Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

problem z kąpielą :(

28 lip 2009, 13:18

Witam
Mój synek kilka dni temu przeszedł 3-dniówke i gdy miał wysoką temp. zrobiliśmy mu chłodną kąpiel w sumie na siłe bo nie chciał wejsc do brodzika. Przed chorobą uwielbiał sie kąpać trudno go było wyciągnąć z wody a teraz już 5 dzień w porze kąpieli jest płacz , histeria :ico_olaboga: nie chce usiąść w wodzie pluskam go na stojąco a i tak płacze strasznie , nie mam pojęcia co mu sie porobiło :ico_noniewiem: . Dodam że nie zachłysnął sie, nie poślizgnął ,nie udeżył w wodzie .

Czy któraś miała podobny problem ze swoim dzieckiem , jak to przejść ?

z góry bardzo dziekuje za pomoc :ico_sorki:

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

28 lip 2009, 13:27

asiab, ja mialam taki problem z moim Synkiem, byl chory i przez kilka dni nie mogl sie kapac, i wycierałam chuseczkami, po 5 dniach byla kapiel, ktorą uwielbiał, a wtedy przez kilka dni podczas kapieli byly krzyki, poprostu trzeba to przeczekać :) minie kilka dni, i Synek nadal będzie chciał się kapać :) może poprostu zraził się tą chlodną kapielą. bedzie dobrze!!!

kasiulinka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2790
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:08

28 lip 2009, 14:45

asiab a może spróbuj z nim wejść do kąpieli,jak masz wannę (chociaż w brodziku też można :ico_oczko: )to posiedź z nim,weźcie jakieś zabawki do wody,może się skusi... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

28 lip 2009, 15:18

asiab, jedyna rada, to musicie przeczekać. Moja córka też nie chciała się kąpać przez jakiś czas, a teraz uwielbia. mogę Ci poradzić jeszcze, żebyś kupiła jakieś zabawki wodne, ale nie kaczkę, bardziej coś do czego się wodę leje, coś co się kręci pod w-pływem wody, żeby synek się zabawił, zainteresował, zapomniał o tym stresie.
Powodzenia.

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

28 lip 2009, 15:28

asiab, musicie to przeczekac. Myj go na razie na "sucho" pieluszka namoczona w ciepłej wodzie lub chusteczkami. Ewentualnie spróbuj z nim wejśc pod prysznic.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

28 lip 2009, 17:38

dzieki dziewczyny bardzo za rady :ico_sorki: spróbuję dziś wejsc z nim do brodzika choć ciasno bedzie bo jest mały :ico_haha_01: ale zobaczymy jaka bedzie rekacja .

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

28 lip 2009, 19:05

asiab, ja sadze ze maluch wystarszyl sie wlasnie chlodnej wody,ktora w czasie goraczki byla dla niego za chlodna co za tym idzie po prostu zmarzł i z zimna sie trząsł , ja rowniez kapalam dzieci jak mialy goraczke po to by zmyc z nich pot i obnizyla sie goraczka ale wtedy wode robilam nie chłodna a przynajmniej tak ciepla jak dziecko mialo goraczke lub nawet jeszcze ciut cieplejsza i myłam bardzo szybciutko i myk do lozeczka w pizamce ......
asiab, prosze cie chwilke sie zastanow i pomysl czy sama chcialabys aby ktos cie kapal w chlodnej wodzie gdy masz goraczke ,pomysl jakie dreszcze mozna miec.....dziecko czulo to samo wlasnie.......

asiab, ucaluj dzieciaczka i zycze cierpliwosci do powrotu do kapieli ,wierze ze nie bedzie tak zle :-)

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

28 lip 2009, 20:52

mal pisze:asiab, prosze cie chwilke sie zastanow i pomysl czy sama chcialabys aby ktos cie kapal w chlodnej wodzie gdy masz goraczke ,pomysl jakie dreszcze mozna miec.....dziecko czulo to samo wlasnie.......
chłodną to nie znaczy że zimną woda była odpowiednia do temp ciała Franka , na ogól kąpie sie w bardzo ciepłej ale i kąpał sie w morzu gdzie woda byla zimna.

Wykąpałam sie z nim ale i tak był płacz choć po chwili troszkę mniej niż ostatnio ale i tak płakał :ico_noniewiem: mieliśmy dużo zabawek ale Franek nie zwracał na nie uwagi bo trzymał sie mnie za szyję wiec nie mam pojecia co jest grane :ico_wstydzioch: .

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

29 lip 2009, 08:18

asiab,
chłodną to nie znaczy że zimną woda była odpowiednia do temp ciała Franka , na ogól kąpie sie w bardzo ciepłej ale i kąpał sie w morzu gdzie woda byla zimna.
kapac sie w morzu gdy jest sie zdrowym a miec goraczke i kapac w chlodnej wodzie to juz co innego jest :ico_oczko:
asiab, nie obrazaj sie na mnie ,dziewczyny pisaly zebys sie nie martwila ze przejdzie a ja zwrocilam uwage wlasnie na chlodna wode co nie znaczy ze byla zimna :ico_oczko:

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

29 lip 2009, 08:28

asiab, nie obrazaj sie na mnie ,dziewczyny pisaly zebys sie nie martwila ze przejdzie a ja zwrocilam uwage wlasnie na chlodna wode co nie znaczy ze byla zimna
_________________
przecież ja sie nie obraziłam :-) tylko sprostowalam :ico_oczko: :-) .

Dzieki za wszystkie rady :ico_sorki:

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość