impresja_switu
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 16 lut 2009, 19:08

Jak zadbać o oczy?

27 lip 2009, 13:44

Witam wszystkich!:)
Macie jakieś sprawdzone sposoby na przemęczone oczy? Bardzo dużo czasu spędzam przed książkami, coraz więcej przed komputerem, a w dodatku mam jakąś alergię, która podrażnia oczy. Nie sugerujcie tylko odpczynku. Myślałabym raczej o jakichś preparatach, np. kroplach pielęgnacyjnych. Znacie cos sprawdzonego?

lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

27 lip 2009, 18:30

opatrunki z rumianku byly moja ostatnia nadzieja jak studiowalam i pomogly :ico_brawa_01:
poloz torebki z herbatki rumiankowej na oczy na kilka minut i pomoga.swietlik tez byl dobry

paryżanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 17 cze 2009, 22:14

30 lip 2009, 17:47

Witajcie.
Skoro o oczcah mowa to zapytam czy któraś z was używa może szkieł kontaktowych?
Postanowiłam ostatecznie zrezygnować z okularów, ale lekarz u którego byłam nie polecił mi nic konkretnego, odesłał tylko na strone Link usunięty przez moderatora ze wzgledu na reklame, a tam jest soczewek od zatrzęsienia, więc nie wiem za co się zabrać.
Może wy wiecie jakie firmy są najlepsze i czy lepsze są kontakty miesięczne, kwartalne czy może jeszcze jakieś inne?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc :)
Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, 18:53 przez paryżanka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

30 lip 2009, 22:02

paryżanka pisze:Skoro o oczcah mowa to zapytam czy któraś z was używa może szkieł kontaktowych?

ja używam soczewek już od kilku lat, j akurat używam soczewek miesięcznych
zakupuję 1 op. w którym znajdują się 3 pary szkieł, mi bardzo to rozwiązanie odpowiada,
wiem, że są jedno dniowe i kwartalne, ale nigdy ich nie próbowałam, wiem, że te jednodniowe są drogie - wychodzą chyba najdrożej ze wszystkich
Mi takie poleciła okulistka, ponieważ stwierdziła, że są bardzo higieniczne (bardziej tylko te codziennie wymieniane) przez co nie wpływają na oczy, nie męcza ich i raczej nie podrażniają
Wybór jest ogromny, może poczytaj o soczewkach, zobaczysz które wg Ciebie najbardziej pasują do Twojego stylu zycia?
A najlepiej wybierz się do innego specjalisty, moja okulistka kiedy powiedziałam o soczewkach po rozmowie ze mną zaproponowała te których używam i od razu założyła mi darmową pierwszą parę żebym mogła zobaczyć jak się z nimi czuję i czy mi odpowiadają.
Wg mnie Twój okulista też powinien tak zrobic

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

31 lip 2009, 18:31

Tak jak napisała Gabi świetlik lekarski, nawet małej przemywałam oczko bo po porodzie bardzo jej ropiało. No i kompresy z herbaty :ico_oczko: A może kup sobie jakieś krople w aptece farmaceuta powinien Ci pomóc

AlicjazkrainyOz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 28 gru 2009, 14:30

27 lut 2010, 21:57

Mi na zmęczony oczy bardzo pomagają kompresy z herbaty lub rumianku. Dobre jest również chrupanie marchewki. Jeśli dużo pracujesz przed komputerem warto robić sobie co godzinę krótkie przerwy. Z suplementów polecam pryzmin, który zawiera wyciąg z borówki. Oczywiście możesz również jeść świeże jagody. Zawarty w borówce barwnik regeneruje siatkówkę oka. Sprawdzają się również kompresy z ogórka lub aloesu. Wybór masz duży :)

Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

28 lut 2010, 09:36

impresja_switu,

ja mam ten sam problem co Ty mam bardzo zmeczone oczy bo pracuje w takiej firmie, ze ciagle musze nadwyrezac wzrok :ico_noniewiem: a na dodatek mam wade..

1. Po wieczornej toalecie, kiedy zmyłaś już makijaż, na każdą powiekę połóż plaster surowego ogórka, bądź wacik nasączony w ciepłej esencji ze zwykłej herbaty lub ziół (np. rumianek, świetlik). Po upływie 15 minut usuń ogórek, a w przypadku kompresu z herbaty wymień wacik na nowy po upływie 5 minut.

2. Świetnym odpoczynkiem dla zmęczonych oczu jest ich gimnastyka. Otwórz szeroko oczy i przez kilka sekund patrz w prawą stronę nie ruszając głową, tak jakbyś chciała zobaczyć co znajduje się po twojej prawej stronie. Następnie, bardzo powoli przesuń gałki w lewą stronę. Ważne abyś przesuwała je patrząc w górę, również tak jakbyś chciała choć troszkę więcej zobaczyć niż to jest możliwe. Patrząc już w lewo zatrzymaj się również w tej pozycji na kilka sekund. Znudziwszy się tym, co znajduje się po lewej stronie, zainteresuj się tym, co znajduje się na ziemi. Przesuwaj gałki po woli, aż wrócisz do prawej strony. Takie ćwiczenia zaleca się szczególnie osobom z wadami wzroku.

3. Przy bólach oczu doradzamy również kilkusekundowy ucisk łuku brwiowego. Powtarzajmy tę czynność kilka razy. Następnie uciskamy delikatnie opuszkami palców skórę pod oczami.

4. W przypadku występujących worków pod oczami, ucisk skóry opuszkami palców może przynieś efekt, ale doradzamy również nałożenie żelu czy kremu pod oczy, wcześniej schłodzonego w lodówce.

5. Na koniec oczywista rada - połóżmy się wcześniej spać, pamiętając o wyłączeniu wszystkich świecących zegarków, lampek, aby w sypialni było ciemno. Wtedy nasze oczy na prawdę odpoczną. Jeżeli po ciężkim i stresującym dniu nie możemy zasnąć, to spróbujmy nacisnąć punkt miedzy brwiami i masować go przez kilka minut. No i oczywiście ilość godzin przespanej nocy też jest ważna. Przeciętnie dorosła osoba powinna spać około 8 godzin.

6. Jeżeli codziennie pracujesz przy komputerze powinieneś wyjść na spacer przynajmniej na pół godziny.To niezbędne dla zmęczonych oczów.

mam nadzieję ze cos ci pomoze pozdrawiam :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
kwiti
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 2009, 13:48

03 mar 2010, 00:32

Jest takie cwiczenie - oczami wodzisz po krawedziach przedmiotow i inne minute woatrujesz sie w zielone tło

hyabak
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2010, 14:30

08 cze 2010, 14:31

Od siebie mogę polecić krople, hyabak, które bardzo fajnie łagodzą objawy zmęczenia oczu. po tych kropelkach nie łzawią tak no i przede wszystkim nie bolą...dobrze działają na uczucie obcego ciała w oku.

cirrus
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 61
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:29

22 sie 2010, 19:39

tzw. sztuczne łzy są dobre dla zmęczonych oczu, ja nosząc soczewki bez tego typu kropli bym cały czas chodziła z bolącymi oczami, z domowych sposobów możesz nałożyć plasterki ogórka na oczy, lub waciki zamoczone w herbacie

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość