mlodypoglad
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2009, 01:23

Maniactwo Komputerowe

25 cze 2009, 01:33

Witam
Szukałem właśnie jakiegoś portalu dla kobiet specjalnie aby zaprezentować mój artykuł który jest na temat uzależnienia do komputera dzieci w wieku gimnazjalnym i dalej.

Na pewno mogę bardzo pomóc ponieważ znajduję się w środowisku gimnazjalnym bo jest młody ;] I miałem w swoim życiu a raczej mam kontakt z osobami uzależnionymi do komputera.
jest to na pewno dobre pouczenie dla mam i bardzo proszę nie lekceważyć tego tematu ,
w tym artykule nie wszystkie informacje są zawarte ale jeśli chcą się panie czegoś dowiedzieć bardzo proszę pisać na e-mail tam odpowiem na wszystkie pytania z bardzo poważnymi zamiarami ;] Na prawdę warto porozmawiać z kimś kto rozumie oco tutaj chodzi i jak się można tego pozbyć albo przynajmniej przypilnować ;
usunięte przez obsługę forum
na forum wymieniamy się doświadczeniem a nie pisaniem na mail ,zabijasz istotę forum w ten sposób
A o to Artykuł(Być może będzie go ciężko zrozumieć więc w razie jakich kol wiek wątpliwości proszę pisać na maila ) :
[center]
Hmm... Myślę że mogę ten post nazwać artykułem ale nie jest to ważne , ważna jest jego treść bo to na prawdę poważna sprawa , może jest to też pewna lekcja dla rodziców .

A więc na temat maniactwa komputerowego mam nawet przykład z życia więc mogę o tym bardzo dużo powiedzieć między innymi chce podkreślić jakie mogą być negatywne skutki nie pilnowania czasu przesiedzianego przed komputerem i wtajemniczania się w odległe zakamarki gier online taki jak np.World of WarCraft .

Mam kolegę który pod koniec semestru dostał grę World of WarCraft powiedział oczywiście że bardzo fajna i że już pierwszego dnia ciężko było mu sie od tego oderwać . Wcześniej oczywiście kolega dosyć długo przesiadywał przed komputerem ale nie siedząć po nocach ani nic z tych rzeczy. No ale już po tygodniu chłopak do szkoły zaczął przychodzić z podkrążonymi oczami i powtarzająć w kółko że jest zmęczony i nie wyspany. Takie zachowanie nic dobrego nie wróży , oprócz tego że tracisz chęć do energicznego zachowania w szkole to także nauka nie idzie Ci najlepiej. Tak jak wcześniej pisałem było to zachowanie po tygodniu a wyobrażacie sobie co się dzieje z osobami które grają już tak od paru lat i cały czas z takim samym poświęceniem. No ale skupmy się na tym przypadku , po tym pierwszym tygodniu mialem trochę inne podejście do ciągłego jęczenia że chce mi sie spać i nie mam siły mówiłem coś typu: Aaa pewnie długo grałeś , oo niezły z ciebie Boss ;] jest to niby jakieś pocieszenie dla tej osoby bo uświadamiam jej niestety że dobrze zrobiła siedząć po 10 godzin dziennie bo ma teraz opinie bossa ;] Nie będę opisywał teraz dokładnie każdego tygodnia ale podkreślę jeszcze że w grę weszły gry po nocach w dniach szkolych więć np. grająć już do 1 w nocy organizm młodego człowieka będzie wyczerpany i nie zdolny do prawidłowego funkcjonowania w szkole bo rozumiem że byłby to weekend ale nie był to dzień roboczy. No i było tak przez 4 miesiące aż wkońcu zacząłem stawiać pewien opór i starałem się uświadomić kumplowi że nie ma nic mądrego ani pożytecznego w tym co robi i że w tym czasie który przeznaczył na grę mógł zrobić dużo innych rzeczy które mogłyby mu sprawić więcej przyjemności niż granie . Lecz okazało się że nie było to takie proste niee bez większych starań takie głupie gadki nic nie dawały . Pewnego razu nawet przyznał się że jest maniakiem i że nie ma przyjaciół w życiu realnym ale że ma w wirtualnym , to już była masakra przez tak dlugi czas znał mnie a mówie że nie ma przyjaciół . W pewnym momencie zauważyłem że życie nie miało dla niego żadnego znaczenia , pewnym plusem jest to że chłopak jest zdolny bo nawet nie otwiera książek a jest 3 uczniem prawie że 4 ;] To oznacza napewno że jakby chciał to by dużo osiągnął już w tym wieku . Niby jest na to wszystko pewne usprawiedliwienie bo tak naprawdę wszystko to jest spowodowane niedopilnowaniem rodziców i ich obojętnościa do takich spraw . Kompletny luz w weekend przez 12 godzin nikt nie wchodzi do twojego pokoju bo ty i tak jesteś zamknięty a nikt nie jest przecież do tego przyzwyczajony bo to nie normalne żeby kazać przerwać grę bo i tak już siedzi pół dnia , dla mnie jest to nienormalne ale co ja moge zrobić w tym momencie skoro nie ma nawet żadnej opieki ze strony rodziców..

I taki z tego wniosek dla rodziców i nie tylko : Zawsze patrzcie w co grają wasze dzieci , ile czasu przesiadują przy komputerze , nie pozwalajcie na dobrowolne włączanie komputera , najlepiej także nie wstawiać komputera do pokoju dziecka (st to bardzo ryzykowane) wkońcu można wnioskować na tej historii ;]

Mam nadzieje że za bardzo nie pomieszałem ale starałem się jak najwięcej wytłumaczyć ;]

Proszę o komentarze ;]
[/center]
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 19:16 przez mlodypoglad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

25 cze 2009, 20:49

no coz, artykulem ciezko to nazwac, ale chyba nie chyba nie ta kwestia jest najwazniejsza.
Co do maniaków - znałam kilku, faktycznie zazwyczaj bardzo zdolni uczniowie. Bardzo łatwo wciągnąć się w gry, chyba każdy, który znalazł coś ciekawego dla siebie nie mógł się oderwać.
Dość powiedzieć, że wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem.

mlodypoglad
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2009, 01:23

25 cze 2009, 20:59

No właśnie . Bardzo ważne jest to aby był jakiś umiar jak go nie ma będzie coś takiego co jest powyżej napisane

Awatar użytkownika
nowamama
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 17 lip 2009, 11:31

07 sie 2009, 14:39

Boże, dziewczyny, ja się boję, co będzie jak mój dzieciak podrośnie!! Najbardziej boję się właśnie tych gier i czatów... :(

Awatar użytkownika
Hestia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2009, 21:08

23 paź 2009, 16:40

gadanie, trzeba dziecko odciagnac od komputera i zainteresowac go czyms, np. sportem i wtedy nie bedzie mial na komputer czas. Albo wyganiac go na dwor spedzajac z nim jak najwiecej czasu.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

25 paź 2009, 14:45

Ja mam w domu dziesieciolatka i on ma czas na komputer i czuwamy co robi i uczulamy go do czego moze doprowadzic np podawanie maili danych osobom trzecim z sieci ktore o to prosza staram sie z nim duzo na ten temat rozmawiac ma czas ustalony ile moze siedziec przed komputerem
w szkole tez uczulano jak postepowac z dzieckiem zwby nie zostalo oszukane elektronicznie
Ale najlepiej jaknajmniej pozwalac dziecku na siedzenie przed komputerem zamiast tego niech ksiazke sobie poczyta.
Dziekuje za artykul

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

27 paź 2009, 09:03

ja jestem mama 11 i 9 latka...oczywiscie komputer jest...i ogromne zainteresowanie nim równiez...czasem nawet kłotnie...ze jeden siedzial za dlugo,drugi za krotko..
Jak by mogli to cały dzien spedzili by przed komputerem,szczegolnie teraz kiedy pogoda czasem zawodzi.
Nie moge przeciez zabronic im całkowicie korzystac z komputera,moge za to ograniczyc czas...i kontrolowac.
Tak tez robie...co jakis czas sprawdzam w co graja,co ogladaja czy sluchaja.Potem przegladam jeszcze historie wybieranych stron.Jak narazie nie mam powodow do nie pokoju.
Dodam,ze nie zawsze mam na to czas..bo pracuje,ale wtedy na oku ma ich moja mama. :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Mikunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 126
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:46

29 paź 2009, 20:35

Moja Lilianna nie ma ograniczonego czasu na kmputer. Ma swój prywatny,może wchodzic kiedy tylko chce. Ale tego nie naduzywa zdecydowanie woli wyjsc na dwor czy pobawic sie z rodzenstwemi niz siedziec na komputerze :)

Oczywiscie jakby spedzala za duzo czasu przed kompuetem to bym zainterweniowala. :ico_haha_02:

olli3
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 28 sie 2009, 08:38

02 lis 2009, 22:32

Uważam, że naszym, rodziców obowiązkiem jest czuwać i w razie czego interweniować!
Mój prawie 14-sto latek długo nie miał własnego komputera, uważaliśmy, że to niepotrzebne i nie na miejscu absolutnie,był jeden komp w domu, chciał pograć, siadał, ale zarówno to w co grał jak i to ile czasu było pod kontrola naszą, od jakiegoś czasu ma laptop w pokoju, ale widzę, że nie przegina, jeśli już siedzi, często przegląda strony z ciekawostkami z dziedzin, które go pasjonują, korzysta z wikipedii, lubi ciekawostki z różnych dziedzin, geografia, fizyka, chemia, coś tam pogrywa, ale pod kontrolą jednak, nie zamyka się w pokoju, bo nie ma takich zwyczajów, myślę, że to rodzice muszą mieć te sprawy pod pełna kontrolą.

Gman
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:30

maniactwo

09 lis 2009, 15:54

Rodzice często zgłaszają wątpliwości związane z aktywnościa dzieci przed komputerem. Najczęściej dotyczy to korzystania ze stron z agresywna lub niemoralna treścią, lub wchodzenia na serwisy aukcyjne. Jako rodzice powinniśmy pamiętać, że zaciekawienie dziecka wirtualnym swiatem nie jest złe - maluch poznaje tak rzeczywistość, uczy się, rozwija swoją wiedzę. Na opiekunach ciazy jednak obowiązek opieki, by taka przygoda nie skonczyła się niebezpieczeństwem. Najprostszą metodą, jednak mniej komfortową dla rodziców będzie próba stworzenia i dodania konkretnych witryn, co do których mają oni zastrzeżenia. Jezeli macie jakieś pytania dotyczace bezpieczeństwa dziecka, które korzysta z internetu, lub po prostu chcielibyście rozwiac swoje wątpliwości pytajcie - albo mnie, albo eksperta na forum: link usunięto ze wzgledu na reklamę
Ostatnio zmieniony 09 lis 2009, 17:12 przez Gman, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Starsze dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość