Katherine
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:01

jaka woda?

29 cze 2009, 22:11

Mam takie trochę głupie pytanie - czy każdą wodę można pić bez ograniczeń? W lato piję nawet dwie butelki wysokozmineralizowanej wody i zastanawiam się czy to nie za dużo? Czy można jakoś "przedawkować" składniki minerlane?

WIKTORIA_K
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 01 lip 2009, 09:59

01 lip 2009, 10:59

picie wody jest wskazane! a tym bardziej w takie upały, które nam ostatnio doskwierają!

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

01 lip 2009, 23:24

Katherine pisze:czy każdą wodę można pić bez ograniczeń

otóż nie, na pozór może się to wydawac bez znaczenia, ale jednak je ma, trzeba pamiętać, że zbyt wysoka zawartość niektórych minerałów może być przyczyną ich kumulacji w wątrobie lub nerkach, a to z kolei sprzyja rozwojowi niektórych chorób. Na przykład zbyt wysoki poziom sodu bywa powodem nadciśnienia tętniczego i uszkodzenia nerek.
Powinniśmy pić wody mineralne, które w jednym litrze zawierają przynajmniej 50-100 mg magnezu oraz więcej niż 150 mg wapnia (przy czym zawartość wapnia powinna być dwa razy większa niż magnezu) – radzi Tadeusz Wojtaszek, ekspert ds. wód mineralnych Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. prof Juliana Aleksandrowicza, które jest Towarzystwem Naukowym zajmującym się zagadnieniami biopierwiastków w aspekcie zdrowia człowieka. – Powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią ilość wodorowęglanów, która zależy od stanu naszego układu trawiennego. Jeżeli mamy skłonności do nadkwasoty, musimy szukać wód z dużą zawartością wodorowęglanów, powyżej 600 mg/l, nawet do 2000 mg/l . Należy także unikać bezpośredniego picia wód zwykłych, tzw. źródlanych, bo one nie tylko nie dostarczają organizmowi cennych składników mineralnych, ale i rozrzedzają zawarte w organizmie elektrolity i przez to osłabiają go"


Najlepsze są te wody, które mają najwięcej najbardziej potrzebnych nam składników mineralnych, których brakuje w codziennej diecie Polaków, czyli przede wszystkim wspomnianego magnezu i wapnia. Najwięcej mają ich: Piwniczanka, Muszynianka, Galicjanka, Zdroje Piwniczna, Kryniczanka. Gdy wraz z potem tracimy dużo soli, powinniśmy pić również wody zawierające większe ilości sodu i chlorków: Krystynka, Buskowianka, Anka.


żródło: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/woda ... _2957.html

Awatar użytkownika
amii
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2009, 10:14

07 lip 2009, 10:39

Moim zdaniem woda to bardzo ważna rzecz jeśli chodzi o zdrowie. Zapoznaj się filtrami z zastosowanie membrany osmotycznej, z tego co mi wiadomo to odfiltrowują one metale ciężkie, pestycydy oraz bakterie. Link skasowany przez moderatora ze względu na reklamę. Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony 07 lip 2009, 12:08 przez amii, łącznie zmieniany 1 raz.

impresja_switu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 16 lut 2009, 19:08

18 sie 2009, 09:14

Mam złe doświadczenia, jeśli chodzi o takie filtry. Byłam kiedyś opiekunką na obozie, podczas którego jedna z uczestniczek przez całe dwa tygodnie miała biegunkę i wymiotowała. Okazało się, że problem tkwi w wodzie. W domu piła tylko destylowaną i zwykła mineralna czy nawet przegotowana (też przegotowana mineralna) wywoływała u niej takie reakcje. To już jest przekroczenie pewnej granicy dbania o siebie. Filtry owszem, ale w tedy, kiedy są na prawdę potrzebne.

Woda jest bardzo zdrowa, oczywiście, ale nie powinno się także pi samej wody. Jednak ważne jest, aby nie stanowiła 100% płynów, które wypijamy dziennie.

maleńka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 45
Rejestracja: 28 mar 2009, 18:31

08 lis 2009, 19:10

impresja_switu a z jakiego rejonu Polski jesteś? Bo ja sie jakiś czas temu przeprowadziłam ze śwętokrzyskiego do Warszawy i pierwszy miesiac był dla mnie tragedią, jak się później okazało ze względu na wodę... Kupiłam taki filtr kranowy i piję tylko taką wodę, bo jak moja koleżanka stwierdziła, nawet kwiatki się kiepsko trzymaja na warszawskiej kranówce:))

ryha
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2009, 02:08

09 lis 2009, 02:10

haha mam to samo :) Tylko kaktusy nie zdechły od tej kranówy :) ja na razie nie miałam kasy na taki filtr na rury, poza tym bez sensu montowac w wynajmowanym mieszkaniu...kupilam sobie dzbankowy Dafi, a jak bede juz "na swoim", to zaiwestuje w taki na kran :)

justi8
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 62
Rejestracja: 29 paź 2009, 19:38

16 lis 2009, 18:18

(...)Okazało się, że problem tkwi w wodzie. W domu piła tylko destylowaną (...)
destylowanej to chyba nie piła :ico_szoking:
po wypiciu zaledwie kilku litrów wody destylowanej można... umrzeć!!

co do wody wysokozmineralizowaną można pić ale nie w dużych ilosciach, wszystko zależy od naszego stanu zdrowia
poza tym warto pamiętać, żeby co jakiś czas zmieniać wodę, nie poleca się picia całe zycie jednej marki

ryha
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2009, 02:08

20 lis 2009, 02:55

hmm a dlaczego nie można pić jednej marki? Ciekawe...A co myslicie i piciu wody z kranu z filtrem?

[ Dodano: 2009-11-23, 01:57 ]
hej, jestescie tam?Byłam u kolezanki wczoraj, ona ma filtr na kran - woda smakuje super, poleca mi zalozenie sobie też, chyba się zdecyduję!

justi8
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 62
Rejestracja: 29 paź 2009, 19:38

09 gru 2009, 14:28

jeśli chodzi o picie wody jednej marki - to tzreba pamiętać, że kazda woda ma inny skład, pijąc wciaż ta samą możemy nabawić się nadmiaru jednych minerałów a niedoboru innych - dlatego trzeba je zmieniać co jakiś czas

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość