Awatar użytkownika
Najeli
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2009, 10:40

Dziwnie sie czuje....A jak Wy?

23 cze 2009, 16:03

Odkąd dowiedziałam się , że jestem w ciąży czułam się bardzo dobrze! Mówiłam, że mam tylko zgagi, że żadne nudności mnie nie dopadną. Dzidziuś ma przyjść na świat w lutym wiec to początek ciąży.
Dziś od rana czuje się okropnie, o ile w ogóle to słowo odnosi się w jakimkolwiek stopniu do mojego samopoczucia... Wstałam rano, nic nie mogłam jeść, otworzyłam serek homogenizowany i po pierwszej łyżeczce mnie odrzuciło. Wypiłam przegotowaną wodę z sokiem z cytryny (kiedyś gdzieś mi się obiło to o uszy) i nadal nic nie pomogło. Jestem słaba, raz mi ciepło raz zimno, po schodach wychodzę pomalutku.
O! Znalazłam określenie dla mojego dzisiejszego stanu.... czuje się jak na potwornym kacu, tyle, że nic nie przechodzi.
W pracy zwolniłam się na chwilę, aby pójść do domu (kocham Cie szefuńciu!) spałam przez 4 godziny, ugryzłam precelka i nadal się tak czuje! Czy to mają być te poranne mdłości, które tak charakterystycznie opisywane są w "podręcznikach"? Czy Wy też takie coś odczuwacie? W którym tc przyszły niedogodności związane z ciążą?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

23 cze 2009, 16:47

Najeli, stan który opisujesz jest jak najbardziej normalny :-)
Ja na początku ciąży spałam a jedyne przerwy we śnie to było od godz 12 do 15, gdzie o 15 już zasypiałam i budziłam się jedynie na obiad. Po obiedzie szłam spać i do rana (do 12). Czyli snu było strasznie dużo. Po za tym mdłości towarzyszyły mi prawie cały czas, gdzie do tej pory wymiotowałam tylko 4 razy. Miałam nadkwaśność i zgagę. Piłam jedynie samą wodę, oraz miętę. Bardzo mi brakowało owoców, bo to marzec był. Ty masz na tyle dobrze teraz, bo są już owoce takie jak arbuz.
Co do osłabień to też jest to normalne. Możesz nawet mdleć, ale to już do lekarza trzeba biec.

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

23 cze 2009, 17:19

Najeli pisze:Dzidziuś ma przyjść na świat w lutym

A czego jeszcze do Lutówek nie wskoczylas?? :-D :-D :-D zapraszam :ico_sorki:

Ja jestem tego samego zdania co uleczka170, to poprostu ciążowe mdłości :ico_sorki: ja tez od czasu do czasu to mam :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

24 cze 2009, 12:23

najeli to całkiem normalne :ico_haha_01: każda kobieta wprawdzie przechodzi zupełnie inaczej ciażę, ale wachlarz jest na prawde szeroki. Ja do tej pory w każdej ciaży ograniczałam się do maksymalnego zmęczenia, nie do opanowania i teraz jest podobnie :-) tez bardzo często czuję sie w stanie prawie chorobwym, ale to normalne, bo temp. ciala w ciaży zawsze jest wyższa i prawidłowo :-)
zobaczysz kochana, ze ten stan błogosławiony nieraz jeszcze zaskoczy jakimiś dolegliwościami :-)

lilo

24 cze 2009, 12:32

eve.ok pisze:tez bardzo często czuję sie w stanie prawie chorobwym

Oj ja też tak mam i miałam w poprzedniej ciąży i ciągle się zastanawiam kto wymyślił powiedzenie że ciąża to nie choroba :ico_oczko:
Też myślę że to normalne Najeli, ciąża to jednak rewolucja dla organizmu :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Najeli
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2009, 10:40

24 cze 2009, 14:56

W sumie ciąża to nie choroba, ale to wredne, że hormony nami tak manipulują :P może po prostu się wszystkie zbuntujemy? hehe, żeby to było takie proste...
Pocieszające, to co piszecie! Dziękuje Wam! Wczoraj czułam się strasznie, dziś jest wszystko w porządku, normalnie jem i nawet dobrze się czuje. Oczywiście jest mi strasznie gorąco i staram się nie wykonywać gwałtownych ruchów, łatwo o zawrót głowy, ale porównując do wczorajszego dnia, to jest zdecydowanie lepiej.
Nie mogę się doczekać jutra, gdyż idę na pierwsze USG :) :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

25 cze 2009, 11:55

kochana - no to czekamy na wieści z pierwszego usg :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Najeli
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2009, 10:40

25 cze 2009, 18:44

No to jestem po pierwszym USG :)
Jakie to niesamowite zobaczyć fasolkę i bijące malutkie serduszko!

[ Dodano: 2009-06-26, 10:34 ]
Ktoś tu wspomniał o forum dla Lutówek? Gdzie ono jest? Nie mogę go znaleźć... :ico_noniewiem:

lilo

26 cze 2009, 16:51

Najeli, gratulacje i spokojnej ciąży :ico_sorki:

Lutówki są tutaj http://www.naobcasach.pl/forum/viewtopi ... &start=990

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

28 lip 2009, 20:29

Ja nie miałam mdłości w pierwszych ciążach,teraz mam,nie wymiotuję ale muli mnie bardzo często,czasem cały dzień.Nie mam zawrotów głowy ale temperatura faktycznie wyższa ,czasem jak przy przekwitaniu :ico_haha_01: raz gorąco raz zimno :ico_noniewiem: Pocę się szybko a stopy zaś ciągle mam lodowate :ico_noniewiem: mówią,że to na syna :ico_haha_01: :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość