Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

Zwapnienie łożyska

08 lip 2009, 08:56

Byłam w szpitalu po badaniach usg okazało się ze mam łożysko 3 stopnia dojrzałości ze zwapnieniami :ico_szoking: niestety nikt nie wytłumaczył mi co to dokładnie znaczy jakie są skutki i przyczyny
lekarz mówił ze takie łożysko maja zazwyczaj dziewczyny które pala w ciąży a ja nigdy nie wzięłam papierosa do ust :ico_noniewiem:
napiszcie mi proszę czy którakolwiek z was miała taki problem i czy ma to wpływ na dzidziusia
jestem w 34tc rozwarcie już na 3 palce i boje się ze grozi mi wcześniejszy poród a przez te łożysko mogą wystąpić jakieś komplikacje

lilo

08 lip 2009, 09:36

betina, ja miałam zwapnienie łożyska ale podobno dlatego że byłam już po terminie - zatrzymali mnie wtedy w szpitalu żeby monitorować dzidzię bo takie łożysko jest mniej wydajne... Ale głównie dlatego że byłam już po terminie.
Może to spowodować wcześniejszy poród ale nie musi. Wszystko zależy od tego jak duże jest zwapnienie i jak szybko postępuje. U znajomej wykryli zwapnienia w 35 tyg. a urodziła, bez komplikacji, po 40.
Lekarz nie zalecił ci częstszych kontroli???

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

08 lip 2009, 09:52

lilo, w szpitalu w ktorym bylam 7 dni zrobili mi tylko na wyjscie usg i ktg 2 razy -niestety personel nie przejmowal sie zbytnio pacjentkami :ico_noniewiem:
za tydzien mam wizyte u swojego ginekologa przez ten czas postanowilam tylko lezec ze wzgledu na to rozwarcie i wtedy bede wiedziec co i jak
przeczytalam ze w takich przypadkach trzeba czesto kontrolowac przeplywy krwi zeby nie doszlo do koplikacji

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

08 lip 2009, 12:59


Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość