BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

09 maja 2009, 21:14

cyn.inspiration, ja mam wprawdzie Nutramigen "2" nie "1" jak pewnie Ty,ale na opakowaniu podane są proporcje identyczne,jak na innych mlekach.
cyn.inspiration pisze:Na inne ilości wody, inną ilość miarek proszku

A jakie masz dokładnie proporcje????
Bo u mnie na 120 ml wody są 4 miarki; na 150 ml 5 miarek itd, na każdym mleku, zarówno Nutramigenie czy Nan tak mam

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

09 maja 2009, 21:31

aha,chodzi o podanie mleka adekwatnie do wieku,a nie miarki,nie zrozumialam :ico_sorki:

Ja myślę,że dobrze łączysz, za jakiś czas zrób na odwrót- 1 miarka bebilonu i 2 miarki Nutramigenu na 90 ml
A za jakies 2-3 tyg,jak bedziesz widziała,że córcia jest głodna,to mozesz podać 4 miarki na 120 ml, może już wtedy przyzwyczai się do smaku Nutramigenu,i z Bebilonu zrezygnujesz :ico_oczko:

Aha, pytałam kiedyś pediatrę,bo moja Iza była w czasach niemowlęctwa strasznym głodomorem- czy mogę podawać więcej mleka (nie miarek tylko ml),niż pisze na opakowaniu. Pediatra powiedział,ze jak najbardziej,że to,co zaleca producent jest tylko orientacyjne i jeśli dziecko jest głodne,to można zamiast np 90 ml podać 120 ml :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

09 maja 2009, 23:03

cyn.inspiration, ja jak sie czegos balam to mowilam sobie ze jakos bez takich cudow ludzie radzili sobie tysiace lat i bylo ok :-) generalnie zawsze jest 1miarka - 30ml wody.
Ja zeby Lenke przekonac do bebilonu pepti (zwanego dalej śmierdzielem) mialam inna metode. Jako ze alergia wyszla jej w okolicach 1 urodzin blo nieco trudniej, tym bardziej ze oduczyla sie pic normalne mleko i pila nestle waniliowe, albo z miodem. Po calym dniu walki kiedy kazdy lyczek smierdziela konczyl sie placzem dosypalam cynamonu, ktory jak sie potem okazalo ma rowniez dzialanie antyhistaminowe. i tak po 5 dniach i zmniejszaniu ilosci cynamonu smierdziel jest OK

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

10 maja 2009, 11:44

cyn.inspiration, jeśli Twoja córcia dostała nutramigen, tzn, że lekarz podejrzewa alergię na białko mleka krowiego. Z drugiej strony lekarka kazała wam mieszac, co mnie bardzo dziwi, bo w ten sposób jakoby zaprzeczała sama sobie, podając nadal zwykły bebilon brniecie w alergię dalej. Na twoim miejscu słodziłabym nutramigen glukozą, wiem, że to mleko jest niedobre w smaku, ale przynajmniej będzie słodkie a to już dużo dla dziecka. Jeśli to nie pomoże, idźcie we wtorek do lekarza i poproście o bebilon pepti, to mleko, też nie jest dobre w smaku, ale troszkę lepsze niż nutramigen. No i myslę, że bebilon szybciej pomoże na kupki niż nutramigen. U nas właśnie nutramigen wywołał ogromne zaparcia :ico_olaboga: a po bebilonie było ok.zdrówka dla córci.

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

10 maja 2009, 12:18

cyn.inspiration pisze:no napewno zyli ale pewnie nie bylo alergii az tyle u dzieci i innych codów na kiju.
ale bylo cale mnostwo innych cudów.
Na mleko sojowe bym uważała, bo też uczula. Twoja mała ma dopiero miesiąc więc myślę, że powinna się przyzwyczaić bez większych problemów, w końcu smak jeszcze mało wyrobiony, o ile w ogole. Poza tym na sojowe nie trzeba recepty, przynajmniej bebiko sojowe jest normalnie w sklepach do kupienia

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

11 maja 2009, 12:12

cyn.inspiration pisze:Nie bardzo wiem jak to mieszac, poniewaz oba mleka daje się inaczej.
rob oba mleka osobno w szklance tak jak pisze na opakowaniu, np 90 mil jednego i 90 ml drugiego. Potem ooba mleka zmieszaj do butelki i juz :-)

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

11 maja 2009, 13:56

cyn.inspiration nie mieszaj tych mlek w ogóle, to się mija z celem. skoro mała ma podejrzenie nietolerancji laktozy to jaki sens jest podawac laktozę cały czas. z drugiej strony kurcze są inne mleka dla dzieci z nietolerancją laktozy niż nutramigen i o wiele lepsze w smaku. dosładzac możesz cały czas bez obaw, po prostu z czasem możesz mniej dosładzać. Ale ja bym poprosiła po prostu o inne mleko.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

12 maja 2009, 14:20

cyn.inspiration pisze:ja mądrzejsza od pediatry nie będę ;)


lekarz też człowiek :ico_oczko: też się myli :ico_oczko:
i co powiedziała lekarka???

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

13 maja 2009, 15:16

cyn.inspiration pisze:Muszę jak najszybciej odstawić bebilon nie moze go jeśc to tyle


a jednak

eventi27
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2009, 13:34

17 maja 2009, 13:36

Witam.
Mam do sprzedania 8 puszek Nutramigen 1, oczywiście taniej niż w aptece. Zainteresowane mamy proszę o kontakt. eventi27@gazeta.pl lub tel 503741183.
zastały mi tez kroepki na kolkę Sab Simplex.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość