lek przeciwzapalny i przeiwbólowy i chodzę od 2 miesięcy na rehabilitację (mam sesje z użyciem ultrasonografem ) + zalecone masaże okolic nadgarstka i przykładanie na 5 minut groszku mrożonego :ico_sorki: + łykanie wapna z vit.D 3 razy dziennie
w tej chwili nie jest najgorzej, ale przy nagłym odwodzeniu kciuków nadal czuję ból

radzę przejść się do ogólnego lekarza :ico_sorki:

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

08 maja 2009, 12:50

AsiaNL, taka maść dla sportowców nie zaszkodzi maleństwu

betina, właśnie podejrzewam ze to zespołu cieśni nadgarstka, magnez nie pomaga wypróbuje jeszcze witaminę B6 możne ona coś pomoże :ico_sorki:

zoola27 pisze:ponoc po rozwiazaniu ma przejsc

oby bo chyba już nigdy się nie wyspie :ico_placzek:

Jadzia, nie lubię spać wysoko ale tez spróbuje czego się nie robi żeby się wyspać :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

ananke, Ale mnie wystraszyłaś mam nadzieje ze po porodzie to przejdzie

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

08 maja 2009, 17:08

myszka_f pisze:taka maść dla sportowców nie zaszkodzi maleństwu

Kurcze wiesz wlasnie przeczytalam ze nie poleca sie kobietom w ciazy wiec lepiej nie brac.

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

09 maja 2009, 12:09

myszka_f, może delikatnie je masuj. Ale to pomoże przy samym skurczu.
Ja mam coś takiego, że jeden z mięśni na prawej dłoni "chowa" mi się do środka...Uciskam go wtedy, albo bardzo mocno rozprostowuję dłoń.
A w ciąży właściwie żadne leki mi nie pomagały. Ale zapytaj lekarza: może potas?

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

11 maja 2009, 12:08

miałam identycznie, tylko do tego dochodzilo takie mrowienie nóg. Wszystko przeszlo gdy urodziłam :-)

pomagalo mi Cyklo3Fort, wspaniala rzecz no i trzymanie nóg do góry.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość